Zoeken hoeft niet meer... stipreizen.nl Paaskaart begint aan veroveringstocht door Nederland ndernemer De Viskeête Fontein Europa Dieractivisme Rookverbod 2 Zendmast Kaartenfabrikant: groeiend aantal mensen stuurt kaart met Pasen. 12 Vrijdag 10 april 2009 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 t lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Bijna iedereen heeft de mond vol van de financiële crisis, daar ont komt onze mooie provincie Zee land niet aan. Van alle kanten wordt geprobeerd Zeeland op de kaart te zetten door bijvoorbeeld meer toeristen aan te trekken en eetgelegenheden zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Ondernemers hebben het niet ge makkelijk, maar doen hun best. Ook die van de Viskeête in Yerse- ke, gelegen op een uniek plekje aan de Oosterschelde, met een mooi uitzicht. In de Viskeête be vindt zich de viswinkel met een mooi aquarium en achter dit ge deelte is het restaurant. Het ge meentebestuur wil nu de eigenaar opdragen een fysieke scheiding aan te brengen tussen winkel en eetgedeelte. Het lijkt mij op een beetje mug genzifterij. Als gemeentebestuur zou men blij moeten zijn met de ze onderneming waar men kan ge nieten van alles wat Zeeland te bie den heeft. J. Trompert-Peute Siemenwei 63, Goes Breskens moet wachten op fon tein (krant, 4 april) Volgens wet houder Bolijn moet Breskens wachten op zijn fonteinen omdat de schakelkast tijdens het trans port van de vrachtwagen zou zijn gevallen. Er bestaat een spreek woord: als is de leugen nog zo snel, de waarheid achterhaalt zich wel, een doordenkertje. W.A. Verberkmoes-Ekkenbus Brouwerijstraat 5, Groede Helemaal eens ben ik het met de aversie tegen de betutteling vanuit Brussel in de vorm van allerhande min of meer absurde regeltjes (krant, 6 april). Straks gaan ze nog het gebruik van 3-laags toiletpa pier verbieden, omdat het niet mi lieuvriendelijk is. Na het tijdperk Bush, vind ik het een verademing dat nou Obama de machtigste man ter wereld is. Maar meneer moet zich niet be moeien met het Europese toetre- dingsbeleid door te zeggen dat Tur- kijke lid van de EU moet worden. Dat wordt in Brussel beslist. Ver der vindt het IMF, een grotendeels Amerikaanse instantie, dat een aantal derde wereldlanden uit Oost-Europa moet toetreden tot de eurozone, om zo hun financiën op orde te krijgen..Het gevolg: een enorme waardevermindering van de Euro en daar zitten we niet op te wachten. Of is het de bedoeling van het IMF om op deze manier de eens zo krachtige dollar weer wat glans te geven? Politiek is een smerig spelletje, zeker in de financiële we reld. J. Deguelle Paul Krugerstraat 326, Vlissingen Volgens sommige politici werken legale en illegale dierenvrienden clubs samen en zouden legale clubs onder andere geld ophalen voor de illegale clubs. Welke legale club zou het risico willen lopen om met illegale activiteiten zoals het dierextremisme geassocieerd te worden? De frustraties van de dieractivisten begrijp ik wel maar de gewelddadige acties keur ik af want dat lost niets op. Mensen gaan echter wel op een ex treme wijze met dieren om: de ve le zinloze dierproeven voor het zo veelste bloedverdunnertje, de jacht waar dieren als levende schietschijven worden gezien, mil joenen eendagskuikens gaan in de versnipperaar omdat die van het mannelijk geslacht zijn, ze dwang- voederen ganzen tot hun levers op zwellen tot tienmaal de normale grootte, stieren worden als volks vermaak gemarteld. Nederland heeft als meest veedichte land ter wereld geen schone handen. In on ze veehouderij worden elk jaar 500 miljoen dieren over de klink gejaagd. Als de politiek er nu voor zorgt dat er geen voedingsbodem voor dierenactivisten is dan houdt deze 'terreurgroep' vanzelf op te bestaan. Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat.25, Oud Sabbinge Roken is niet kankerverwekkend, reactie op brievenschrijver uit Ove- zande! (krant 8/4) Roken kan kan kerverwekkend zijn. Niet elke ro ker krijgt het. Sinds het rookver bod is de gezelligheid in de cafés een stuk minder geworden. Het zou idealer zijn dat kleine cafés die zich niet kunnen aanpassen zelf beslissen of zij wel of niet rookvrij willen zijn, net zoals in Oosten rijk. Als je een zogenoemd rookhol te genkomt kan je £ls anti-roker daar nog altijd wegblijven. Niemand verplicht je om daar te komen. Als je als ober in zo'n rookhol werkt, is dat ook nog altijd op vrijwillig basis. Als je niet tegen die rook kan, kan je nog altijd een andere zaak opzoeken. Maar dan niet ie mand anders gaan dwingen om dat ook te doen. A. Oele Kanaalstraat 8, Hansweert De gemeente Vlissingen breidt de dienstverlening aan haar bewo ners uit en gaat zelf voor het grote geld. Er moet en zal een UMTS-mast komen in park West duin. Nou net in het park waar het voor iedereen goed toeven is. Lekker wandelen en van de rust ge nieten. Samen even weg uit de da gelijkse sleur. Lekker gezond en fris. Het dienstenpakket in het park wordt uitgebreid met mobiel internet, email en chat-service. Zelfs tot over de duinen. Gij zult internetten in het park. Een droom komt uit. Want dat ont brak nog net aan de voorzienin gen hier. In gedachten heb ik mijn eerste denkbeeldige parkmailtje al aan de gemeente Vlissingen ge stuurd. Om de mast tegen te houden. Niet dat dat wat uitmaakt. Maar ik kan tenminste mailen in het park. Al jaren op gewacht. Dat heeft de ge meente goed aangevoeld. Mijn mast moet! J.C. van der Heijden Paauwenburgweg 5, Vlissingen UTRECHT - Geverfde eieren, choco lade paashazen, narcissen, gele kui kens, matzes en paasbrood zijn in grediënten die tijdens de paasda gen eigenlijk zelden ontbreken. Maar de paaskaart lijkt ook terrein te winnen. Volgens kaartenfabrikant Hall mark is het de laatste jaren steeds gebruikelijker familie of vrienden met een kaart vrolijk Pasen te wen sen. Via de website van Hallmark kun-» nen bezoekers ook een digitale kaart vesturen. Mensen die dit afgelopen dagen de den werden door de kaartenprodu- cent ondervraagd. Bijna driekwart van de ondervraagden brengt Pa sen door met familie of vrienden en heeft een paasontbijt- of brunch. „De paaskaart nodigt de ontvanger bijvoorbeeld uit een ac tiviteit te ondernemen tijdens de Het is steeds gebruikelijker fami- lie en vrienden met een kaart vrolijk Pasen te wensen. TNT Post biedt voor het eerst een cho colade paastelegram aan. feestdagen", zegt een woordvoer der van Hallmark. De paaskaart wordt volgens hem ook veel gebruikt als versiering op de tafel of als menukaart. Het postbedrijf TNT Post biedt sinds twee jaar paaskaarten aan via de kaartenservice op internet. „We zien een lichte stijging in de ze aantallen. Jaarlijks gaan er enke le duizenden paaskaarten richting brievenbus", zegt een woordvoer ster van TNT Post. Voor het eerst biedt de organisatie een chocolade telegram aan tij dens de paasdagen. „Het 'cho- co-paas-telegram' zit in een doos met een paasdessin." Het papieren aanbod is volgens Hallmark met Pasen groter dan bij voorbeeld met Moederdag. De kaarten die verstuurd worden zijn volgens de kaartenproducent vrij traditioneel. „De kaarten zijn meestal geel en veelal voorzien van afbeeldingen van eieren of kui kens." Stichting Wenskaart Nederland juicht het versturen van kaarten rond de Pasen toe. „Mensen wor den vrolijk als ze tussen alle zakelij ke post een handgeschreven enve lop op de deurmat vinden", zegt een woordvoerder van de stich ting. Wilt u ook adverteren in de volgende uitgave van de Ondernemer neem dan contact op met: Accountmanager Zeeland Marcel Schreur T (0118) 43 40 88 E deondernemer@bndestem-pzc.nl BNüDeStem PZC WeGeNOR NieuwsMedia boek online of bel 020 - 66 22 222 •voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut exd. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 12