SL0f MARCO BORSATO Wel isj 36 I Donderdag 9 april 2009 PZC Ruim 450 turnsters naar Vlissingen p H p p Loes Linders en Jeffrey Wammes geven demonstratie. 1538 rtl4578 ac, MARIA MEN A ILSE fcÊiANqe QOLtïÊN EARRING VANVE12ÊN RACOON BERTOLf EN VELE ANDEREN.. VRWOAQ 26 JUNI EN 2ATERDAQ Tl JUNI BR0UWERSDAM, ZEE1AND DAGKAARTEN 30,- WEEKENDKAARTEN SO,- M/M/W .GONG6RTATSEA .NL [TEAM A Heineken Jonge aanvoerder van 't HaJve Maantje denkt aan plek in top drie. Gunstige bekerloting Delta/Frans Bevers Groene Ster bereikt finale bekertoernooi Zuijdwegt weer trainer Lewedorpse Boys Drie finalekansen De Die bij Swim Cup B door Jan Dagevos VLISSINGEN - De Turnschool Zee land staat voor een krachtproef De stichting houdt zaterdag de Zeeuw se kampioenschappen turnen en heeft op maandag de organisatie van het Gymnovatoernooi in han den. Dat betekent dat in twee da gen tijd ruim 450 turnsters sport hal Baskensburg in Vlissingen be volken. Het Gymnovatoernooi, met 240 turnsters uit Nederland en België, begint langzamerhand uit zijn jasje te groeien. „We hebben bijna hon derd turnsters moeten teleurstel len", zegt Marja Verstraate van de organisatie. „Die konden we niet meer plaatsen. Het toernooi wordt steeds populairder, terwijl we er nauwelijks reclame voor maken. Het komt doordat er weinig toer nooien zijn. De bond organiseert voorwedstrijden en NK's, maar Topturner Jeffrey Wammes geeft maandag een turndemonstratie. daaromheen zijn niet zoveel evene menten. Ons toernooi voorziet dus in enorme behoefte." Ondertussen gaan er binnen de stichting stemmen op om het Gym novatoernooi over twee dagen uit te smeren. Verstraate: „Alleen zul len we dan wel naar een andere da tum moeten. Met Pasen organise ren we immers ook de Zeeuwse kampioenschappen." Ook dat evenement blijkt in trek bij de turnsters. Zaterdag komen 215 turnsters (eredivisie tot en met 5e divisie) naar Vlissingen. De eer ste wedstrijden beginnen al om 8.45 uur, terwijl het slot rond de klok van acht uur 's avonds wordt verwacht. Maandag wordt het nog later. De prijsuitreiking staat voor 21.30 uur op het programma, ter wijl er die dag al om 8.20 uur wordt begonnen. Dat de organisatie niets te veel is, blijkt wel uit het aantrekken van twee topturners. Loes Linders en Jeffrey Wammes verzorgen maan dag een demonstratie in sporthal Baskensburg. Dat gebeurt tussen 13.30 en 16.30 uur. Wammes was vorige week nog actief op het EK. Op zaterdag en maandag doen in Vlissingen in totaal 450 turnsters mee aan het Gymnovatoernooi en de Zeeuwse kampioenschap pen. PRESENTEREN*. corcér fffl-lffelillêlM Provincie Zeeland g t "V- door Marlot Hak GOES - Zonder het te weten was Rikkert van der Wel ineens de aanvoerder van het eerste man- nenteam van tennisvereniging 't Halve Maantje. De vorige captain haakte af vanwege een blessure. Van der Wel (23), de jongste spe ler uit het team, zag een tijdje daarna tot zijn verbazing dat hij nu de captain was. „Ik keek in de competitie-indeling en zag achter mijn naam 'aanvoerder' staan. Het is nooit met mij besproken, maar ik vond het wel best." Nu gaat Van der Wel alweer zijn derde jaar in als aanvoerder. Met meer ervaring en een totaal ande re instelling dan vorig jaar. Aan het begin van het vorige sei- ■zoen had de aanvoerder nog wil de plannen voor het kampioen schap. Uiteindelijk eindigden de Goesenaren als vierde. Van der Wel is nu wat realistischer en voorzichtiger geworden met zijn uitspraken: „Het is niet reëel om te roepen dat we kampioen gaan worden als je kijkt naar onze con currenten. Ik ambieer nu een plek bij de eerste drie." Maandag begint 't Halve Maantje - met ook Rinke van Remortel, Virgil Greeve, Roland Beerends - aan het derde seizoen in de derde klasse van de landelijke competi tie. De club speelde vele jaren gele den nog in de eerste klasse, maar daarna is men minder prestatiege richt geworden. „We spelen echt voor ons plezier", vertelt Van der Wel. Wel hebben we dit jaar twee nieuwe wisselspelers erbij ge kregen. Dus we gaan er in de breedte wel op vooruit. Ik heb er dit seizoen echter bewust voor ge kozen om met onze vier vaste spe lers naar toernooien te gaan, zo dat ze minstens twee wedstrijden spelen, een enkelspel en een dub belspel." 