Zeeland PZC Later sluiten heefit grote gevolgen 21 'Aandacht voor andere dorpen in Polderhuis' WALCHEREN 32 22 en 23 Veerse politie vreest overlast bij langere openingstijden horeca. Paasshow bij PAC Zonweringen U heeft nog tot 13.00 uur vanmiddag om een Staatslot te kopen! Postduif Mobiel spreekuur Atelier Martien laat tijden van weleer herleven Prentenboek prinses Juliana geeft beeld van oud-Westkapelle Vrijdag 10 april 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon domburg - De Veerse politie werkt 24 uur per dag en is dus ook niet bang voor nachtwerk, aldus teamchef Jan Koppenhol. Dat zegt hij in reactie op het bericht, giste ren in deze krant, dat de indruk zou wekken dat de politie niet tot diep in de nacht zou willen wer ken. Tijdens een commissievergadering in Veere werd gepleit voor het ver ruimen van de openingstijden voor vooral de horeca in Domburg met één extra uitloopuur zodat de cafés daar pas om 03.00 uur daad werkelijk moeten sluiten. Burgemeester Rob van der Zwaag raadde dat idee ten sterkste af om dat de capaciteit van de politie dat niet zou toelaten. In een reactie stelt Koppenhol dat de politie niet over de openingsu ren van de horeca gaat. Tegelijker tijd laat hij wel weten dat verrui ming van de openingsuren in Domburg grote gevolgen kan heb ben voor de inzet van de politie. Stappers in Domburg kunnen nu, als ze om 02.00 uur het café verla ten, direct in de bus naar disco theek De Hooizolder bij Westka- pelle stappen. De teamchef betwijfelt of die dis cotheek bereid is na 03.00 uur ook een bus te laten rijden omdat de bezoekers dan 'maar te kort' in De Hooizolder kunnen zijn. „Als er geen bus rijdt, betekent dat dat er na het sluiten van de cafés honder den bezoekers in Domburg op de stoep staan die misschien nog iets willen maar nergens terecht kun nen." Dat zou volgens hem wel eens tot problemen en overlast in Domburg kunnen leiden. Hij wijst er ook op dat verruiming van de sluittijden voor de Dom- burgse horeca ook gevolgen zal hebben voor de andere Veerse ker nen. „Uit het oogpunt van rechts gelijkheid is het niet mogelijk de horeca in Domburg toestemming Jan Koppenhol van de Veerse po- litie benadrukt dat zijn korps niet bang is 's nachts te werken, maar dat latere sluiting van hore ca verstrekkende gevolgen heeft. te geven de deuren later te sluiten en de ondernemers in plaatsen als bijvoorbeeld Oostkapelle, Koude- kerke en Zoutelande dat niet toe te staan. Dat kan niet", aldus de poli tiechef Buiten het toeristenseizoen rijdt er 's nachts één patrouillewagen van de politie door de Veerse ker nen. In het toeristenseizoen zijn dat er drie, waarvan er een om 04.00 uur terugkeert naar het bu reau. In noodgevallen krijgt de Veerse politiebijstand van de teams uit Middelburg en Vlissin- gen. westkapelle - Het nu nog puur Westkappels, maar museum Pol derhuis gaat mogelijk ook aan dacht besteden aan de geschiede nis van andere Walcherse dorpen. Deze tip van bezoekers is 'een heel goed idee', vindt Ada van Hoof van het Polderhuis. Uit een 'verleidingsrapport' dat het museum in het afgelopen mu- seumweekeinde door bezoekers heeft laten invullen, kwam de wens naar voren om het Polder huis uit te breiden naar meer Wal cherse heemkunde. „Dat kunnen we bijvoorbeeld in de wintermaan den doen in de ontmoetingsruim te. Die is gratis toegankelijk", rea geert Van Hoof. Staf en bestuur moeten er nog over praten. „Het sluit wel aan bij een expositie die we in die ruimte in november en december inrichten over de bevrij ding van heel Walcheren." Uit het verleidingsrapport blijkt dat zowel kinderen als volwasse nen het Polderhuis zeer goed waar deren. De cijfers schommelen tus sen de 7 en de 9. f Hè») Pagi"a 22: als de carrousel Vdraait, mogen dingen die anders niet mogen Voor de kinderen Paaseieren zoeken van 10:00 tot 12:00 uur Diverse Paaskortingen: f 15% korting op zonwering en tuinmeubelen [alleen geldig 2e paasdag] Bij aankoop van terraszonwering GRATIS ligbed [loungebed] t.w.v. 399,- [of te besteden bij aanschaf van een complete tuinmeubelset.] 2e Pasen geopend van 09:30 tot 16:30 uur Zonweringen Kozijnen - zonweringen-tuinmeubelen horren - rolluiken - dakramen - garagedeuren PAC Zonweringen [voorheen Polderdijk Gevelverfraaiing] Marie Curieweg 15/4389 WB Vlissingen Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl m Trekking 10 april wsttÊtm Tip? redactie@pzc.nl Hoe afhankelijk een mens worde van moderne techniek werd pijn lijk duidelijk op die dag dat op dat Zierikzeese kantoor alle vita le functies uitvielen. Eén voor één. Het zorgvuldig opgestelde lijstje van werkzaamheden stond keurig op het ultramoderne flat- screen computerscherm. Alleen moest het naar een kantoor in Middelburg en dat bleek een las tig op te lossen probleem. Verstu ren per email kon niet. Storing. Faxen leek een optie, maar dan moet je eerst printen en ook die doorgaans toch trouwe machine liet het - met achterlating van mysterieuze foutmeldingen - af weten. De postduif is inmiddels in opleiding. vlissingen - Inwoners van de gemeente Vlissin gen hoeven binnenkort voor hun vragen, opmer kingen of klachten over de openbare ruimte niet meer het gemeentehuis te bezoeken. De gemeen te beschikt sinds gisteren over een servicebus die vanaf half mei op verschillende plaatsen inge zet wordt als mobiel spreekuur. „Uit onderzoek blijkt dat tachtig procent van alle vragen en klach ten die gesteld worden in het gemeentehuis of tij dens vergaderingen van wijkraden, gaan over de openbare ruimte", zegt gemeentevoorlichtster Mirjam jQngejan. „We beschikten al over een ser viceteam dat ter plaatse dingen komt repareren. Maar met dit nieuwe spreekuur kunnen ook ande re vragen worden behandeld." foto Ruben Oree

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23