Zeeland Zeewater staat deel van Cadzand-Bad ICHT OP GOEDE KEUKENS Snurken Veiligheid stranden is door uitsmeren zandsuppleties niet Wi Belastingdienst 22 I Donderdag 9 april 2009 PZC Paviljoenhouder Jannis van de Voorde van De Zeemeeuw op de grens van Cadzand-Bad en Retranchement: 'Als de controleur geen strand meer ziet, zal hij zeker geen toestemming geven voor Zonder snel ingrijpen, heeft een groot deel van Cadzand-Bad volgend jaar geen strand meer over. „De golven doen de duinen verzuipen." door Frank van Cooten Rijkswaterstaat zorgt onbe doeld voor een hoop commotie en woede bij zowel recreatieonderne mers als de gemeente Sluis. De kust en de stranden zouden nog dit jaar worden versterkt met mil joenen kuub nieuw zand, maar de werkzaamheden kunnen duren tot 31 december 2010. De betrok ken aannemers krijgen deze ruim te van Rijkswaterstaat in het on langs afgesloten contract. Volgens Andries Jumelet, projectleider zandsuppleties Rijkswaterstaat, zijn er simpelweg onvoldoende hoppers beschikbaar om al het be nodigde zand nog dit jaar op te spuiten. De aannemers dit jaar ex clusief voor de West-Zeeuws-Vlaa- me stranden laten werken, kost volgens hem miljoenen euro's extra. „Dan zou de prijs zeker twintig procent hoger zijn uitgeval len dan de raming." Paviljoenhouder [annis van de Voorde van De Zeemeeuw bij Cad zand-Bad spreekt over 'tekortko mingen van mensen die de bestek ken hebben gemaakt'. Het strand bij zijn paviljoen aan de rand van Het Zwin is volgens de raming pas eind volgend jaar aan de beurt. „Ook volgend jaar is mijn seizoen naar de bliksem." De stemming kwam er net goed in op dat Zuid-Bevelandse verjaar dagsfeest. Het groepje zestigplussers keuvelde gezellig over het weer en het we reldnieuws. Eén van de vrouwen trok meteen de volle aandacht, toen ze het pro bleem van een snurkende echtge noot aansneed. Talloze blikken van herkenning en Van de Voorde wijst op het strand dat met hoog water nog maar een streepje is. „Als de controleur geen strand meer ziet, zal hij zeker geen toestemming geven voor de blau we vlag." De veiligheid van het strand is vol gens hem niet in het geding, maar weinig strand zal ongetwijfeld tot irritaties bij de toeristen leiden die bij hoog water bij wijze van spre ken bij elkaar op schoot moeten kruipen. De paviljoenhouder verwacht wei nig van de toezegging van Rijkswa terstaat 'zijn' strand eerder aan te pakken als de planning het toelaat. Contract is nu eenmaal contract', zegt hij. „De aannemer zal daar niet van afwijken. Beter is het con tact op te nemen met het Vlaams Gewest om de zandvang bij de Zwingeul uit te baggeren. Dat is in jaren niet meer gebeurd. Het vrij komende zand kan dan voor Cad zand-Bad worden gebruikt, zoals dat vroeger vaker gebeurde." De gemeente Sluis vindt dat een prima suggestie en probeert daar gehoor voor te vinden, zegt een woordvoerster, „*Ook stellen we al les in het werk om de planning te laten wijzigen." CADZAND-BAD - De veiligheid van de stranden is door het uitsmeren van de zandsuppleties over een pe riode van twee jaar niet in geding. „Afsluiting van de stranden bij Het Zwin zou grote kolder zijn", zegt Jannis van de Voorde, eige naar van strandpaviljoen De Zee meeuw bij Het Zwin. Volgens Andries Jumelet, project leider zandsuppleties Rijkswater staat, is het strand zelfs toegankelij ker geworden, door de verzanding van de Zwingeul. „Je kunt nu zelfs op een veilige manier naar Knok- ke wandelen. De basiskustlijn is in ieder geval niet in het geding." Rijkswaterstaat is begonnen met Tip? rcdQCtiG@pzc.nl adviezen volgden. „Ik geef Jan al tijd een por", was de beste remedie volgens de één. „Als het héél erg wordt, dan slaap ik op de logeerkamer", bekende de volgende. „Ach", zei Rita nonchalant, terwijl ze nog een slok nam van haar rosé. „Ik laat m'n vent altijd maar doen. 't Is het enige leven dat we nog hebben in bed." een geulwandsuppletie bij Nieuwe Sluis (panoramaweg bij Breskeris). Een sleephopperzuiger stort het zand vlak voor de kust op de zee bodem. Hierdoor ontstaat een soort zandbank die de golven breekt. Bij een strandsuppletie wordt het zand uit een sleephop perzuiger via een pijpleiding op Mededeling van Belastingdienst regio Zuidwest, kantoren Terneuien, Goes, Roosendaal en Breda. Aankondiging: vanaf heden kunt u de aankondigingen voor executoriale verko pingen van onze regio vinden op www.vei- lingdeurwaarder.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 62