eeland mL - tot aan de lippen Project Canadalaan stapje dichterbij 9 durea Kunstwerk met rode pinguïns mag naar Breskens komen Z, u in het geding Wat vindt u de beste of leukste Zeeuwse poster? - r n m ^■Il Politie arresteert drie Voorjaarsmarkt in mannen in drugszaak Rozenoord Sluis Uitslag clubwedstrijd ZHV De Vogel Het voorjaarsgevoel van comfortabel loopplezier Berkhout schoenmodes ZPZC Donderdag 9 april 2009 23 Uitbaggeren van de Zwingeul biedt volgens Jumelet echter geen enkel soelaas. „Die procedures du ren veel te lang. Als tussentijds een hopper beschikbaar is, kan het strand bij Van de Voorde zelfs nog in mei dit jaar worden opgespo ten. Het is immers maar een week werk en het gaat slechts om 280.000 kuub zand op een totale hoeveelheid van 1,7 miljoen kuub. het strand gespoten. Bulldozers verdelen het zand over het strand. Dit gebeurt van Kom Breskens tot aan Kievitte-West in Cad- zand-Bad. Rijkswaterstaat kan in de planning niet schuiven met bei de werken, omdat het om verschil lende bestekken met verschillende aannemers gaat. Maar de aannemer vragen dit strand vervroegd op te spuiten kost te veel geld. Er moet dan im mers een volledige ploeg worden gemobiliseerd." Jumelet verwacht echter dat de stranden in hét voorjaar van 2010 er weer goed bij liggen. „De aanne mer begint zeker met deze supple ties zodra begin volgend jaar de kustversterking Nieuwvliet/Groe- de klaar is. Het materieel ligt er im mers al. De aannemer begrijpt ook de gevoeligheid van deze zaak." Ju melet vindt het protest van Bolijn echter niet slecht. „Dit zet de dis cussie op gang het toerisme meer te betrekken bij zandsuppleties. De nadruk ligt nu vooral bij de vei ligheid. Toerisme is zeker in Zee land van groot economisch be lang." door Eugène Verstraeten sas van CENT - Met de onderteke ning van een intentieovereen komst door de verschillende parti cipanten is de bouw van een multi functionele accommodatie in het hart van Sas van Gent een stapje dichterbij gekomen. Het project voorziet in de bouw van een sport hal, een bibliotheek, een cultureel centrum, een peuterspeelzaal en kinderopvang en in onderdak voor de scholen Prins Frederik Hendrik en de Esdoornveste. Ook de GGD krijgt een plekje. Woongoed bouwt bij het complex aan de Canadalaan 37 zorgwonin- gen. Wethouder Cees Liefting en directeur Kees' Reinhoudt van Woongoed zeiden er gisteren alle vertrouwen in te hebben dat het project tot een goed einde wordt gebracht. De goede wil daarvoor is bij ieder een aanwezig, maar alle neuzen staan nog niet dezelfde kant op. Er door Frank van Cooten breskens - Als het aan het Sluise college van burgemeester en wet houders ligt, komt het inmiddels veelbesproken kunstwerk met ro de pinguïns naar Breskens. Het college heeft besloten mede werking te verlenen aan het plaat sen van dit kunstwerk van Willi am Sweetlove op een perceel aan de Oosthavendam bij het clubge bouw van de jachthaven door toe passing van een tijdelijke onthef fing van het bestemmingsplan. De aanvraag om een bouwvergunning is ingediend door Jachthaven Bres kens bv. De jachthaven wil de loop- lijn nog aantrekkelijker maken. moeten nog wat hobbels geno men worden. Zo is er onder meer nog steeds discussie over de om vang van de sporthal. Op dit moment wordt met de ar chitect een programma van eisen opgesteld. Daarbij wordt gekeken hoe de wensen van de toekomsti ge gebruikers van het welzijnscen- trum zoveel mogelijk gecombi neerd kunnen worden. Het plan van eisen is nog vóór de zomer ge reed. Aan de hand daarvan maakt de architect een voorlopig ont werp. Daaraan komt dan weer een kostenplaatje te hangen. Naar