Zeeland Een gezond platteland TalentPlus ziet kansen voor zelfstandigen Verhuizing JOVZ staat op losse schroeven Informatiesite Reimerswaal is uit de lucht Open bijeenkomst voor werkzoekenden ouder dan veertig jaar in Goes. Dorpsraad Kruiningen lanceert eigen website Puzzelrit De Zeeuwen op tweede paasdag Joyriders gaan aan de haal met tractor Be\astingdienst 'je kunt zo'n nieuw dorp het beste op een lelijke plek maken. Om het gebied te verfraaien' Verkoop tijdschriften voor projecten Afrika Paasjubel op de Markt of in de kerk in Goes Man aangehouden wegens bezit softdrugs Machineonderdelen gestolen in Rilland 22 I Donderdag 9 april 2009 pzc door Mieke van der Jagt COES - Werken als freelancer, als zelfstandige zonder personeel (zzp) of in een detachement is voor werkzoekenden boven de vijf tig, maar ook voor veertigplussers dikwijls de meest aantrekkelijke mogelijkheid om aan het werk te blijven. TalentPlus Zeeland, de net werkorganisatie voor werkzoeken de veertigplussers van mbo/hbo-niveau in Zeeland, houdt donderdagochtend 23 april een openbare bijeenkomst waarin de rfiogelijkheden en knelpunten van een loopbaan als zzp'er of in detachering worden belicht. Juist in de zakelijke dienstverle ning, in het onderwijs, de zorg en de techniek liggen er nieuwe kan sen voor ondernemers met kennis en ervaring. Publicaties over pro blemen die zzp'ers hebben erva ren in de aanloop naar hun een manszaak, hebben veel werkzoe kende potentiële ondernemers kopschuw gemaakt. Nu in verschil lende procedures de rechter uit sluitsel zal geven over meer ruimte voor starters, wil TalentPlus het grote potentieel in Zeeland nauw keurig informeren. Tijdens de bij eenkomst vertellen mensen die de stap naar zelfstandigheid hebben gezet over hun ervaringen en over de valkuilen. Een vertegenwoordi ger van Manpower BV in Goes licht de mogelijkheden van deta chering toe. De bijeenkomst duurt van 9.30 tot 11.30 uur. Voor informatie en aan melding: ypmast@zeelandnet.nl of 06-15037960. kruiningen - De dorpsraad in Kruiningen heeft vanaf dinsdag een eigen website. Burgemeester ]an Huisman van de gemeente Rei- merswaal lanceert de site www.dorpsraadkruiningen.nl om 19.00 uur vanuit De Korenbeurs aan de Markt in Kruiningen. De dorpsraad wil zijn webstek niet al leen gebruiken om inwoners te in formeren, maar ook om informa tie te ontvangen. heinkenszand - Motor- en auto club De Zeeuwen houdt maandag (tweede paasdag) een puzzel- en gezelligheidsrit voor het hele ge zin. Deelname kan met auto, motor of scooter. Voor de beginnende rijder is er een eenvoudige-route uitge stippeld met gemakkelijke op drachten. Inschrijven kan tussen 13.30 en 14.00 uur in sporthal De Stenge in Heinkenszand. kruiningen - Op de Wittesteeweg in Kruiningen werd gisternacht omstreeks 02.00 uur een tractor met draaiende motor en branden de verlichting aangetroffen. Een omwonende had al een poos je brandende lichten gezien en waarschuwde de politie. Het bleek dat de tractor een paar uur eerder uit een schuur aan de Wittestee weg was gestolen en dat er enkele honderden meters mee gereden was. Van de schuur was een ruit vernield. Mededeling van Belastingdienst regio Zuidwest, kantoren Terneuzen, Goes, Roosendaal en Breda. Aankondiging: vanaf heden kunt u de aankondigingen voor executoriale verko pingen van onze regio vinden op www.vei- lingdeurwaarder.nl goes - In het kader van het A'frika- jaar verkoopt de bibliotheek in Goes deze maand tijdschriften. Oude tijdschriften, kunnen hier