is toch heel gewoon Passage Markt niet meer dan 'gangetje' Kenniscentrum naar Amerikaans model in Koegorspolder dichterbij Vuilniswagens doen extra zakkenronde 'De techniek staat voor niks. Ook vliegers gaan met hun tijd mee en veranderen van materiaal en gewicht. Tegenwoordig bestaat er voor elk weertype wel een vlieger' 'De Piraat' Schoen van de week DELSCHER. Arduin moet plan voor lunchcafé en begeleid wonen aanpassen. Halt-Zeeland heeft als eerste ISO-certificaat Band Batmobile eert Wim Matthijssen NV Economische Impuls moet initiatief snel nader uitwerken. Brandweer in actie bij lek aminefabriek Dow Expositie werk van Daisy van der Keelen s fsSssm SÜ U II I tbH Z PZC Vrijdag 10 april 2009 23 TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen schakelt het Team Reiniging in om te beoordelen of mensen die geen plaats hebben voor een af valcontainer, in aanmerking ko men voor de zogenoemde 'zakken ronde' van de huisvuilwagens. Die doen iedere donderdag een apart rondje om op vaste adressen vuil niszakken op te halen. Op die ma nier wordt voorkomen dat overlast ontstaat door her en der op straat geparkeerde afvalcontainers. Terneuzenaren die in aanmerking willen komen voor de inzamelron- de, kunnen zich aanmelden bij het Team Reiniging (0115-455000). - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Dagelijks geopend Duinweg Oostkapelle DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - De Welstandscom missie van Terneuzen wijst het openbreken van de gevelrij in zo wel de Markt/Kersstraat als in de naastgelegen De longestraat af In- twee panden in die straten wil zorgstichting Arduin een lunchca fé,'een activiteitencentrum en be geleid wonen vestigen. Via de ach terliggende tuin zijn de panden met elkaar verbonden. Arduin wil de in de monumentale gevel van het pand aan de Markt een passa ge aanbrengen naar die tuin en het pand in de De Jongestraat slo pen. Van een ruime passage én van de sloop kan, volgens de Wel standscommissie, geen sprake zijn. Een smalle doorgang, een gangetje dus, mag wel. Want: „De entree tot het binnen- gebied moet zo smal mogelijk wor den gehouden teneinde te bewerk stelligen dat de ontdekking en bele ving van het binnengebied span nend blijft tot het moment dat je er bent." De architect heeft toege zegd rekening te houden met de adviezen. Er is overigens nog steeds sprake van een schetsplan. Arduin heeft tot nu toe nog geen bouwvergunning aangevraagd. COES - Halt-Zeeland is het eerste Halt-bureau van Nederland dat ISO-gecertificeerd is. Om in aan merking te komen voor een ISO-certificaat moet onder meer het kwaliteitsbeleid op papier staan en de organisatie zorgen voor het verhogen van de klantte vredenheid. Het Ministerie van Jus titie eist inmiddels van elk Halt-bu reau een ISO-certificaat. TERNEUZEN - Ter nagedachtenis aan de omgekomen brandweerdui ker Wim Matthijssen treedt zater dag 18 april één van zijn favoriete bands, Batmobile, op in De Pit in Terneuzen. De band, opgericht in 1983, is één van de topgroepen in het psychobilly-genre. In het voor programma treedt het neo-rocke- billy trio Channel Red op. Aan vang: 22.00 uur. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het ei is gelegd, een nest is gevonden en het uitbroe den kan beginnen. Burgemeester en wethouders van Terneuzen en Gedeputeerde Staten is er alles aan gelegen om Zeeuws-Vlaanderen te helpen aan een bèta-college. Het kenniscentrum, naar Amerikaans campusmodel, moet verrijzen in de Koegorspolder en beslaat circa veertig hectare. Volgens burgemeester Jan Lonink van Terneuzen zal getracht wor den om sport-, leisure- en educatie ve activiteiten in de polder te com bineren. Provincie en gemeente zullen op korte termijn het Zeeuw se ontwikkelingsbedrijf NV Econo mische Impuls opdracht verlenen om een plan op te stellen voor de nieuwe kennisboulevard. Daarbij is volgens Lonink enige haast gebo den, omdat nog dit jaar begonnen moet worden met de bouw van een kenniscentrum voor de bioche mie. Hiervoor is inmiddels een Eu ropese subsidie van ruim zes mil joen euro toegekend. Voorwaarde is wel dat dit jaar begonnen wordt met de bouw. Terneuzen brengt voor dit deelproject de grond - cir ca 1 hectare - in. „Het initiatief van ROC Wester- schelde, Dow, Ricas, Zeeland Seaports en Hogeschool Zeeland is door de overheden met enthousias me omarmd. Het is nu zaak om het project snel op de rails te zet ten. Op korte termijn spreken we verder over een projectorganisaties tructuur en over geld, want daar over hebben we het nog niet ge had", aldus Lonink. In de Koegorspolder komt naast het kenniscentrum voor de bioche mie, een infocentrum voor onder gronds bouwen, een nieuw ROC, een scholingscentrum op acade misch niveua met campus en wel licht een scholingscentrum voor de binnenvaart. HOEK - De brandweer van chemie bedrijf Dow in Terneuzen moest gisteren om 14.30 uur in actie ko men in verband met een lek in de aminefabriek. Door nog onbeken de oorzaak lekte daar wat ethyleen- diamine, een brandgevaarlijke ba sisgrondstof. Een deel van de fa briek werd afgezet, maar na een uurtje kon het sein veilig worden gegeven. TERNEUZEN - Visionair kunstenares Daisy van der Keelen exposeert schilderijen en tekeningen in Echo Audio in de De Jongestraat in Ter neuzen. De kunstenares schildert en tekent naar de natuur, model, potret en stilleven. Haar werk is vooral figu ratief Het is te zien tot en met 18 juli, tijdens de openingsuren van Echo Audio. KAMER VAN KOOPHANDEL ZUIDWEST-NEDERLAND maakt o.g.v. art. 2:19a lid 5 BV jo. Art. 4:41 lid 2 Awb bekend dat bij beschikking d.d. 9 april 2009 de rechtspersonen Fremir B.V. gevestigd te Zundert, Entronics International B.V. gevestigd te Goes en Flushing Project Management B.V. gevestigd te gemeente Vlissingen zijn ontbonden. Belanghebbenden kunnen hiertegen binnen zes weken bezwaar aantekenen bij genoemde KvK. Eric Riemens in actie in een parkeergarage in Terneuzen, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57