Zeeland Leg een hasjboot langs het mooiste terras van Middelburg JEREMIASSE PAASSHOWÜ 3 halen 2 betalen Iwww.vanbellebaby.nll Cafés langer open tijdens bluesroute Verzamelbeurs Paasfair op marktplein M-line Buggy zilver nu 129,- fiets &Jütie*s Jeremiasse GERARD Vijftien Middelburgse kroegen staan vanavond bol van de bluesmuziek. Alle baby- en positiekleding w PZC Vrijdag 10 april 2009 25 De kade tussen Waterschaps- en Stadskantoor. Als hier een coffeeshop komt, zijn er geen omwonenden die opge zadeld worden met overlast. foto Lex de Meester De Middelburgse gemeente raad mag zelf bepalen waar er nieuwe coffeeshops mo gen komen. Waar kan dat? De discussie in de Middel burgse gemeenteraad over het aantal coffeeshops was tot nu toe vooral een theoretische. Een uiterst krappe meerderheid be sliste maart vorig jaar dat er ruim te moet zijn voor twee gedoogde shops. De raad nam dat besluit op het moment dat Roxy (Zand straat) en Sixty-Two (Sint Jan straat) officieel nog bestonden. Bei de zijn inmiddels gesloten hoewel de eigenaren nog proberen ze her opend te krijgen. Gezien eerdere uitspraken van rechtbank en Raad van State lijkt het niet aanneme lijk dat ze succes zullen hebben. Aangenomen mag dan ook wor den dat eind juni, als de Raad van State uitspraak doet, Roxy defini tief gesloten wordt. Dan is er ruim te voor een nieuwe shop. De proce dure tegen Sixty-Two kan nog een jaar duren. De gemeente heeft al bepaald dat ANALYSE door Emile Calon lang niet overal nieuwe coffee shops mogen komen. Een nieuwe moet minimaal 250 meter verwij derd zijn van een scftool of jonge rencentrum. Daarnaast moet zo'n zaak komen in het centrum in een pand met een horecabestemming. Het college liet vorige week weten dat tot nu toe drie panden aan de criteria voldoen: Reigerstraat 9, Sta tionsstraat 24 en Varkensmarkt 4. Mogelijk komen daar nog enkele locaties bij zoals een café op de kop van de Vlissingsestraat en een (gesloten) lunchroom in het ach terste deel van Segeerstraat. Omwonenden van bijna al die lo caties lopen nu al te hoop tegen de mogelijke komst van een coffee shop bij hen in de buurt. Ze vre zen overlast en zijn bang dat rond om een dergelijke zaak gehandeld wordt in soft- en harddrugs. Die angst is niet ongegrond. Buren van 'oude' coffeeshops gaven de ALLE PRIJZEN GEDEELD DOOR 1.19' 'Geldt uitsluitend op bestaande voorraad, bedrijfsfietsplannen en inruil zijn uitgesloten van deze actie. FIETSEN FITNESSAPPARATEN KLEDING TASSEN SPEELGOED ACCESSOIRES ETC www.fietsplezier.nl GOES Van der Spiegelstraat 54, tel. 0113 - 216 063, goes@fietsplezier.nl VLISSINGEN Troelstraweg 364, tel. 0118 - 477 230, vlissingen@fietsplezier.nl ML3L£j MIDDELBURG - Afdeling Zeeland van vereniging De Verzamelaar houdt zaterdag 11 april van 9.00 tot 16.00 uur een verzamelbeurs in Ontmoetingscentrum Dauwendae- le aan de Vrijlandstraat in Middel burg. Er zijn veel standhouders met onder meer munten, postze gels en ansichtkaarten. De toegang tot de beurs is gratis. verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl KAMER VAN KOOPHANDEL ZUIDWEST-NEDERLAND maakt o.g.v. art. 2:19a lid 5 BV jo. Art. 4:41 lid 2 Awb bekend dat bij' beschikking d.d. 9 april 2009 de rechtspersonen Fremir B V. gevestigd te Zundert, Entronics International B V. gevestigd te Goes en Flushing Project Management B V. gevestigd te gemeente Vlissingen zijn