PZC33 Jol op weg naar halve finales 34 en 35 36 en 37 Trainer Lodeweges akkoord met NEC Langeveld fit voor Parijs-Roubaix Hamburger SV laat Manchester City in eerste duel kansloos. Albasini wint, Contador behoudt leiderstrui 'Klinsmann moet vertrekken bij Bayern' Arantxa Rus kansloos in tweede ronde Golfers beginnen aan de Masters Wielrenner Maaskant is gemaakt voor het rijden van klassiekers Tip? sport@pzc.nl Kilometervreter Ragut kan mijlpaal in hoofdklasse bereiken EINDHOVEN - Dwight Lodeweges volgt Mario Been op als hoofd coach van NEC. De interim-trai ner van PSV heeft een mondeling akkoord bereikt over een tweejari ge verbintenis. „Eind deze week of begin volgen de week gaan we tekenen", beves tigde Lodeweges gisteren. „Alles staat op papier en als dat netjes is nagekeken, gaan we tekenen. NEC is een mooie club met plezierige mensen. Een warm nest ook, dat spreekt me aan." RIJSWIJK - Sébastian Langeveld kan zondag meedoen aan Parijs-Rou- baix. De wielrenner van de Rabobank is op-tijd hersteld van een buikgriep. De klassiekerspecialist miste woensdag Gent-Wevelgem. De Raboploeg bestaat zondag ver der uit Juan Antonio Flecha (Spa), Pedro Horrillo (Spa), Mathew Hay- man (Aus) en de Nederlanders Joost Posthuma, Tom Leezer, Rick Fiens en Maarten Tjallingii. AUGUSTA - In Augusta zijn de beste golfers van de wereld aan de Masters begonnen. Het vier daagse evenement in de staat Georgia (VS) is één van de belangrijkste golftoernooien ter we reld. Voor het eerst sinds jaren mag ook een Ne derlander meedoen. Reinier Saxton staat na de eerste dag in de achterhoede. De amateur die een startbewijs verdiende dankzij zijn zege bij het Britse amateurkampioenschap, volbracht zijn eerste ronde in 75 slagen, drie boven par. Gistera vond ging de Japanner Katayama (foto) aan de lei ding met 67 slagen (-5). foto Chris O'Meara/AP HAMBURG - Het avontuur van Mar tin Jol met Hamburger SV in de Uefa Cup lijkt voorlopig nog niet ten einde. De ploeg van de Neder landse oefenmeester won gister dag in Hamburg de eerste ontmoe ting met Manchester City: 3-1. Jo ris Mathijsen was met een doel punt en een meegekregen straf schop van grote waarde voor de Duitsers. Jol kan in zijn eerste jaar in Ham burg al niet meer stuk. HSV strijdt volgende week met Werder Bre men om een plek in de finale van het Duitse bekertoernooi en bo vendien doet de ploeg uit Noord-Duitsland nog volop mee voor het kampioenschap. HSV deelt de koppositie in de Bundesli- ga momenteel met VfL Wolfsburg. Gisteren verschafte de equipe van Jol zichzelf bovendien een uitste kend uitzicht op de halve finales van de Uefa Cup. Voor Nigel de Jong was het een speciale confrontatie. De Nederlan der verhuisde in de winterstop van Hamburg naar Manchester. Op de tribunes van de Nordbank Arena zag hij zijn huidige werkge ver een bliksemstart maken. Al na 34 seconden lag de bal ach ter HSV-doelman Frank Rost. Step hen Ireland stuurde vanaf de mid denlijn de Braziliaan Robinho de diepte in en stond enkele secon den later op de rand van het straf schopgebied klaar om de voorzet van de Braziliaan achter Rost te schieten (0-1). Het antwoord van HSV volgde snel. Enkele minuten later kopte Mathijsen uit een hoekschop de ge lijkmaker binnen (1-1). In het boeiende duel golfde het spel ver volgens op en neer en kregen bei de ploegen kansen. Mathijsen stond na ruim een uur spelen aan de basis van de gelijk maker. Zijn omhaal werd door Ci ty-verdediger Micah Richards met de hand beroerd, waarna Piotr Trochowski vanaf elf meter HSV op voorsprong bracht. Invaller Jo sé Paolo Guerrero voerde de score tien minuten voor tijd op naar een verdiende 3-1. Als HSV volgende week bij de re turn in Manchester geen gekke din gen doet, stuit het waarschijnlijk in de halve finales op Werder Bre men. De tweede Duitse ploeg bij de laatste acht won in eigen huis eenvoudig van Udinese: 3-1. De Braziliaanse spelmaker Diego maakte de eerste twee doelpun ten, Hugo Almeida de derde. Fabio Quagliarella deed vlak voor tijd nog wat terug namens de Italia nen. Sjachtar Donetsk zette ook een grote stap richting de halve finales door een zege op Olympique Mar seille. Dankzij doelpunten van To- mas Hübschman en Jadson won de ploeg uit Oekraïne in Donetsk met 2-0 van de Franse titelkandi daat. [Rfll Hamburger SV heeft een goede kans de halve finales van de Uefa Cup te halen. De ploeg van Mar tin Jol verslaat Manchester City overtuigend met 3-1. Olympique Marseille had zich op de weg naar de kwartfinales ont daan van twee Nederlandse clubs, FC TWente (derde ronde) en Ajax (achtste finales). Boudewijn Zenden stond in de ba sis bij de ploeg van trainer Erik Ge- rets. De Nederlander, die in de aan loop naar het duel last had van zijn dijbeen, werd een kwartier voor tijd gewisseld. Bij de wedstrijd Paris Saint-Ger- main-Dinamo Kiev werd niet ge scoord. Piotr Trochowski van Hamburger SV (boven) in duel met Pablo Zabaleta van Manchester City. foto Marcus Brandt/EPA GUENES - De Zwitserse wielrenner Michael Albasini heeft de vierde etappe van de Ronde van het Bas kenland gewonnen. De coureur van Team Columbia klopte na een etappe over 161 kilometer zijn twee vluchtgezellen, de Belg Jur- gen van den Broeck (tweede) en de Amerikaan Christian Vande Vel de in de sprint. De Spanjaard Alberto Contador kwam in het peloton over de fi nish en behield de leiderstrui. MUENCHEN - Jürgen Klinsmann moet eind dit seizoen vertrekken bij Bayern Miinchen. Dat meldde gisteren de Duitse boulevardkrant Bild, op basis van anonieme bron nen binnen de club. Bayern ging woensdag in de kwartfinale van de Champions League onderuit bij FC Barcelona: 4-0. Volgens Bild zit Klinsmann zaterdag op de bank bij de competitiewedstrijd tegen Eintracht Frankfurt. Bij verlies, moet de voormalig international meteen vertrekken uit München. MARBELLA - Tennisster Arantxa Rus is er niet in geslaagd door te dringen tot de kwartfinales van het WTA-toernooi in Marbella. De 18-jarige Nederlandse was in de tweede ronde betrekkelijk kans loos tegen Kaia Kanepi uit Est land: 7-5 6-2. Kanepi is in Marbella als derde geplaatst. Rus bereikte het hoofdtoernooi via de kwalificaties. Het talent uit Monster schaarde zich tot nu toe één keer bij de laatste acht bij een toernooi uit de WTA Tour.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35