aan leiding daarvan krijgen de gebrui kers een indicatie over de huurprij zen. Als alle partijen het dan met elkaar eens zijn, kan het project Europees worden aanbesteed. Vol gens de meest optimistische plan nen kan de bouw half volgend jaar beginnen. Ruimt een jaar later kan het multifunctionele centrum dan in gebruik worden genomen. Het omstreden kunstwerk heeft een totale bouwhoogte van veer tien meter en wordt gefinancierd met de subsidie van 1,3 miljoen eu ro die de gemeente Sluis van Brus sel kreeg voor de-aankleding van Breskens. In het vissersdorp wordt wisse lend gedacht over de pinguïns. De voorstanders beschouwen het kunstwerk als een middel om Bres kens onderscheidend en toekomst gericht te profileren. Het ontwerpbesluit ligt ter inzage tot en met 20 mei. Na afloop van de zes weken reageert het college binnen vier weken op de ingedien de zienswijzen. Zandsuppleties op en voor de Zeeuws-Vlaamse kust Vanaf 1990 worden de stranden iedere vier jaar opgespoten. De zandsuppleties op en voor de Zeeuws-Vlaamse kust betreft drie afzon derlijke werken die in elkaar grijpen. Een geulwandsuppletie bij de Panoramaweg. Over een lengte van twee kilometer wordt zand op de zeebodem gestort. »- Een reguliere zandopspuiting van Kom Breskens tot aan Cadzand-Bad. k- Een extra strand- en duinversterking tussen Groede en Nieuwvliet ten behoeve van het project Zwakke Schakels. Stem nog drie dagen mee op www.pzc.nl/poster - Êr 3 ,T<-U -W"-- m i w ':k$ m p "Ut >ï5 JK. '3 «(Pt de blauwe vlag. Zonder ingrijpen is mijn seizoen ook volgend jaar naar de bliksem'. foto Camile Schelstraete terneuzen - De Politie Zeeland Reeft dinsdag in Terneuzen drie mannen aangehouden op verden king van handel in en afname van verdovende middelen. Een 55-jari- ge Axelaar en een 43-jarige man uit Doetinchem werden aangehou den in een auto. Daarin werden een vuurwapen en een grote hoe veelheid (vermoedelijk) cocaïne ge vonden. Bij de Axelaar thuis arres teerden agenten een 35-jarige man uit Waasmunster (B). In de wo ning troffen ze ook een stroom stootwapen aan. sluis - De traditionele voorjaars rommelmarkt in het Sluise zorg centrum Rozenoord staat zaterdag 18 april op het programma. Behalve de door familieleden en vrienden van bewoners van het te huis aan te leveren 'rommel' wor den van 9 tot 13 uur zelfgemaakte spullen verkocht. Bij het envelop pen trekken maken deelnemers kans op een aardig prijsje en ook de verkoop van wafels moet geld in het laatje brengen voor materia len en activiteiten voor Rozenoord- bewoners. kloosterzande - Voor de eerste clubwedstrijd van zeehengelvereni- ging De Vogel werd door 35 perso nen gevist aan de Westerschelde ter hoogte van Kruispolder. Uitslag vrij aas: 1. Jack Dieleman, Hoek (94 centimeter), 2. Karei van Kerkhoven, Kloosterzande (93 cen timeter), 3. Ralf Boeding, Grauw (87 centimeter). Uitslag zeepieren: 1. Carel van Sikkelerus, Klooster zande (50 centimeter), 2. Piet van Vooren, Lamswaarde (49 centime ter), 3. Ko Dieleman, Kloosterzan de (28 centimeter). BRUIDEGOM IN ZEELAND Kom nu kijken en passen voor je trouwpak bij de grootste mannenmode-winkel van Zeeland: Van Westen Mannenmode in Zaamslag VERDIEN JE TROUWPAK TERUG! Maak jóuw gast ónze klant en verdien je trouwpak terug! Kijk snel op www.vanwesten.com/trouwpak en profiteer! VAN WESTEN DBBBÉl van westen mannenmode i zaamslag 0115-436100 vanwesten.com Verkrijgbaar in G en H wijdte in de kleuren: zwart/zilver en bruin/beige Voor deskundig advies naar: Zuidstraat 6, 4551 BL Sas van Gent, Tel. 0115 - 45 15 62 comfortable shoes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63