Landelijke competitie heeft meer prestige TglUlistGcllTI DflVG ac HARCOEOfcSATO HARM MÊNA ILSE JXBIANQB QOL&ÊN EARRING VA NV ELZEN RACOON RERTOLE VRMMQ 26 MNt EN 2A1EW0AQ Z) JUNLj •*36 Donderdag 9 april 2009 PZC MLTC heeft hoogst spelende gemengde «team. 538 rtl4578) U0 f EN VELE ANDEREN.. i - gfcOUWÊfcSMM, ZeeiANl DAQKAAKT6AJ 30,- W룣£Nt*KAAKT£N 50,- mmmmm Zeeuws-Vlaams team mikt op kampioenschap in de tweede klasse. Bart van den Hemel gaat naar Aardenburg Vacansoleil grijpt naast wildcard voor Giro Gunstige bekerloting Delta/Frans Bevers Drie finalekansen De Die bij Swim Cup Beproeving voor Zeeuws-Vlamingen Z door Sven Bakker MIDDELBURG - De landelijke tennis- competitie, die maandag begint, wordt qua populariteit in Zeeland de laatste jaren op de hielen geze- -ten door de zaterdagse districtscom petitie, maar is nog altijd prestigieu- zer. i MLTC uit Middelburg speelt al sinds jaar en dag in de derde klasse gemengd. Met de spelers Sjoerd Huis in 't Veld, Dmitri van Hoof, Raymond Barten, Jeantien van den Dries, Saskia Oranje en Jantien Bruijnzeel beschikt de ploeg over een surplus aan kwaliteit. Het ta lent en de ervaring zal het eerste team van MLTC naar de eerste vier in de poule moeten leiden. In de vierde klasse gemengd zijn het vanuit de vijfde klasse gepro moveerde Vogelvlucht (Vogelwaar de), het uit de derde klasse gedegra deerde Tiola (IJzendijke), MLTC 2 (Middelburg) en Souburg (Oost- Souburg) actief De Schelde (Vlis- singen) zal in de vijfde klasse ge mengd de titelstrijd aan moeten gaan met Souburg 2 (Oost-Sou burg), MLTC 3 (Middelburg), Zie- rikzee, De Boskreek (Breskens) en Axel. Tennisclub 't Halve Maantje heeft het eerste mannenteam in de derde klasse spelen, één niveau la ger dan Drive en Philten. Het Goe- se team, dat twee jaar geleden de gradeerde uit de tweede klasse, heeft gezelschap van drie Zeeuws- Vlaamse teams: Game'78 (Clinge), De Boskreek (Breskens) en Sjef (Aardenburg). In de vierde klasse speelt het 't Halve Maantje 2 met Souburg (Oost-Souburg) en Kapel- Ie in de poule. Namens Schouwen-Duiveland de gradeerde het mannenteam van Duiveland (Nieuwerkerk) vorig jaar uit de vierde klasse naar de vijf de klasse. Terwijl de ploeg het jaar ervoor juist de omgekeerde weg be wandelde. Er zal in de vijfde klasse waarschijnlijk weer voor het kam pioenschap worden gestreden om zo weer terug te keren in de vierde klasse. De vrouwen van De Schelde uit Vlissingen kunnen dit seizoen flink aan de bak in de hoofdklasse, dankzij het op overtuigende wijze behaalde kampioenschap in de eer ste klasse. Bij De Schelde spelen Marjolein Meulenberg, Nancy Bae- cke, Anneke Hoogesteger, Caro Schuitema en Esther Vendrik. In de hoofdklasse blijven zal met dit team weinig problemen opleveren, maar de titel is waarschijnlijk te hoog gegrepen. In de eerste klasse bij de vrouwen zijn vier Zeeuwse teams present: De Schelde 2, DOS (Vlissingen), Yerseke en Philten. Het gedegra deerde vrouwenteam van Duive land komt dit jaar in de tweede klasse uit. PJJ De landelijke tenniscompetitie begint op tweede paasdag, ruim een week nadat de districtscompetitie al van start ging- PRESENT EREN: ooncer - V." -• door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Hoewel er nog geen tennisbal is geslagen in de tweede klasse van de landelijke competi tie, lijkt de titel al vergeven. Het team van Drive wordt in de nieu we samenstelling door kenners aangemerkt als het sterkste man nenteam ooit in Zeeland en be gint daardoor als de grote favoriet. „Op papier klopt dat misschien wel", zegt Dylan Blackman. „Maar veel van onze tegenstanders ken ik niet. Na de eerste speelronde zullen we meer weten." Die wordt maandag afgewerkt en herbergt direct een Zeeuws- Vlaamse derby. Drive gaat op be zoek bij Philten, dat met Mare Fe- lius, Jurran Schut, Donovan Black man, René van Gassen en Duncan Blackman eveneens over een sterk team beschikt. Dylan Blackman staat dan voor de zoveelste keer te genover zijn twee broers („Het