Aanleg Goese ATB-baan in het voorjaar Zeeland deDRVKKERY Belg gewond Nieuwe, tevreden klant voor Psyiënt Weg vrij na uitspraak rechter voor transport grond bij Goese Meer. BEVELANDEN-THOLEN 31 22 en 23 U heeft nog tot morgenmiddag 13.00 uur om een Staatslot te kopen! Alles kan Snurken Brasseriemenu Jorien Brugmans, Peter Dieleman door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes wil dit voorjaar beginnen met de aanleg van de mountainbikebaan aan het Geldeloozepad, dat het huidige trainingsparcours in de groene buf fer tussen het havenindustriege bied en de wijk Goese Meer ver vangt. In het najaar moeten sport- opleiding Cios en moutainbikever- eniging X-Treme er van heuveltjes kunnen suizen. De aanleg (kosten: 133.500 euro) is vertraagd door een procedure te gen de kap van honderden bomen in die groenzone. De gemeente mocht zolang de zaak liep niets on dernemen voor de eerste fase van het woningbouwproject Goese Schans, aan de noordrand van het huidige havenindustrieterrein. Ze wil namelijk de grondwal - ooit aangelegd als geluids- en zichtbuf- fer tussen de voormalige AKF en het Goese Meer - afgraven en de aarde gebruiken om de nieuwe mountainbikebaan in te richten. Dat vergt het transport van twin tigduizend kuub grond. Bewoners van drie huizen aan het Geldeloozepad, pal naast het ATB-parcours (allterrainbike), staan niet te juichen bij de komst van de baan. Ze vrezen dat bikers vanaf de heuvels in hun tuinen kunnen kijken. Bewoners en ge meente hebben overlegd over een oplossing. Die komt er in de vorm van een twintig meter brede water gang en een dubbele rij lindebo men. „We moeten van de gemeen te nog een tekening krijgen van de definitieve inrichting, want één van de heuvels staat niet op de hui dige tekening en die ligt juist di rect hier achter de huizen", zegt Lodewijk Versteeg, voorzitter van de Vereniging Bewonersbelangen Goese Polder-Oost. Versteeg is één van de drie bewo ners die voor hun privacy vrezen. Het plan aanvechten kunnen ze niet. „Bestemmingsplanmatig kan de gemeente de mountainbike baan zonder meer aanleggen. We hebben overigens wel in goed over leg gesproken over maatregelen om de nadelen voor ons te com penseren. Zo worden de heuvels maximaal acht in plaats van twaalf meter. Bovendien komt de entree van de baan niet aan onze kant." Voor mountainbikevereniging X-Treme kan de baan er niet snel genoeg liggen. Momenteel kunnen de leden niet terecht op de grond wal bij het Goese Meer. „Dus rij den ze nu maar de Kattendijkse- dijk op en af', zegt voorzitter Pa trick Vader. De snelgroeiende vereniging heeft veel jeugdleden en dan is een trai- ningsbaan dichtbij huis (verzamel punt is altijd Sportpunt Zeeland) wel zo makkelijk. „Bovendien wordt deze baan legaal. Bij het Goese Meer werden we gedoogd." De gemeente Goes begint dit voorjaar met de aanleg van een mountainbikeparcours aan het Geldeloozepad, bedoeld voor het Cios en vereniging X-Treme. HEINKENSZAND - Met telescoopscharen en -zagen zijn de vrijwilligers van Psyiënt, de vereniging die werk re gelt voor mensen met een psychiatrische achtergrond, gisteren 300 populieren op de Oudekamersedijk in Heinkenszand te lijf gegaan. Alle takken die lager zitten dan de kroon, zijn vakkundig verwijderd. De dijk is in beheer bij Natuurmonumenten, de nieuwe klant van Psyiënt. De vereniging heeft vooral werk bij fruitboe- ren. De opdracht van Natuurmonumenten geeft Psyiënt werk als het rustig is in de fruitteelt, foto Willem Mieras Politie oefent met eigen schietfilms Gezond platteland vraagt om nieuw type van dorp Donderdag 9 april 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Trekking 10 april Staatsloterij ZEEUwsECSZmaM Tip? redactie@pzc.nl De stemming kwam er net goed in op dat Zuid-Bevelandse ver jaardagsfeest. Het groepje zestigplussers keuvel de gezellig over onderwerpen als het weer en het wereld nieuws. Eén van de vrouwen trok meteen de volle aandacht toen ze het pro bleem van een snurkende echtge noot aansneed. Talloze blikken van herkenning en adviezen volg den. „Ik geef jan altijd een por", was de beste remedie volgens de één. „Als het héél erg wordt, dan slaap ik op de logeerkamer", be kende de volgende. „Ach", zei Rita nonchalant, ter wijl ze nog een slok nam van haar rosé. „Ik laat m'n vent al tijd maar doen. Het is het enige leven dat we nog hebben in bed." 'S-HEER ARENDSKERKE - Op de WeS- tenweg in 's-Heer Arendskerke is gisterochtend een 21-jarige Belg ge wond geraakt toen een kunststof kozijn op hem viel. De man was bezig het kozijn, compleet met deuren en glaswerk, te plaatsen in een woning. Door een windvlaag viel het uit de takels. Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 vanavond vanaf 17.30 uur kreeftensoep of salade, kipkerrie of groentenkerrie en ananas 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanavond, 19.30 uur presentatie dichtbundel Grenzen Zaterdag 11 april, 15.00 uur Lost key on tour met meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77