Sport Tijd dringt voor Fortuna Sittard na afketsen fusie Maaskant is op Mededelingen van het waterschap Limburgse voetbalclubs zelfstandig verder nu provincie niet betaalt. Garmin-renner is Nederlandse hoop voor Parijs-Roubaix. 34 I Vrijdag 10 april 2009 PZC door Rob Sporken SITTARD - Fortuna Sittard moet zich op 22 april al melden bij de be roepscommissie van de KNVB in Zeist. De Sittardse eerstedivisio- nist dient na het afketsen van de fusie aan te tonen levensvatbaar te zijn en een verweer indienen te gen het besluit van de voetbal bond de licentie in te trekken. Gisteren werd duidelijk dat de fu sie tussen de Limburgse voetbal clubs Roda IC uit Kerkrade (eredi visie) en Fortuna Sittard (eerste di visie) toch niet doorgaat. De pro vincie Limburg trok de toezegging dat het met ruim 6 miljoen euro over de brug zou komen in, omdat met name Fortuna de schulden niet kon wegsaneren nadat de fu sie een feit zou zijn. Gedeputeerde Staten van Limburg leggen de schuld van de misluk king volledig bij de clubs. 'De bal lag bij de clubs', stelt GS in een persbericht. 'Het was aan de clubs om te scoren.' Nu Fortuna en Roda alleen verder gaan, moet de club uit Sittard een sluitende en een dichtgetimmerde meerjarenbegroting aan de KNVB kunnen overleggen en een oplos sing voor het lopende liquiditeit stekort en een plan van aanpak voor de schuldsanering kunnen presenteren. Als dat niet lukt krijgt Fortuna geen licentie van de KN VB om in het betaald voetbal uit te komen. Volgens interim-directeur Hans Er- kens staat Fortuna voor een lood zware opgave. „Het is moeilijk, maar niet onmogelijk. Alleen moet het enthousiasme in de Wes telijke Mijnstreek nu wel worden omgezet in geld. We hebben de li- 'De bal lag bij de clubs. Het was aan de clubs om te scoren.' quiditeit tot en met de laatste speeldag op 8 mei gewaarborgd, maar moeten wel een oplossing vinden voor de periode daarna tot en met 30 juni." Na intern overleg is gisteren een stuurgroep geformeerd met afge vaardigden van Fortuna en par tijen rondom het stadion. Op de vraag of Erkens als fusievoorstan- der een prominente rol kan spelen in het zelfstandig op de been hou den van Fortuna, antwoordde hij: Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Waterschap gesloten Op vrijdag 10 april, maandag 13 april, donderdag 30 april, vrijdag 1 mei en dinsdag 5 mei is het hoofdkantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden gesloten. In dringende gevallen zijn wij te bereiken via 0118-621000. Intrekkingbesluit Baggerspeciedepot de Paardekuup in Colijnsplaat Op 6 april 2Ö09 is het volgende besluit genomen in verband met de ontmanteling van baggerspeciedepot de Paardekuup waardoor er geen lozing op oppervlaktewater meer plaatsvindt. De intrekking betreft de aan waterschap Zeeuwse Eilanden verleende vergunningen ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren voor de lozing van afvalwater van baggerspeciedepot de Paardekuup gevestigd aan de West Zeedijk ongenummerd in Colijnsplaat. Het besluit ligt vanaf 14 april tot en met 26 mei 2009 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; op de secretarie van de gemeente Noord-Beveland, Voorstraat 31 in Wissenkerke, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 en 13.00 tot 15.00 uur. Soms onzichtbaar. Beroep/voorlopige voorziening Ingevolge artikel 20.1 eerste lid Wet milieubeheer in samenhang met artikel 20.6 Wet milieubeheer staat tot het einde van bovenvermelde termijn beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De vergunning wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende de beroepstermijn, met toepassing van artikel 20.3 Wet milieubeheer en artikel 36 Wet op de Raad van State in samenhang met titel 8.3 Algemene wet bestuursrecht, bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. „Ik heb altijd aangegeven dat de fu sievariant de beste oplossing was. Dat vind ik nog steeds. Maar ik heb nooit beweerd niet te geloven in een stand alone-versie van For tuna. Daar moeten we nu alle ener gie in steken." Een teleurgestelde Olaf van Eijnd- hoven weet niet of hij als fervent voorstander van de (afgeketste) fu sie aan moet blijven als voorzitter van de Raad van Commissarissen van Roda JC. „Nu we terug gaan naar de stand alone-versie moet je kijken wat het meest functioneel is. Ik kan daar wel heel primair op reageren, maar het is verstandiger tot tien te tellen. De vraag is hoe geloofwaardig je als Raad van Commissarissen nog bent. We zul len daar binnen afzienbare tijd een besluit over nemen, want de club mag daarover niet te lang in onzekerheid verkeren." Volgens Van Eijndhoven moet Ro da nu zo snel mogelijk proberen te 'herrijzen uit de as van de misluk te fusie'. „In het proces met de ge meente Kerkrade moeten we nu kijken naar de financiële herstruc turering. Het is nu belangrijk spon sors vast te houden en nieuwe voor Roda te interesseren." De verschillende supportersvereni gingen van beide clubs zijn dolge lukkig over het stuklopen van de fusie. Ze erkennen wel dat er in Kerkrade en Sittard veel werk aan de winkel is. Het merendeel van de supportersverenigingen eist het vertrek van bestuurs- en directiele den die zich namens Roda en For tuna volledig hebben ingezet voor Sporting Limburg. door Patrick Delait SITTARD - Hoe goed is Martijn Maaskant? Trainer Adrie van Die- men en Rabo-ploegleider Nico Verhoeven laten hun licht schij nen over de Nederlandse hoop voor Parijs-Roubaix. Het succes van Martijn Maaskant is ook het succes van Adrie van Diemen. Nadat ze ooit al samen werkten bij de juniorenploeg van Rabobank, kruisten de paden van de renner en de trainer vorig sei zoen elkaar opnieuw bij Gar- min-Slipstream. Op verzoek van ploegleider Jonathan Vaughters be geleidt Van Diemen er een tiental renners, onder wie de Nederlan ders Huub Duyn, Hans Dekkers en Martijn Maaskant. Dat de aan dacht in de voorjaarsklassiekers vooral is gericht op de 25-jarige Maaskant, is volgens Van Diemen logisch. In zijn eerste profjaar verbaasde de Zuidlander met een vierde plek in Parijs-Roubaix, een prestatie die hij zondag evenaarde in de Ronde van Vlaanderen. „Martijn is ge maakt voor lange, zware wedstrij den, Hoe langer de koers duurt, hoe beter hij wordt. De beslissing valt doorgaans in de laatste 30, 40 kilometer. Precies dan is Martijn op zijn best. Waarom dat zo is, valt moeilijk te verklaren. Wellicht heeft hij een betere vetverbran- ding dan andere renners", specu leert Van Diemen. Volgens de inspanningsfysioloog uit Den Haag is Maaskant niet al leen fysiek in de wieg gelegd voor eendaagse wedstrijden. Ook van diens mentale kwaliteiten heeft Van Diemen een hoge pet op. „Martijn is een slimme coureur. El- W* Martijn Maaskant is de beste een- daagse renner die Nederland mo menteel heeft. De kopman van de Garmin-ploeg is kanshebber voor de zege in Parijs-Roubaix. ke extra inspanning die hij vorig jaar leverde in Parijs-Roubaix resul teerde in een positieverbetering. Buiten de koers is hij een rustige jongen, maar zodra het startschot I is gevallen wordt Martijn een race paard. Ondanks die. enorme