auto Cruze aanwinst bij Chevrolet TIEN AUTOVRACEN AAN: Jannis Brevet. Hij is patron cuisinier bij restaurant In- ter Scaldes in Kruiningen. Op de weg is hij vlot, mis schien wel iets te vlot zo nu en dan... AUTOTEST Nieuwe, leuke Koreaan volgt kleurloze Nubira op Luc Kerckhaert, Kerckhaert, Terneuzen door Thijs Imandt In wat voor auto rijdt u? Ik rij in een BMW X5 3.0. In wat voor auto zou u willen rijden? De Audi A8 vind ik een erg mooie auto, daar zou ik wel aan kunnen wennen. Hij straalt klasse uit en rijdt daarnaast erg goed. Waaraan ergert u zich in het ver keer? Aan andere weggebruikers die het als hun plicht zien om anderen op hun 'fouten' te wijzen. Erg irri tant. Ik heb nog nooit iemand ge zien of meegemaakt die honderd procent foutloos en netjes reed. Hebt u zelf een onhebbelijkheid in het verkeer? Ik hou van bestuurders die lekker doorrijden waar het mogelijk is. Maar misschien ben ik zelf af en toe wat te onrustig en té vlot in het verkeer. Wat is de hoogste snelheid die u ooit hebt gereden en waar was dat? Ik hou me niet zo bezig met de maximum snelheid. Waar het kan, mag je best een beetje doorrijden en dat doe ik dan ook. Wanneer hebt u voor het laatst een bekeuring gehad en waar voor? Vorige week had ik nog een par keerbon. In hoeveel keer slaagde u voor het rijbewijs? Ik heb het in één keer gehaald. Welke verkeersregel zou u wil- PZC Vrijdag 10 april 2009 3 len veranderen? De maximum snelheid op sommi ge stukken snelweg kan best om hoog. Er zijn nogal wat 100 kilome terwegen waarvan ik me niet kan voorstellen dat daar geen 120 gere den kan worden. Wat vindt u een lelijke auto? Vandaag de dag maken ze geen le lijke auto's meer. Maar het blijft na tuurlijk wel een kwestie van smaak. Hoe zou u zichzelf als autorijder willen omschrijven? Ik ben zeker een sportieve rijder. Kijk maar naar mijn eerdere ant woorden, haha. Tot nu toe heeft de naams verandering van de Koreaan se GM-dochter Daewoo in Chevrolet nog geen auto's opgeleverd die boven de middelmaat uitstijgen. De nieuwe Cruze, opvolger van de kleurloze Nubira, doet dat als eerste wél. Ook van binnen ontstijgt de Cruze zijn voorganger Nubira. foto's CPD ter niet hoger is dan dat van de 1,6 liter. brengt de eenvoudigste Cruze dus ook 1.365 kilogram op de schaal. Het kan echter nog een stuk zwaar der als je de tweeliter turbodiesel neemt, want die weegt rijklaar ruim anderhalve ton. Dus is een beetje motorvermogen wel op zijn plaats. Op papier zou de 1,6 liter benzinemotor met 114 pk (honderdsprint in 12,5 secon den, topsnelheid 185 kilometer per uur) echter voldoende moeten zijn, maar in de praktijk maakt de ze krachtbron te weinig klaar. Hij voelt taai aan en haalt de opgege ven sprinttijd in elk geval niet. De 1,8 liter voldoet beter, biedt meer souplesse en met 141 pk ook meer kracht. Voor deze motor geeft Chevrolet een sprinttijd op van tien tellen en een top van tweehonderd kilome ter per uur, terwijl het verbruik met 6,8 liter per honderd kilome- De Cruze heeft een best smaakvolle design. door Robbert Keegel „De Cruze is een ruime sedan die veel waar voor zijn geld biedt. Ik vermoed dat de auto het goed gaat doen bij veertigers en vijftigers. Door het sportieve uiterlijk is de Cruze ook voor een jongere doelgroep aantrekkelijk." Voor de professionele berijder heeft Chevrolet dan nog een twee liter turbodiesel van 150 pk, die nog een klein beetje vlotter is dan de 1.8 benzine en zuiniger. Investeren in wat extra vermogen loont beslist, want de Cruze heeft een prima weggedrag. De auto veert comfortabel, maar gaat toch gretig over een bochtig traject en zelfs de wat harde Hankook-ban- den kunnen het rijplezier niet be derven. Bovendien hebben de uit voeringen met de sterkere moto ren de completere LS-uitrusting met lichtmetalen wielen en elektri sche ramen voor en achter. De 1.6 LE (ook al met airco, zes air bags en audio) is er vanaf 17.995 eu ro, de 1.8 LS kost tweeduizend eu ro meer. Dieselen kan vanaf 21.695 euro, tenminste als de 125 pk versie be schikbaar is, de 150 pk versie kost 25.695 euro. De Cruze is een leuke auto. Om te beginnen dankzij het best smaakvolle de sign van de Cruze, met een achterkant die een beetje op een-Honda Civic Hybrid lijkt, en een voorkant met een grappige, ge deelde grille. De auto is verder fors bemeten met een lengte van 4,60 meter en ook de wielbasis van 2,69 meter is vorstelijk te noemen. Het is alle maal te danken aan het gebruik van een nieuxfr platform dat Opel later ook zal toepassen voor de nieuwe Astra. De forse maten van de Cruze doen een royaal interieur vermoe den en dat heeft hij ook. Op de achterbank is de beenruim te royaal, de hoofdruimte mocht iets meer zijn. De kofferbak is met een inhoud van 450 liter gepast voor deze klas se, maar helaas zijn de scharnier- beugels zogenaamde 'Samsoni- te'-krakers, die bij het sluiten van de klep te ver naar binnen komen. Forse maten betekenen doorgaans ook een flink gewicht en rijklaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47