Zeeland PZC Toch kans op school in Hulster bos In Sas van Gent is de 'renaissance' begonnen Reeks vernielingen Axel opgelost 21 ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 32 I Provincie staat niet afwijzend tegenover de Wittebrugstraat. 02 Sasse project is een voorbeeld voor andere kernen met krimp. U heeft nog tot 13.00 uur vanmiddag om een Staatslot te kopen! Alles kan Vliegers gaan tegenwoordig bij elk weertype op Vrijdag 10 april 2009 Atelier Martien laat tijden van weleer herleven Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - De deur voor de bouw van een nieuwe basisschool aan de Wittebrugstraat in Hulst staat op een kier. Dat gevoel heeft wethouder Diana van Damme (ruimtelijke orde ning) na overleg hierover met de provincie Zeeland. „Ik zie een beet je licht aan het einde van de tun nel", zegt de wethouder. De locatie die de gemeente op het oog heeft, is nu natuurgebied dat in eigendom en beheer is van Staatsbosbeheer. Het gaat om het bos tegenover de plaats waar de nieuwe accommodatie van de hockeyclub Rapide moet komen. De gemeente zou een deel van het bos willen benutten voor de bouw van de nieuwe school, én de aan leg van een nieuwe ontsluiting- weg voor de nog te ontwikkelen woonwijk Groote Kreek II. Staatsbosbeheer stond totnutoe he lemaal niet te trappelen om de ge meente medewerking te verlenen en een deel van het natuurgebied af te staan voor de bouw van de school en de aanleg van een weg. Staatsbosbeheer vindt het bos juist heel belangrijk en koestert de natuurwaarden daarin. Sterker nog, de dienst doet er juist alles aan om het bos steeds aan trekkelijker te maken voor natuur- recreanten. Zo is enkele jaren gele- Wethouder Diana van Damme van de gemeente Hulst heeft goe de hoop dat er een nieuwe basis school kan worden gebouwd aan de Wittebrugstraat in Hulst. den een paalkampeerterrein aange legd, waar vrijbuiters in de natuur zeg maar, legaal wild mogen kam peren. Van Damme hoopt Staatsbosbe heer echter nog op andere gedach ten te kunnen krijgen als de pro vincie mee wil werken aan de plannen. Ambtenaren van de pro vincie komen in de loop van deze maand naar Hulst om de situatie ter plekke te bekijken. „We weten dat Staatsbosbeheer niet zo gecharmeerd was van onze plannen", aldus de wethouder. „Maar als we bij de provincie goed kunnen onderbouwen waarom we de school en de ontsluitings- weg op die locatie nodig hebben, kunnen we Staatsbosbeheer mis schien toch nog op andere gedach ten brengen." De gemeente wil de locatie benut ten om de Willibordusschool uit de problemen te helpen. De school verkeert niet alleen in huis vestingsnood. Ook de ligging in de binnenstad van Hulst is niet opti maal, aangezien de meeste leerlin gen van de school afkomstig zijn uit de wijken Groote Kreek en Tra gel. door Conny van Cremberghe SAS VAN CENT - Gedeputeerde Har ry van Waveren (Ruimtelijke Orde ning en Volkshuisvesting) weet hoe hij de subsidiekraan moet be dienen, maar een hoogwerker, dat is toch andere koek. Niettemin slaagde de provinciebestuurder er gisterochtend, bijgestaan door een ervaren kraandrijver, toch in om een dakkapel te plaatsen op een van de 41 te renoveren woningen in de Vredesstraat in Sas van Gent. De officiële handeling, die werd ga degeslagen door tweehonderd ge nodigden, buurtbewoners, werklie den en bestuurders, vormde het ei genlijke begin van het ambitieuze stadsvernieuwingsproject 'De Re naissance van Sas van Gent' van woningcorporatie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen. Het project voorziet in de sloop en renovatie van vele tientallen huur woningen in het kanaalstadje, de bouw van een brede school, nieu we multifunctioneel centrum en een zorgcomplex. De komende ja ren investeert Woongoed circa 40 miljoen euro in Sas van Gent. Acht miljoen gaat naar de moder nisering van de 41 oudste sociale huurwoningen van Zeeuws-Vlaan deren (1919) in de Vredesstraat. Woongoeddirecteur Kees Rein- houdt en Van Waveren zeiden het Sasse project te zien als een voor beeldproject voor andere kernen die kampen met (bevolkings) krimp. AXEL - Met de aanhouding van vier verdachten van 16 tot 18 jaar, uit Axel (3) en Terneuzen (1) heeft de politie Zeeland een reeks van vernielingen en diefstallen, die eind februari zijn gepleegd, opge lost. De jongens bekenden drie fietsdief- stallen aan de Polenweg, Szydlows- kiplein en Noordstraat in Axel en diefstal van een tas aan de Noord straat in die plaats. De jongens be kenden ook een aantal andere ver nielingen. Ze verklaarden onder meer dat ze een auto op zijn kant hebben gezet, dat ze een andere au to en een bushokje hebben ver nield en ruiten van woningen heb ben ingegooid aan de Te Water straat, Bosplein en Walstraat in Axel. De politie heeft ook drie minderja rige inwoners van Axel gehoord in verband met het gooien van klui ten tegen ruiten van woningen in Axel. Ook in deze zaak sluit de po litie niet uit dat aanhoudingen vol gen. Naar aanleiding van de vele vernie lingen en baldadigheden door di verse groepjes jongeren wordt door het wijkteam Axel een plan van aanpak gemaakt. De politie zal daarnaast de komende tijd extra surveilleren in, met name, de kern van Axel. Trekking 10 april Staatsloterij Cenodigenden lopen samen met gedeputeerde Harry van Waveren door de te renoveren Vredesstraat in Sas van Gent. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55