ee and Vliegeren zonder wind lijkt gek, maar MAAS modes Rommelmarkt bij Rode Kruis Geen oplossing voor opstelling van weekmarkt 22 Vrijdag 10 april 2009 PZC Z 'Als ik een vlieger in de lucht zie, ben ik gefascineerd. Soms vraag ik 'Het is net als met andere hobby's, je moet er tijd voor maken, anders me dan af: Hoe kan zo'n ding nou in de lucht blijven hangen?' komt er nooit wat van' 'Er is een heuse markt ontstaan, die zich richt op het maken van vliegers van hoogwaardige kwaliteit' Indoor Trickvliegeren 2009 in sportcentrum De Vliegende Vaart Postduif Hoewel het geen veel beoefende hobby is, heeft bijna iedereen wel eens gevliegerd. Bij voorkeur aan zee met lekker weer en een goede bries. door Paul Begijn Slechts bij een enkeling wordt het een hobby voor het leven en wordt de vlie ger niet direct na de jeugd jaren voor goed opgeborgen. Eric Riemens (43) uit Terneuzen is zo iemand. Hij is, naar eigen zeggen, 'besmet met het virus dat vliege ren heet'. „Als ik een vlieger in de lucht zie, ben ik gefascineerd. Soms vraag ik me dan af: 'Hoe kan zo'n ding nou in de lucht blijven hangen?"' Ieder uurtje vrije tijd - en als het mag van zijn vrouw - trekt hij erop uit om wat nieuwe 'tricks' (trucs) te leren. Al op jonge leeftijd kreeg hij de smaak van het vliegeren te pakken en was hij vaak aan zee te vinden. „Ik vond het prachtig om mijn ei gen vliegers te bouwen. Het is ge weldig om je eigen bouwwerk uit eindelijk in de lucht te zien." Door zijn werk en gezin bleef er echter weinig tijd over voor het uitoefe nen van zijn hobby. Eric: „Het is net als met andere hobby's, je moet er tijd voor maken, anders komt er nooit wat van." Met die gedachte ging hij zich in 2003 meer verdiepen in het vliegeren. „Via het forum vliegerwereld.nl wisselen de 'piloten' veel ervaring uit en proberen ze elkaar de nieuw ste tricks bij te leren. Vliegeraars zijn niet egoïstisch, ze zijn juist be reid om elkaar de nieuwste tech nieken te leren. Wij kennen geen geheimen voor elkaar, zoals je dat bij andere hobby's en sporten soms wel ziet." Volgens hem be staan er naast het 'gewone' hobby vliegeren verschillende varianten. „Spectaculaire varianten als kite- surfing, powerkiting of kiting in een buggy spreken tot de verbeel ding. Trickkiters daarentegen laten hun vlieger freestyle acrobatische bewegingen in de lucht maken." Eric is een trickkiter in hart en nie ren en is voortdurend aan het trai nen om de nieuwste technieken en tactieken onder de knie te krij gen. „De techniek staat voor niets. Ook vliegers gaan met hun tijd mee en veranderen van materiaal en gewicht. Tegenwoordig bestaat er voor elk weertype wel een vlie ger, zelfs om binnen te vliegeren." Zo bestaan er lichtgewichte vlie gers voor een briesje van nul tot één beaufort en zijn er vliegers voor stormachtig weer, het zoge noemde 'powerkiting'. Zelf geeft hij de voorkeur aan windkracht twee tot drie. „Dat is voor het 'trickvliegeren' ideaal. Het is bovendien prima weer om nieuwe trucs te leren." Hoewel hij vroeger veel tijd stak in het knutse len van zijn eigen vliegers, bestelt hij ze tegenwoordig via internet. „Er is een heuse markt ontstaan die zich richt- op het maken van vliegers van hoogwaardige kwali teit. Daar kan geen zelfgebouwde vlieger tegenop. Vooral de Franse merken staan hoog aangeschreven onder de 'piloten'. Daar leeft het vliegeren heel erg. Ook in Duits land is het vliegeren in opkomst. In Nederland en België is de be langstelling iets minder." Volgens hem ben je voor een goede vlieger toch al gauw tweehonderd euro kwijt. Zijn collectie bestaat inmid dels uit vijftien vliegers. Een uit de hand gelopen hobby wil hij het niet noemen. „Je hebt natuurlijk al tijd rekening te houden met je ge zin, werk en andere afspraken. Maar als het mooi weer is en ik heb andere verplichtingen kan ik mij daar moeilijk toe