Buitenland Politie Londen in opspraak soia Massale betoging Thailand Berlusconi noemt noodkampen campings Fabriekswinkel Geen hulp verleend aan neergeslagen krantenverkoper. Italiaanse premier vindt zijn woorden juist opbeurend. Magdalenastraat 2-4 Goes PZC Donderdag 9 april 2009 9 door onze correspondent Yolanda Bobeldijk LONDEN - De dood van de 47-jarige krantenverkoper Ian Tomlinson vorige week tijdens de G20-de- monstratie in de Londense City blijkt minder 'natuurlijk' te zijn ge weest dan de politie toen meldde. Een filmpje dat nu is opgedoken bij de Britse krant The Guardian toont dat de politie hem met bruut geweld en zonder enige aan leiding tegen de grond ramde. Agenten keken vervolgens niet meer naar hem om. L'AQUILA - Bij zijn bezoek aan ten tenkampen en noodvoorzieningen in het gebied van de aardbeving in Italië heeft de Italiaanse premier Silvio Berlusconi geprobeerd de ontheemden een hart onder de riem te steken. „Zij moeten het maar beschouwen als een week end op de camping", zei hij tegen De politie knuppelde hem neer terwijl hij na een werkdag nietsver moedend naar huis liep. Tomlin son overleed aan een hartaanval. Het filmpje toont hoe hij met zijn handen in zijn zakken wegloopt bij een arrestatieteam met politie honden. Hij wordt van achteren met een stok tegen zijn dijbeen ge slagen, waarna een gemaskerde po litieman hem met twee handen grof op de grond duwt. Omstanders helpen Tomlinson weer op de been, waarna de Lon- denaar verdwaasd wegloopt. Even later gaat hij tegen de vlakte om nooit meer op te staan. Getuigen claimen dat dit de twee de keer die avond was, dat de poli tie de vader van negen kinderen een Duitse cameraploeg. Hij zei la ter, na kritiek, deze opmerking niet ongepast te vinden, maar 'op beurend'. Berlusconi beloofde de getroffe nen dat hij iedere dag uit Rome zal terugkeren naar het rampge bied en hen niet in de steek zal la ten. Volgens Berlusconi zijn de ten ten een noodoplossing, vooral voor de opvang van ouderen en kinderen. Hij wees op een overeen komst met de nationale federatie van hoteleigenaren, die tegen gere- op de grond gooide. De politie en arrestatieteams hadden instructies hard op te treden tegen de demon stranten die een dag voor de G20-besprekingen rondom de Bank of England protesteerden. Verschillende actievoerders kregen klappen en werden gebeten door politiehonden. De politie zei naderhand niets over de clash tussen het arrestatie team en de krantenverkoper. Het korps verklaarde enkel dat agenten en ambulancepersoneel zijn leven Ff^ Op een filmpje is te zien hoe de krantenverkoper Ian Tomlinson door de politie in Londen wordt aangevallen en tegen de vlakte gaat. Even later overlijdt hij. duceerd tarief toeristenaccommo daties aan de kust ter beschikking stelt. „Ik weet dat jullie bang zijn voor de jakhalzen die misbruik willen maken van de situatie, maar dat houden wij wel in de ga ten." Het aantal doden als gevolg van de aardbeving liep gisteren op tot 260. Onder deze slachtoffers zijn zestien kinderen, zo meldde Ber lusconi. Negen doden zijn nog niet geïdentificeerd. Bijna 1200 mensen raakten gewond. Morgen probeerden te redden nadat hij on wel was geworden. Maar volgens getuige Daniel Mac- Phee die het alarmnummer belde, lag de prioriteit van de agenten niet bij het verlenen van eerste hulp. „Ik had een ambulancemede werkster aan de telefoon. Ze vroeg of ik de politie aan de lijn wilde ge ven. Ik zei tegen de politie: ik heb de ambulance aan de telefoon, wil je ze spreken? Maar ze negeerden me gewoon." Tomlinsons familie wil dat de on derste steen boven komt. „Uit het filmpje blijkt dat er tussen Ian en de politie duidelijk contact is ge weest. We willen een antwoord: waarom?", aldus Paul, zijn 26-jari- ge zoon. is er een officiële uitvaartplechtig heid voor de slachtoffers. Er worden nog steeds enkele men sen vermist. Voor hen dringt de tijd. Een mens kan slechts onge veer drie dagen zonder drinken. Eten is minder belangrijk, een mens kan tot circa drie weken zon der voedsel. Voor slachtoffers die door de aard beving onder het puin liggen, is de situatie echter anders. Paniek en angst kunnen de stofwisseling ont regelen. BANCKOK - Een menigte die in Bangkok demonstreert tegen de Thaise regering, is gisteren uitge groeid tot zo'n honderdduizend mensen. De in het rood geklede betogers, aanhangers van de van fraude be schuldigde oud-president Thaksin Shinawatra, verzamelden zich bij het huis van de topadviseur van de koning, de 88-jarige Prem Tin- sulanonda. Zij beschuldigen hem ervan de staatsgreep te hebben ge organiseerd die in 2006 een eind maakte aan Thaksins bewind en ei sen dat hij aftreedt. Bij het huis staan militairen op wacht en op straat worden de de monstranten door enkele rijen po litieagenten van het huis geschei den. De muur om het huis en de in gang is versterkt met prikkeldraad. De demonstranten verwijten de elite - het leger, de rechterlijke macht en de coterie rond Prem - inmenging in de politiek. De betogers eisen ook het aftreden van premier Abhisit Vejjajiva, die in december door het parlement werd benoemd. Abhisit wil niet opstappen en heeft gedreigd met geweld een einde te maken aan de protesten. Thaksin sprak vanuit het buitenland over een 'histori sche dag'. Tussen Beestenmarkt en de Opril Grote Markt ma gesloten di 10.00-18.00 uur wo 10.00-18.00 uur do 10.00-21.00 uur vrij 10.00-17.00 uur za 10.00-17.00 uur Telefoon 0113-211111 Adressen en openingstijden zie www.sola.nl ARNHEM BREDA DOETINCHEM EINDHOVEN EMMEN GOES GRONINGEN LEEUWARDEN NIJMEGEN OLDENZAAL ROOSENDAAL UDEN VENLO ZEIST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9