S&NKE Stout karaktertje is terug 'Wassen met de hand is toch beter' auto 'AUTOBEDRIJF 1 PREMIERE VW wekt sportieve karakter van de Golf GTI uit de oertijd weer tot leven VRAAG VAN DE WEEK Tast de wasstraat mijn lak aan? KORT Jongeren kunnen veel besparen op verzekering Ford bluft met Focus X Road Lamborghini: nog geen besluit over Estoque Altijd 150 APK gekeurde auto's op voorraad! De goedkoopste en de beste service van zeeland. Industriestraat 8-10 4462 EZ Goes (t) 0113-215415 info@autosonke.nl www.autosonke.nl m EP ■v PZC Vrijdag 10 april 2009 7 Geldbesparing door te shoppen. Jongeren kunnen veel geld in hun zak houden door aanbiedin gen goed te vergelijken voordat zij een autoverzekering afsluiten. De besparing kan oplopen tot zo'n duizend euro per jaar, meldt www.MoneyMagazine.nl op basis van eigen onderzoek. Dat de premies zo sterk uiteenlopen, heeft te maken met de komst van nieuwe aanbieders, die werken met scherpe tarieven. De goed koopste WA-dekking voor een 22-jarige heeft Orion Direct in de aanbieding: 222 euro per jaar. Volkswagen komt de eer toe de 'hot hatch' te hebben uit gevonden toen de automa ker in 1975 de Golf GTI op de markt bracht. We zijn nu toe aan de zesde editie van dat straatracertje en hij is (net als de gewone Golf VI) beter dan ooit. door Robbert Keegel Beter dan bij tussenliggende edities zijn de VW-inge- nieurs er in geslaagd het vrolijk stemmende sportie ve karakter van de GTI uit de oer tijd weer tot leven te wekken - of dat nu een drie- of een vijfdeurs is. Maar daarnaast is deze GTI tege lijk ook de meest comfortabele, de best uitgebalanceerde, kortom de meest volwassene versie. Maar mét dat stoute karaktertje. Je kunt de GTI VI op de kronkel weggetjes in het achterland van de Cöte d'Azur onbetamelijk de spo ren geven en dan geeft-ie geen krimp. Met gewoon alleen voor wielaandrijving en wél een ESP dat een sperdifferentieel simuleert (maar dan door een doorslaand binnenwiel een beetje af te rem men en niét door het gas weg te nemen) zijn bochtsnelheden mo gelijk die anders voor technisch véél duurdere oplossingen zijn weggelegd. Maar net zo goed laat de GTI je kalmpjes flaneren over de kustboulevards, of minimaal even comfortabel op de Autorou tes reissnelheden volhouden die de snelheidscamera's tot een dis- co-achtige uitbarsting van lichtflit sen opwekken. Dat kan lelijk op lopen en je zelfs het vliegtuig te rug naar het natte Nederland doen missen. Een vlotte alleskunner dus, deze nieuwe Golf GTI, die er ook nog eens een flink stuk vrolij ker uitziet (zeker van binnen) dan zijn tammere familieleden. Een lekker stuurtje met niet al te veel knoppen, voortreffelijke kuipstoe- len en een zelfs voor drie perso nen niet te oncomfortabele achter bank. Voorwaarde tot volledig ge nieten is wel de montage van de adaptieve onderstel-instelling DCC. Net als bij de familie-Golf geeft die de auto een voor zijn af metingen véél te comfortabel weg gedrag, dat echter zodra zulks noodzakelijk wordt geacht, in een fractie van een seconde de zaak tot de orde roept en de vereiste straf heid verleent. Bij de GTI, die zo'n twee centimeter lager is gelegd, komt dat allemaal nog flink wat be ter tot zijn recht. Eigenlijk had VW dat DCC hier standaard moe ten monteren. Het past in elk ge val bij de sportieve motortechniek, die de 1,8-liter TSI tot 210 pk brengt en hem daarmee een top van 240 en een honderdsprint in 6,9 tellen geeft. Dat zijn waarden voor de standaard-zesbak, met de zeventraps DSG lijkt het sneller te gaan, maar dat is nét niet zo. Wel zuiniger, en daar gaat het ook bij zo'n straatracertje anno nu wel om. Daarom heeft VW gezorgd dat hij een C-label krijgt. De prij zen beginnen bij 31.650 euro. Het interieur is sportief, comfortabel en goed afgewerkt. 210 pk, een top van 240 km/u en een honderdsprint in 6,9 tellen. Mick van Zundert uit Bergen op Zoom mailde ons deze vraag: Er wordt wel eens beweerd dat het slecht is voor de lak wanneer je je au to laten wassen in een wasstraat. Is dat nou echt zo? Arjan Maat van Auto-Clean Zee land in Vlissingen geeft tekst en uitleg. door Lucas Boot Arjan Maat: „Een auto met de hand wassen is altijd gunsti ger voor de lak dan hem door de wasstraat halen. De lak wordt op den duur namelijk aange tast door de schoonmaakborstels die met hoge snelheid tegen de au to 'slaan'." „Het is dan ook zeer belangrijk dat de borstels na elke wasbeurt wor den schoongemaakt. Gaat er voor je een auto in de wasstraat die he lemaal onder het zand zit en zijn de borstels daarna niet goed schoon, dan wordt jouw auto als het ware gezandstraald." „Verder is het type schoonmaak middel van een wasstraat ook van groot belang. Goedkope middelen hebben namelijk vaak een hoge zuurgraad en zijn dus bijtend voor de lak." „Waar je ook mee moet uitkijken zijn de zogenaamde hotwax-beur- ten. De was zorgt weliswaar voor een glimmend en beschermend laagje, maar als je de auto te vaak laat waxen, ontstaan er vlekken in de lak. Een paar keer per jaar een waxbeurt is geen probleem, maar doe het bij wijze van spreken niet elke veertien dagen." „)e auto met een hogedrukspuit schoonmaken in een wasbox doet de lak daarentegen geen kwaad. De druk op zich heeft geen effect op de lak, maar ook hier hangt het Je auto met een hogedrukspuit schoonmaken in een wasbox doet de lak geen kwaad, zegt Arjan Maat van Auto-Clean Zeeland. foto Ruben Oreel weer af van het type reinigings- Hebt u ook een vraag? Mail dan middel." naar redactie@pzc.nl De Ford Focus X Road Op de AutoRAI toch nog één echt nieuwtje: op de valreep besloot Ford er zijn Focus X Roads te laten debuteren, een 'blufsuv' die op Focus-basis staat, maar met alleen zijn voorwie laandrijving niet geschikt is voor serieus terreinrijden. Hij heeft een 1,8-1 liter Flexi- fuel-motor die dus ook geschikt is voor E85 Ethanol. De X Road komt er in een gelimiteerde oplage van driehonderd stuks, vanaf 25.175 euro. Lamborghini heeft laten weten dat er geen besluit is genomen om het beeldschone prototype Estoque, als vierdeurs GT de enige potentiële concurrent voor de Por sche Panamera, in productie te ne men. Dat is wat anders dan een beslis sing om hem niet te gaan produce ren, maar daar zal het uiteindelijk toch wel op neerkomen. Want Lamborghini is van Audi en Audi is van Volkswagen en VW is van... Porsche. De nieuwe GTI, met daarachter de allereerste, uit 1975. Het karakter is weer helemaal terug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51