De Tol krijgt Vlaams gas Ruim 200 kunstenaars op WAK Hulst Charlouk is het beste bedrijfje Diefstal opgelost Gegarandeerd de beste onderhouds- specialisten voor uw huis! z Wonderlijk gevarieerd! Van Etten auping BMSB Zaak Eede aangesloten op gasleiding via meterkast in Maldegem. ERKEND www.zwartepoorte.nl PZC Donderdag 9 april 2009 25 Tapijt-Laminaat-Novilon-Marmoleum Gordijnen-Matrassen Bodems-Bedlinnen-Dekbedden Persoonlijk en deskundig advies staat bij ons voorop wonen slapen Complete woninginrichting op maat Steenstraat 23 - Hulst Telefoon 0114 31 41 20 door René Hoonhorst EEDE - Café-restaurant De Tol in Eede krijgt dit jaar de beschikking over Vlaams gas. De gemeenteraad van Maldegem is unaniem ak koord met het aansluiten van het Nederlandse etablissement op het Vlaamse gasnet. Uitbater Michel De Smidt wacht al jaren op een aansluiting. Voor het bereiden van de maaltijden en ver warming van zijn zaak is hij nu af hankelijk van een gastank in zijn hof Aansluiting op het gasnet is milieuvriendelijker, veiliger en HULST - De mini-onderneming Charlouk van leerlingen van het Reynaertcollege en ROC Wester- schelde is uitgeroepen tot beste be drijfje in het project van beide scholen om leerlingen kennis te la ten maken met het bedrijfsleven. Vijf groepen studenten moesten de afgelopen maanden eierkoeken aan de man brengen. Dat deden ze onder meer op de weekmarkt in Hulst. Charlouk bestond uit Chris- sy Mannaert, Patrick Raassens, Louise de Poorter, Lars d'Hooghe, Lodewijk van Keeken en Regina Ulvenhout. Het bedrijfje genereerde een winst van bijna 550 euro en kreeg de hoogste jurywaardering. De leerlin gen kregen een mobiele telefoon. Als tweede eindigden de Ulsterse Koekenbakkers. De prijs voor de beste presentatie ging naar De Gouden Ronde. Dit team kreeg een pennenset en een smakkerd van wethouder-Van Damme. Bes te leidinggevende was Jordy Mang- nus van het team Ulsterse Koeken bakkers. Hij kreeg een mp3-speler uitgereikt door docent Mare Smet. goedkoper. De Tol is tot nu toe ver stoken gebleven van via het net aangeleverd gas, omdat de dichtst bijzijnde Nederlandse pijpleiding op ruim een kilometer afstand ligt. Voor een aansluiting op het Vlaamse net in het dorp Middel burg hoeft maar enkele tientallen meters aan gasbuizen te worden gelegd. Hoewel de gemeenten Sluis en Maldegem én de energiele veranciers Delta en Eandis daar geen problemen mee hebben, ston den Europese regels een aanslui ting in de weg. De gemeente Maldegem besloot begin vorig jaar de kwestie aan te kaarten bij de Europese Commis sie, die zich sinds jaar en dag al uit spreekt voor een soepeler interne HULST - Ruim tweehonderd ama teurkunstenaars doen dit jaar mee aan de tweede editie van het Weekend van de Amateurkunst (WAK) in de gemeente Hulst. Het evenement vindt plaats van vrijdag 15 tot en met zondag 17 mei. Deelnemende kernen in de gemeente - zijn dit jaar Clinge, Kloosterzande en Hulst, waar ook vorig jaar al exposities, workshops, markt tussen de lidstaten van de Europese Unie. Na maanden liet Brussel weten dat de regels niet ge maakt waren om dergelijke obsta kels op te werpen. Maar met con crete maatregelen om De Tol op het Vlaamse net aan te sluiten, is de commissie nog niet over de brug gekomen, verklaart de Malde- gemse beleidsambtenaar Steven De Jaeger. Maldegem bedacht daarom op ei gen initiatief een oplossing. De Smidt koopt een paar vierkante De uitbater van café-restaurant De Tol in Eede mag zijn zaak aan sluiten op het Vlaamse gasnet. Hij doet dat via een meterkast op Maldegems grondgebied. demonstraties en muziekoptre- dens