worden ingeleverd. Met de op brengst van de verkoop wil de bi bliotheek voorleeskisten aanschaf fen voor kinderen in weeshuizen, sloppenwijken en ontwikkelingsge bieden in Zuid-Afrika. In de kisten zitten prenten- en voorleesboe ken, speelgoed en puzzels. goes - Zoals elk jaar is er op paas- ochtend, zondag 12 april, een paas jubel op de Grote Markt in Goes. Tussen 8.30 en 19.15 uur komen mensen van alle kerken samen om te zingen over de opstanding van Jezus. Sinds de paasjubel bijna tien jaar geleden werd ingevoerd, komt een groeiend aantal mensen mee zingen. Vorig jaar waren het er 150. Als het slecht weer is gaat de jubel door in de Grote Kerk. goes - Een 19-jarige Fransman met ruim acht gram softdrugs en twee joints op zak is gisteravond rond 19.30 in de Middelburgse straat in Goes aangehouden door de politie. De man uit Duinkerke had de drugs in verschillende cof feeshops gekocht. Ook werd in zijn auto een honkbalknuppel ge vonden. Na overleg met de officier van justitie kreeg hij voor het bezit van de drugs een boete van 180 eu ro, voor wapenbezit kreeg hij een schikkingsvoorstel van 100 euro. rilland - Van een bouwplaats aan de Middenhof in Rilland zijn afge lopen nacht verschillende machi neonderdelen gestolen. In totaal werden vijf bakken en en kele kettingen en sluitingen van graafmachines en twee lepels voor laadschoppen weggenomen. De waarde van de spullen is nog onbekend. iraa Ontwerp voor een nieuw dorp, met een blikvanger in de Westerschelde (boven), vormgegeven op basis van een historische opbergplaats van schotbalken (rechts). illustraties Jessica de Putter door Carla van de Merbel middelburg - Het is nog onzeker of de leugd Voetbal Opleiding Zee land (JVOZ) naar het Zeeuws Eve nementen Podium (ZEP) in de Mortiere in Middelburg verhuist. De ]VOZ is nog volop bezig om te kijken hoe de jaarlijkse huur van de accommodatie en het veld bij het voetbalmuseum Voetbal Expe rience betaald moet worden. Zowel Voetbal Experience als de JVOZ ziet vanaf het begin van de ZEP-plannen al uit naar de komst van de jeugdige Zeeuwse voetbal lers op het terrein in Middelburg. De jeugd van de JVOZ gebruikt nu 's avonds het voetbalveld van Kort- gene. Daar betaalt de stichting 15.000 euro per jaar voor. Verhui zing naar het ZEP-terrein in Mid delburg betekent dat de kosten ze ker meer dan tien keer zo hoog worden, zegt Peter Verburg, voor zitter van de stichting JVOZ. De stichting kan dit vooralsnog niet opbrengen. Zij is daarom nog in overleg met projectontwikke laar TCN over de huurprijzen van grond en de kleed- en clubaccom modatie. Ook komen er nog ge sprekken met de provincie en de gemeente Middelburg, waarin ge vraagd zal worden om financiële bijdragen. Verder wordt gezocht naar sponsors. De JVOZ wil graag verhuizen naar 'een centrale stad in Zeeland'. yerseke - De informatiesite alles- vanreimerswaal.nl is ruim een jaar na de lancering uit de lucht. Van wege het faillissement van de fran chisegever moesten Jeanet van de Plasse en Warner de Witte uit Yer- seke noodgedwongen met het be heer stoppen. Zij werken inmid dels aan een nieuw concept: www.allesvindbaar.nl. Een afgelei de van de allesvan-formule, maar dan een stuk moderner en uitge breider. De website www.allesvind- baarinreimerswaal.nl is al online. Die moet een virtuele etalage voor ondernemers worden en informa tie over de regio bieden. De Witte en Van de Plasse willen ook sites voor Goes en Kapelle opzetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78