'Ik hoef mijn teamgenoten niets te leren, ik leer juist van hen' Zelf tennist Van der Wel al sinds zijn vijfde „Mijn moeder tenniste bij de club van 's-Gravenpolder en nam mij een keer mee; ik was meteen verkocht. Vanaf mijn der tiende ben ik hier in Goes gaan spelen, dus ik zit hier al lang." Van der Wel denkt dat hij juist daarom tot captain gebom bardeerd is. „Het stelt ook niet veel voor, het is vooral veel din gen regelen: formulieren invullen, opstelling bepalen en schema's maken. Ik hoef mijn teamgenoten niets te leren, ik leer juist van hen. Ze zijn allemaal ouder en hebben meer ervaring dan ik." NIEUWEGEIN - de driebanders van Delta/Frans Bevers lijken een goe de kans op tenminste de halve fi nales van het bekertoernooi te ma ken. Via loting zit de ploeg uit Sluiskil in poule 1 bij Crystal Kelly, Maas Lasmontage en Seat Auto Noordhoek. In poule 2 nemen Van Donge de Roo, Kaleido- scoop, Snellen Recycling en Ver- brugge Terminals het tegen elkaar op. VLISSINGEN - De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen hebben gisteravond de finale van het beker toernooi bereikt. De halve finale te gen CFE/VDL Groep 8 eindigde in 5-3. Voor de Walcherse ploeg, die twee weken geleden al kampioen werd in de eerste klasse, scoorden Etienne Mallie (3x), André Siere- veld en Said Bouzambou. De finale is op 24 april in Wouw. Tegenstander is dan Malabata 2. LEWEDORP - Edwin Zuijdwegt is na de zomer terug als hoofdtrainer van voetbalvereniging Lewedorpse Boys. Hij was ook al coach van de zondag-vijfdeklasser in de seizoe nen 2006-2007 en 2007-2008. Edwin Zuijdwegt volgt Raymond Mohr op, die vanwege studiever plichtingen moet stoppen. Lewedorpse Boys staat momenteel vijfde met 27 punten uit 22 wed strijden. MIDDELBURG - Zwemmer Stefan de Die uit Terneuzen is op de sterk bezette Swim Cup van Amster dam (16-19 april) als derde ge plaatst op de 200 vrij. Ook op de 50 en 100 vrij zou de Zeeuws-Vla ming de finale moeten kunnen ha len. De Swim Cup geldt als laatste kwa lificatiemoment voor het WK lan- gebaan van komende zomer. Dat wordt gehouden in Rome. ÖÖCESKfl o »- SCHIETINGEN 's-Heerenhoek. wip 1:1e hoofdvogel D.EIshout (Vrije Schutters), 2e hoofdvogel J.Rentmeester (Willem Teil), 1e zijvogel J.de Jonge (A.D.L.M.), 2e zijvogel P.Repkes (Victoria), 3e zijvogel U. Lip pens (Beervelde B.), 4e zijvogel Nobert (Terneu zen), 1e kal Nobert (Terneuzen), 2e kal Pa- tr.Oosthoek (Vrije Schutters), 3e kal Piet Oost hoek (Vrije Schutters), 4e kal P.de Putter (Con cordia). Wip 2: 1 e en 2e hoofdvogel Patr.Oost- hoek (Vrije Schutters), 1e zijvogel M.Joosse (Edele Handboog), 2e zijvogel M.Franse (Victo ria), 3e zijvogel B.v.d.Bosche (Terneuzen), 4e zij vogel J.Kopmels (Victoria), 1e kal N.Nimegust (Terneuzen), 2e kal R.v.Eykeren (Vrije Schutters), 3e kal Serge (Vier Musketiers B.) 4e kal M.Ver- donk (Goncordia). Wemeldinge. wip 1: 1e hoofdvogel M.C.Ver donk (Concordia), 1e zijvogel B.Goedegebuure (Jac.v.Beieren), 2e zijvogel A.v.Oosten (st.Andries), 3e zijvogel A.Tissink (st.Andries), 4e zijvogel P.Repkes (Victoria), 1e kal C.Rie- mens (Victoria), 2e kal K.Goedegebuure (Jac.v.Beieren), 3e kal S.Verachtert (Vier Muske tiers B), 4e kal H.Schipper (Victoria). Wip 2: 1e hoofdvogel M.C.Verdonk (Concordia), 2e hoofd vogel H.Pypos (Putte B), 1e zijvogel Piet Oost hoek (Vije Schutters), 2e zijvogel Peters (Vier Musketiers B), 3e zijvogel S.Raas (Victoria), 1e kal P.Repkes (Victoria), 2e kal Patr.Oosthoek (Vrije Schutters), 3e kal P.de Putter. AGENDA BILJARTEN Driebanden. Gust Boonen-toernooi. Tweede ronde. Locatie: Café Juliana. Colijnsplaat. Aan vang: 19.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 88