ontbonden. Belanghebbenden kunnen hiertegen binnen zes weken bezwaar aantekenen bij genoemde KvK. PZC begin deze week inzage in een dossier dat ze hadden samen geteld tijdens de jaren dat ze naast een shop woonden..Daaruit blijkt zeer duidelijk dat het geen pretje is om daar te wonen. Alleen al het samenscholen buiten een der gelijke coffeeshop zorgt volgens hen voor een gevoel van onbeha gen. De gemeenteraad moet nu haar be leid in de praktijk brengen en pan den aanwijzen die veranderd mo gen worden in coffeeshops. Daar mee zal de raad willens en wetens inwoners opzadelen met overlast. Als de raad vasthoudt aan het be sluit dat er in Middelburg gedoog de coffeeshops mogen zijn, is het wijs om uit te kijken naar een plaats waar nauwelijks tot geen overlast is voor omwonenden. Die plaats is er; de kade tussen Wa terschaps - en Stadskantoor. Daar, langs het mooiste en minst ge bruikte terras van Middelburg, bij een parkeergarage, is ruimte ge noeg voor minstens één hasjboot. Bijkomend voordeel: een oude wens van de raad - een levendiger Stationsgebied - wordt met behulp van een of twee hasjboten realiteit zonder dat omwonenden daar de overlast van ondervinden. MIDDELBURG - Le Collectionneur houdt morgen, zondag en maan dag een paasfair op het marktplein in Middelburg. In een grote tent staan standhouders met diverse ob jecten. Van Afrikaanse kunst, zilve ren en gouden objecten, lampen en glaswerk tot scheepsantiek. Te vens zijn er gratis waardebepalin gen van antiek dat bezoekers van huis meenemen. De tent is zater dag geopend van 10 tot 18 uur, zon dag van 11 tot 18 uur en maandag van li tot 17 uur. MIDDELBURG - De kroegen in de Middelburgse binnenstad mogen vanavond, tijdens de Bluesroute, tot drie uur open blijven. Wel geldt vanaf twee uur dat er geen mensen meer mogen worden bin nengelaten. In vijftien cafés wordt vanavond bluesmuziek gespeeld. In Schut tershof speelt de Nederlandse band King Mo. De band opent om 20.15 uur de Bluesroute met een anderhalf durend concert. Daarna gaan de bands in de kroegen aan het werk. In Hart van Middelburg speelt de Amerikaanse zanger en mondhar monicaspeler Keith Dunn met zijn band (22.30 uur). The Pebbles doen in American Bar een speciaal 'Jimmy Hendrix-setje'. Met hun originele oude instrumenten en versterkers brengen de Engelse Rol- lo the Tailshakers authentiek ja ren '50 en '60-geluid in De Her berg. Wild, hard en ruig: de Duit se Juke Joint Pirns in Seventy Se ven. The Blue Hogs, alias de Dal- tons van de Nederblues, spelen in De Hommel. Limburgse rockabilly van Bugaboo Tang is te horen in't Fust. In't Hof treedt Louis van Em- pel met zijn Little Louis Blues Band op. Hardverscheurende mondharmonicaklanken van 12 Bar Groove in De Groene Pulk. Uit Amerika komt gitarist Bill Ro- seman. Hij speelt in Dinges. Shi ner Twins spelen in De Mug met een mix van stijlen. Jong Neder lands talent: Rhythm Chiefs in De Geere. De Amerikaanse zangeres Karen Neumann staat met haar band in Desafinado. Veel swing, af en toe rustig, dat belooft Flatbroo- ke in Kijk maar effe. De band Bud dy X speelt klassiekers en eigen werk in de Tympaan. Kaarten voor de Bluesroute kosten in de voorverkoop 9 euro (deelne mende cafés en bij de Tourist Shop). In de avondverkoop zijn ze van 10 t/m 18 april 2009 2e paasdag geopend van 12.00 tot 17.00 uur!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27