dingen die anders niet mogen Publieksaquarium in Colijnsplaat Vlissingen zoekt plek weekmarkt Zware dobber mosselvissers 'De Piraat' Schoen van de week DELSCHER. w PZC Vrijdag 10 april 2009 23 Zeedijk Westkapelle. Tekening van Denis Galloway uit een album met unieke Zeeuwse prenten en gedichten dat prinses Juliana in 1919 cadeau kreeg. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Dagelijks geopend Duinweg Oostkapclle door Mieke van der Jagt COLIJNSPLAAT - De Stichting Pro motie Colijnsplaat Kats zag giste ren een langgekoesterde droom in vervulling gaan: een publieksaqua rium op de haven in Colijnsplaat. Vissers en vrijwilligers zorgen dat je wat er op je bord ligt, ook in le vende lijve kunt zien. In het pu blieksaquarium kun je zien hoe de beesten zich gedragen, die je een eindje verderop kunt kopen, welis waar vers, maar toch morsdood. De mossels liggen suffig te gapen, terwijl de krukels van tijd tot tijd zorgen dat ze boven in de bak ko men. Die zijn gewend een deel van de dag droog te staan. Vera de Ridder is één van de vrij willigers die ervoor zorgen dat het aquarium gedurende de zomer da gelijks open is voor het publiek. Zij heeft zelf al een heleboel over de onderwaterwereld geleerd in de korte tijd dat fiiikenvissers beesten komen brengen. Telkens als er een nieuwe soort bij komt, gaat hij op de foto en komt er uitleg bij. Bij de vismijn zeifis een bak neer gezet met het verzoek aan de vis sers om kleine 'bijvangst' mee te nemen voor het aquarium. Tot nu toe zijn er alleen in het ge bouwtje nog vissen en bodemdie- ren te zien, maar buiten komt er binnenkort ook een aquarium. Daarin komen de grote vissen, die niet gevoerd maar wel geaaid mo gen worden. Het publieksaquarium kan be staan bij de gratie van de inzet van vrijwilligers, van marienbiologen tot aan de mensen die dagelijks de boel open en dicht doen en de vis sen voeren. MIDDELBURG - Een 2,5 meter hoge paashaas loopt zaterdag rond in de Middelburgse winkelstraten. De gigant haalt de gekste toeren uit. Verder lopen er een paasorkest en twee paashazen van 'gewoon' formaat rond. Kinderen kunnen zich laten schminken bij een spe ciale stand. De activiteiten maken deel uit van het paasfeest van de Middelburgse winkeliers. Het publiek kan zich tussen 13.00 uur en 17.00 verma ken met de hazen en de muziek. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Wat is de beste plek voor de weekmarkt in Vlissingen? De gemeente heeft een onderzoek ingesteld waarin vier locaties naast elkaar worden gelegd. Dat zijn de Coosje Buskenstraat, het Spui- plein, de Zeemanserve en het Bel- lamypark. De resultaten worden aan het einde van dit jaar voorge legd aan de gemeenteraad. De weekmarkt is sinds de herin richting van de binnenstad een paar jaar geleden begon, elke vrij dag te vinden aan de Coosje Bus kenstraat. Het gemeentebestuur heeft aan de marktcommissie la ten weten dat het de markt weer terug wil hebben op het Spui- plein. Maar de marktcommissie heeft gezegd in Coosje Busken straat te willen blijven. De Zeemanserve is een optie die in discussies over marktlocaties keer op keer de kop op steekt. Het Bellamypark als locatie voor de weekmarkt is nieuw. Volgens de voorlichtster van de gemeente wordt die plek niet gezien als eer ste keuze. „Dat blijft het Spuiplein. Maar met het oog op de herinrich ting van het Bellamypark, gaan we onderzoeken wat de voor- en nade len van die locatie zijn", aldus Mir jam Jongejan. YERSEKE - Het wordt nog lastig vol doende ruimte te vinden voor in stallaties om mosselzaad in te van gen. Het ministerie van Landbouw onderzoekt momenteel op welke locaties in de Oosterschelde, Voor delta en Waddenzee de installaties kunnen komen. Veel plekken in de Waddenzee stuiten op verzet bij garnalenvissers. De meeste hec tares, zeshonderd, voor mosselzaa- dinvanginstallaties (mzi's) moeten in de Waddenzee worden gevon den. In de Zeeuwse Voordelta moet driehonderd en in de Ooster schelde tweehonderd hectare ko rden. Met het ministerie en natuur organisaties is afgesproken dat stapsgewijs de bodemzaadvisserij wordt stopgezet.Of dat haalbaar is, hangt er sterk vanaf of de mossel sector genoeg ruimte krijgt. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25