gedre venheid, behoudt hij het over zicht. Tactisch maakt hij zelden de verkeerde keuzes." Maaskant had twee seizoenen bij de opleidingploeg van Rabobank achter de rug, toen hij in het na jaar van 2007 een contract tekende bij (toen nog Slipstream-Chipot- le. Een gedurfde keuze, die zijn car rière in een stroomversnelling heeft gebracht, aldus Van Diemen. „Was Martijn prof geworden bij Rabobank, dan had hij achteraan moeten aansluiten. Door de grote concurrentie had hij Parijs-Rou baix en de Ronde van Vlaanderen misschien niet eens mogen rijden. In onze ploeg werd hij vorig jaar meteen uitgespeeld als één van de kopmannen. Voor een jonge ren ner is dat- enörm aantrekkelijk. Martijn is zich daardoor nog meer gaan focussen op deze wedstrij den." Toch heeft de alleenheer schappij van Maaskant bij Garmin niet louter voordelen. Na de Ron de van Vlaanderen klaagde Maas kant openlijk over een gebrek aan steun van zijn ploeg. Volgens ploegleider Nico Verhoeven van de Rabo-opleidingsploeg zal Maas kant keuzes moeten maken. „Of wel kiest hij voor een sterkere ploeg met onderlinge concurren tie, ofwel kiest hij voor de zeker- Si heid dat hij het mannetje is. Als H hij voor de tweede optie gaat, dan moet Martijn aanvaarden dat hij in grote koersen weinig steun krijgt." Of Maaskant al goed genoeg is om zondag Parijs-Roubaix te winnen? Nico Verhoeven durft er zijn geld niet op te zetten. „Er is een enorm verschil tussen vierde worden in een klassieker en winnen. Ik denk dat het heel moeilijk gaat worden. Veel zal afhangen van de omstan digheden. Bij slecht weer stijgen de kansen van Martijn." SPORT .GENOA Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl ATLETIEK MAANDAG Paaskustloop. Locatie: strand nabij sport park Scheldeveste, Breskens. 11.00 uur: jeugd (750 en 1500 meter). 11.15 uur: 3700, 6500 en 9500 meter. Inschrijven: sportpark Scheldeveste te Breskens. Hyronymus zwemloop. Programma: 14.00 uur: 1000 meter zwemmen, 10 km lopen. 14.30 uur: 500 meter zwemmen, 5 km lopen. 14.50 uur: 250 meter zwem men, 2.5 km lopen, 100 meter zwem men, 1 km lopen. Locatie: Zwembad De Stok, te Roosendaal. AUTOSPORT MAANDAG Paasrit. Locatie: Sporthal De Stenge in Heinkenszand. Inschrijven van 13.30 tot 14.00 uur. BASKETBAL VRIJDAG Vrouwen. Eerste klasse: BV Souburg 2- Smokkelhoek (21.15 uur), Volharding-Ma rathon 2 (21.15 uur). Mannen. Tweede klasse: Voorwaarts-Vol- harding 4 (20.30 uur). ZATERDAG Vrouwen. Overgangsklasse: BV Sou- burg-Agathos (18.30 uur). Mannen. Overgangsklasse: JRC Boxtel- Volharding. Eerste klasse: Waldric-Smok- kelhoek. Tweede klasse: BV Souburg- Scheldesport 3 (20.00 uur). BILJARTEN VRIJDAG Kader: Kaderteam 's Lands Welva- ren-Honky Tonk/Van Doorn. Locatie: Tap perij 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aanvang: 19.30 uur. ZATERDAG Topteamcompetitie. Eredivisie: Top- team 's Lands Welvaren-JB Fashion/De Eekhoorn en Paul Wissink Keukens-Top- team 's Lands Welvaren. Locatie: BC Kort-Oisterwijck, Doornenburg. Aanvang: 11.00 uur. Kampioenschap bandstoten voor teams op handicapbasis van Groot Sas van Gent. Locaties: café Reseda en café Schippershuis. Aanvang: 13.00 uur. MAANDAG Driebanden. Play-offs eredivisie: Delta/ Frans Bevers-Crystal Kelly. Locatie: Hotel Dallinga, Sluiskil. Aanvang: 13.00 uur. DAMMEN ZATERDAG Paasdamtoernooi. Lokatie: Ons Dorpsle ven, 's-Gravenpolder. Aanvang 10.00 uur. HOCKEY ZATERDAG Vierde klasse vrouwen: Olympia-Tem- et po'34. JUDO Zevende Paastoernooi. Locatie: Gemeen-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 36