www.pzc.nl/uit selectie 2 Donderdag 9 april 2009 PZC Bluesroute Finale Hooikoorts La Pat podium De vijftiende editie van de Bluesroute door Middelburg biedt vijftien optredens in vijf tien verschillende cafés. De Ne derlandse topband King Mo geeft de aftrap in Café Schutters hof. Deze nieuwe Nederlandse formatie vervangt de geannu leerde band Oberg. Vrijdag 10 april, vijftien cafés, Middelburg, vanaf 20.15 uur. door Rolf Bosboom Hij weet het zeker. „Dit wordt de grootste en meest bijzondere Con cert at Sea tot nu toe. En de spannendste, ook voor onszelf', zegt mede-organisator Machiel Hofman over het festi val op de Brouwersdam. „Als je bedenkt wat er staat: Marco Bor- sato, Blof, Maria Mena, Golden Earring, Racoon, Ilse DeLange, VanVelzen... Allemaal op één feestje! Dat zal niet snel nog een keer gebeuren. Dat is een uni cum." Op vrijdag 26 en zaterdag 27 juni - nog tweeënhalve maand te gaan dus - is het zo ver. De grote trekker is Borsato, die op vrijdagavond optreedt. Daarmee wordt het festival voor het eerst een volwaardig tweedaags evene ment. Vorig jaar werd er al geëxpe rimenteerd met een vrijdagavond programma op het kleinere po dium, voor een beperkt publiek. Toen al, bekent Hofman, was het scenario voor de editie 2009 ge schreven, inclusief een groot con cert van Borsato op de vrijdag. „We hadden het hele verhaal al klaar. De verkeersproblemen van de eerste twee edities hebben we in 2008 kunnen oplossen door een vernieuwd verkeersplan en een vrijdagavondsessie. Dat was toen primair een testcase en het heeft prima gewerkt. Maar op de achtergrond speelde de vraag: kun nen we ook zo'n avond met Borsa to draaien?" De kaartverkoop verloopt voor spoedig, aldus Hofman. Dit jaar zijn er zowel dag- als weekendkaar ten. „We lopen ver voor op het schema van voorgaande jaren. De dagkaarten voor zaterdag zijn bijna uitverkocht - dat zal een kwestie van één of twee weken zijn. Wie daarna op zaterdag wil komen, zal een weekendkaart moe ten aanschaffen." Voor de vrijdagavond zijn er nog voldoende kaarten. Juist de 'Borsa- to-avond' is dus wat minder in trek. „Dat snappen we niet hele maal", zegt Hofman. „Voor 30 eu ro krijg je toch een volledig con cert van hem op een bijzondere lo catie." De mogelijke vrees van mensen dat ze vanwege werk of reisafstand niet op tijd op de Brou wersdam kunnen zijn, is niet te Elf bands in de finale van Hooi koorts: Zaniac, Kids Never Lie, Assassinated, Capital Sentimen tal, Scarabee, F.O.D., Side Walk Stone, Golden Coffee, LYN, Fre- derique-Jay Minor's Early Birds en Another Grouse. Special act is According To You (foto). Donderdag 9 april, De Zandput, Serooskerke (W), 20.00 uur. De intensiteit en intimiteit van de gedichten van Rainer Maria Rilke lijken zangeres La Pat op het lijf geschreven. Zonder op smuk raakt zij de kern van de teksten. La Pat begeleidt zichzelf op de piano en wordt bijgestaan door violist Ton Trossèl. Zaterdag 11 april, De Wegwijzer, Nieuw- en St. Joosland, 20.00 uur. Concert at Sea was de afgelopen jaren steeds uitverkocht, met 55.000 bezoekers op de Brouwersdam. recht. Borsato treedt pas op het eind van de avond op, na een uit gebreid 'voorprogramma' met Van Velzen en Racoon. „Iedereen heeft dus de kans Borsato te zien." In Zeeland blijft, net als voorgaan de jaren, de kaartverkoop wat ach ter. Hofman: „Het lijkt wel dat wat Zeelands trots zou moeten zijn - het festival is toch een prachtig uit hangbord - vooral door de rest van Nederland wordt ontdekt." Het festival probeert te blijven ver anderen, te verbeteren. „Wij vin den dat een herhaling van zetten achteruitgang is. Op het terrein zullen we dit jaar weer een aantal dingen anders doen. Het is bijvoor beeld niet gezegd dat er weer een Zeelandpodium komt. We bekij ken momenteel allerlei mogelijke COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie crver voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle .gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosBbom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl DONDERDAC 9 APRIL Stef Bos Met zijn nieuwe programma 2009. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur. Lebbis Brengt zijn cabaretvoorstelling 'Hoe laat begint het schieten?' Bergen op Zoom, theater De Maagd, 20.00 uur. VRIJDAG 10 APRIL Shaolin De Chinese Shaolin Legend Group brengt een voorstelling met vecht kunst: Heroes of martial arts. Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur. Hits around the clock Verplaatst naar 19 september. Met Alides Hidding en Forrest. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur. Circle of percussion 'Drums of the world 4'. Oostburg, Ledeltheater, 20.15 uur. Covers Gino and the Bulldozeband. Domburg, Grand Café MarktZes, 21.30 uur. Jamsession jazz en funk Elke tweede vrijdag van de maand kan er in Porgy en Bess gemusiceerd wor den met een groep vaste musici. Ver sterkers zijn aanwezig. Terneuzen, Porgy en Bess, 22.00 uur. ZATERDAG 11 APRIL Hahamandad underground café Optreden van Amy Acces en Levine Jo hnson. Terneuzen, De Pit, 15.00 uur. Peter Dieleman Lost Key on Tour. Optreden van de Zeeuwse troubadour Peter Dieleman. Middelburg, Drukkerij, 15.00 uur. Ex Voorjaarsproductie van De Zeeuwse Komedie. Regie: Katinka van den Dool. Vlissingen, Vestzak99, 20.15 uur. U2.nl 'In the name of U2'. Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur. De Eddy Christiani Award Jan Akkerman ontvangt de Eddy Chris tiani Award. Voorafgaand aan de uitrei king zal voor de vierde maal De Bands- tafette plaatsvinden. Hieraan zullen dit jaar zo'n 70 muzikanten deelne men. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.00 uur. Kleine Teun Polderdrama van Alex van Warmer dam. Middelburg, minitheater, 20.30 uur. Anderson Nederlandse Indiepop. Middelburg, De Spot, 21.00 uur. Death By Stereo Hardcore punkband uit Fullerton, Cali- fornië. Goes, 't Beest, 21.00 uur. Massive Optreden van de coverband. Sint Annaland, Café An de Sloove, 22.00 uur. ZONDAG 12 APRIL Tango Café Met dj Guillermo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 94