plaatsvonden. Dit jaar doen ook Heikant en Vogelwaarde mee in het programma van het WAK. Zo is basisschool De Heidepoort vrijdag 15 mei omgetoverd tot kunstcentrum met eigen werk van de leerlingen en heeft ook basis school De Schakel in Vogelwaarde een heel kunstproject in het kader van het WAK opgezet. Donderdag 9 april Witte Donderdag Aardenburg Protestantse Gemeente (Sint Baafs) 19.30 uur ds Bijman (HA); Rooms-Katholieke Kerk 19.00 uur past Smeets; Axel Protestantse Gemeente 19.30 uur ds Lindeboom; Biervliet Rooms-Katholieke Kerk gez. viering in Hoofdplaat; Breskens Rooms-Katholieke Kerk gez. viering in Hoofdplaat; Clinge Rooms-Katholieke Kerk 19.00 uur vie ring; Eede Rooms-Katholieke Kerk gez. viering in Aardenburg; Hoofdplaat Rooms-Katholieke Kerk 19.00 uur past. de Nijs en past. Gielliet; Kloosterzande Protestantse Gemeente 19.30 uur ds meter grond op Maldegems grond gebied en zet daar een gasmeter- kast op. Een gasleiding van enkele tientallen meters zorgt ervoor dat De Smidt gas ontvangt in De Tol. De Belgische maatschappij Eandis levert echter formeel gas op het adres van de gasmeterkast. Zowel De Smidt als Maldegem als Eandis kan leven met die, wat ge kunstelde, oplossing. De Jaeger ver wacht dat het nog enkele maan den duurt voor de zaak administra tief en technisch op orde is. De Smidt weet dat het aanleggen van de gasleiding en het op schrift stel len van zaken door taxateur en no taris tijd nodig heeft. „Ik hoop in juni Vlaams gas te hebben, maar het kan oktober worden." Genieten van het werk van de amateurkunstenaars kan in Hulst en Kloosterzande ook op een spor tieve manier. In beide plaatsen zijn fietsroutes uitgestippeld die langs activiteiten van het WAK voeren. Een bijzondere bijdrage aan de activiteiten in Hulst komt verder van de Jitsers, de verstande lijk gehandicapte groep van scou ting 't Jagertje. Zij houden een ten- Overduin; Oostburg Nederlandse Her vormde Kerk 19.00 uur ds Beukenhorst (gez.dienst); Gereformeerde Gemeente 19.00 uur ds Harinck; Rooms-Katholieke Kerk 19.00 uur past. d'Hert en past. Peter- se; Sint-Anna ter Muiden Protestantse Gemeente 19.30 uur ds Nietveld; Sluis Rooms-Katholieke Kerk gez. viering in Aardenburg; Sluiskil Protestantse Ge meente 19.30 uur ds v.d. Berg; Rooms-Katholieke Kerk 19.00 uur pasto rale team; Terneuzen Goede Herderkerk 19.30 uur ds Becker (HA); Ijzendijke Rooms-Katholieke Kerk gez. viering in Hoofdplaat. toonstelling in het leegstaande winkelpand op de hoek van de Gentsestraat en de Van Wae- sberghestraat. Het gedetailleerde programma van de activiteiten tij dens het WAK in Hulst is terug te vinden op wakzeeland.nl en op welzijnhulst.nl. De officiële ope ning van het WAK is vrijdagavond met een bijeenkomst voor genodig den in Den Dullaert in Hulst. HULST - Politie Zeeland heeft na uitgebreid onderzoek twee man nen uit Goirle en Tilburg aange houden voor de diefstal van laser- apparatuur en een boorhamer van een Hulster bouwterrein, vorig jaar september. De man uit Goirle zit momenteel vast vanwege ande re delicten. Hij bekende de dief stal. De Tilburger, die intussen ook is ingesloten, heeft zijn aan deel ook toegegeven. De gestolen goederen zijn intussen verkocht. M. I KWALITEITSMERK VOOR BEDRIJVEN !N DE SCHILDERS-, ONDERHOUDS- METAAl- CONSERVERINGS- EN GLASBRANCHE Doe mee aan ons klantentevredenheidsonderzoek! 20% bijtelling BMW 116i en 118i t— 1 mm*®. WÜKINTJT De popgroep Clingt Bekend uit Clinge is vorig jaar ontstaan ter gelegenheid van de eerste Weekend van de Amateurkunst in Hulst. foto Jan Verstraten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65