zetten. Dan heb ik de drang om naar buiten te gaan. Soms gaat de vlieger dan mee in de auto om tussendoor toch nog even te kunnen vliege ren. Het maakt mijn dag goed." Het indoor trickvliege ren, vliegeren zonder wind, is nog relatief on bekend bij het grote pu bliek, maar wordt steeds vaker ge daan door vliegeraars om de win ter te overbruggen. Morgen zaterdag) houdt Terneu- zenaar Eric Riemens voor de twee de keer een demonstratie indoor trickvliegeren in sportcentrum De Vliegende Vaart in Terneuzen. Zo'n vijftien ervaren 'piloten' uit Nederland en België laten het pu bliek kennismaken met het indoor trickvliegeren. Bezoekers kunnen zelf een poging wagen, vragen stel len of gewoon genieten van deze onbekende manier van vliegeren. Eric Riemens: „In de zomer zijn er heuse trickkitingcompetities, de zogenaamde 'trickparty's'. Tijdens deze internationale wedstrijden, die over heel de wereld worden ge houden, wordt er door de 'piloten' gestreden in diverse disciplines. Het Vliegerseizoen loopt van eind april tot eind september. In de winter liggen de competities nood gedwongen stil. De weersomstan digheden zijn dan verre van ideaal en de kans op aflasten is te groot." Om de winter te overbruggen, wordt door een aantal 'vliegerpilo ten' aan indoor trickvliegeren ge daan. „Dat gebeurt met ultra lichte vliegers zonder gebruik van enige wind. Door rustig te lopen en met speciale technieken brengen we de vlieger in beweging en voeren acro batische tricks uit. Binnen ben je veel beperkter qua ruimte, het vergt beheersing en een goede trai ning vooraf." De demonstratie indoor trickvlie geren in De Vliegende Vaart in Ter neuzen is van 14.00 tot 18.30 uur en de toegang is gratis. Vliegers, vliegeren... Eric Riemens is er helemaal gek van. leder vrij uurtje besteedt hij aan zijn hobby, als zijn vrouw het goed vindt. terneuzen - In en om het Rode Kruisgebouw aan de Haarmanweg in Terneuzen wordt zaterdag 18 april van 10.00 tot 14.00 uur een rommelmarkt gehouden. Daar naast worden er ook wafels gebak ken. De opbrengst is voor de plaat selijke afdeling. Wie nog bruikbare spullen heeft kan ze brengen of la ten ophalen. Info via 0115-472105. ALMANAK Hoe afhankelijk een mens wordt van moderne techniek werd pijn lijk duidelijk op die dag dat op dat Zierikzeese kantoor alle vitale func ties uitvielen. Eén voor één. Het zorgvuldig opgestelde lijstje van werkzaamheden stond keurig op het ultramoderne jlatscreen compu terscherm. Alleen moest het naar een kantoor in Middelburg en dat Tip? redactie@pzc.nl bleek een lastig op te lossen pro bleem. Versturen per email kon niet. Storing. Faxen leek een optie, maar dan moet je eerst printen en ook die doorgaans toch trouwe ma chine liet het - met achterlating van mysterieuze foutmeldingen - afweten. De postduif is inmiddels in oplei ding. terneuzen - Er is nog geen oplos sing gevonden voor de opstelling van de weekmarkt in Terneuzen. Eind vorig jaar werd besloten een werkgroep te vormen met mensen uit de ambulante handel en hore ca om samen een plannetje te ma ken voor een nieuwe opstelling van de markt. Dit omdat uitbaters van terrassen nu last hebben van de marktkramen voor hun deur. De werkgroep heeft een drietal op ties voor een gewijzigde indeling voorgelegd, maar de ambulante handel ziet er niet één zitten. De marktkramers willen het liefst de bestaande situatie handhaven. Op korte termijn nemen B en W een besluit over de indeling. MET ONZE MERKEN SLAAGT U ALTIJD! Passport Caroline Biss Nice Connection Blacky Dress Oui Moments Arma Leather Bianca Rabe" AtmOs Fashion* San Martino* Tummy Tuck jeans* Gardeur' Brax* Fuchs Schmitf 'Verkrijgbaar t/m maat 50 DAMES MODE I Ook zondags open van 14.00 -18.00 uur Maandag sluitingsdag Gentsestraat 5, 4551 CC Sas van Gent www. maasmodescom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 56