blijft leuk"), van wie Donovan in eerste instantie ook bij Drive leek te spelen. „Wij zouden dan zeven spelers hebben gehad en dat is er net één te veel", legt Dylan Black man uit. „Bij Philten konden ze nog wel een goede speler gebrui ken en daarom is Donovan overge stapt. Het is allemaal heel demo cratisch gegaan." Dylan, de jongste van de drie ten- De tennissers van Drive uit Sas van Gent zijn favoriet in de twee de klasse van de landelijke com petitie. Dylan Blacjman is de sa mensteller van het team. nissende broers Blackman, geeft les bij Drive en begint daar aan zijn derde seizoen in competitie verband. Dat de club uit Sas van Gent nu een ijzersterk man nenteam heeft, is vooral zijn ver dienste. „Zo moeilijk was het niet om het team samen te stellen. Ster ke tennissers zijn in Zeeuws- Vlaanderen dun gezaaid. We zijn allemaal zo'n beetje van dezelfde leeftijd, komen elkaar tegen op toernooien en trainen vaak sa men. Eigenlijk was het wachten op het moment dat we eens sa men in een team gingen spelen. Dat gaat nu gebeuren. De enige te genvaller is dat Kim Langeraert zijn middenhandsbeentje heeft ge broken. Hij is onze captain, heeft behoorlijk wat ervaring, maar kan nu een tijdje niet spelen. Kim zal wel de opstelling bepalen en kno pen doorhakken wanneer dat moet." Het overgebleven - fitte - vijftal bestaat naast Dylan Blackman uit Mart Flikweert (overgekomen van De Boskreek), de Vlissingse nieuweling Brian Dijkstra, Jeroen Alliët (die al enkele jaren voor Dri ve speelt) en Bart van de Sande. De tennisser uit Breskens speelde de afgeLopen jaren competitie in België en besloot daarnaast ook weer te gaan voetballen, in het tweede elftal van Aardenburg. „Voor mijn conditie is dat geen slechte keus geweest", zegt Van de Sande, die in Breda zijn HBO-op- leiding Logistiek bijna heeft afge rond. Het tennis heeft nu weer priori teit, maar Van de Sande wil nog wel graag één uitstapje naar het voetbalveld maken. „We worden met Aardenburg 2 waarschijnlijk TERNEUZEN - Bart van den Hemel verruilt zondag-vijfdeklasser Groe- de voor het twee klassen hoger spelende Aardenburg. De 19-jarige middenvelder, die dit seizoen twee maanden aan de kant zat van wege een enkelblessure, was naar eigen zeggen toe aan de overstap naar een hoger niveau. Hij wil met Groede het huidige seizoen zo goed mogelijk afmaken. „Een pe- riodetitel winnen, zou mooi zijn." WEVELGEM - De organisatie van de Ronde van Italië heeft de laatste te vergeven wildcard verstrekt aan de ploeg Barloworld. Dat betekent dat het Nederlandse Vacansoleil niet zal starten in de Giro. „We hebben in ieder geval vanuit Italië niets gehoord", zei teammanager Daan Luijkx gisteren. Barloworld is een Britse ploeg die geleid wordt door een grotendeels Italiaans kader. NIEUWEGEIN - de driebanders van Delta/Frans Bevers lijken een goe de kans op tenminste de halve fi nales van het bekertoernooi te ma ken. Via loting zit de ploeg uit Sluiskil in poule 1 bij Crystal Kelly, Maas Lasmontage en Seat Auto Noordhoek. In poule 2 nemen Van Donge 8c de Roo, Kaleido- scoop, Snellen Recycling en Ver- brugge Terminals het tegen elkaar op. MIDDELBURG - Zwemmer Stefan de Die uit Terneuzen is op de sterk bezette Swim Cup van Amster dam (16-19 april) als derde ge plaatst op de 200 vrij. Ook op de 50 en 100 vrij zou de Zeeuws-yia- ming de finale moeten kunnen ha len. De Swim Cup geldt als laatste kwa lificatiemoment voor het WK lan- gebaan van komende zomer. Dat wordt gehouden in Rome. TERNEUZEN - Ray Cornips uit Wa terlandkerkje en Fons de Rijcke uit Kloosterzande doen op zondag 19 april als enige Nederlanders mee aan de Ötzi Alpin Marathon in Zuid-Tirol. De start is in het Ita liaanse Naturno, dat op een hoog te van 554 meter ligt. Van daaruit moeten de deelnemers 24,2 kilo meter mountainbiken, 11,8 kilome ter lopen en 6,2 kilometer toerski- ën, waarbij ook wordt geklom men. Ze finishen op een hoogte van 3212 meter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72