PZC I 21 Aantal camera's centrum blijft gelijk Niet langer via kofferbak de auto in ZEEUWS-VLAANDEREN 31 22 en 23 Terneuzen ziet geen noodzaak in uitbreiding toezicht in binnenstad. Grotere parkeerplaatsen en extra pijlen bij De Vliegende Vaart. déDRVKKERY Marktsi Middelburg T0118886886 Brasseriemenu Jorien Brugmans, Peter Dieleman Politie oefent met eigen schietfilms Donderdag 9 april 2009 Zeewater staat deel van Cadzand-Bad tot aan de lippen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Er worden geen extra bewakingscamera's opgehangen in de Terneuzense binnenstad. Nog afgezien van de mogelijkheden op technisch, financieel en praktisch gebied, bestaat er op dit moment" volgens burgemeester Jan Lonink geen noodzaak om het cameratoe zicht uit te breiden. De burgemeester antwoordt dat in een reactie op een pleidooi van raadslid Gerry Loof-Bakker (Christenunie) om het aantal be wakingscamera's te verdubbelen. Met een uitbreiding van het came ratoezicht kan volgens haar een veilige weg worden gecreëerd voor naar huis kerende 'stappers' en be zoekers van theater en bioscoop. Het plaatsen van extra camera's in de Noordstraat, op het Arsenaal plein en op de Markt zou volgens haar zowel uit preventief als repres sief oogpunt een goede zaak zijn, in verband met overvallen, winkel diefstallen en geweld in de binnen stad. Op dit moment zijn er vier camera's geïnstalleerd in het cen trum, waarmee de politie het uitg aansleven in en rond de Nieuw- straat en het Theaterplein in de ga ten kan houden. Volgens Lonink zitten er nogal wat haken en ogen aan het plaat sen van camera's in de openbare ruimte. Er is een bestuurlijk/juri- Er is op dit moment geen nood- zaak om extra bewakingscame ra's op te hangen in de Terneu zense binnenstad, vindt burge meester Jan Lonink. dische kant van het verhaal en een technische kant. Daarnaast is er nog het kostenaspect en het prakti sche feit dat camera's moeten wor den uitgelezen. „De belangrijkste vraag die gesteld moet worden is of camera's in het kader van de handhaving van de openbare orde noodzakelijk zijn", aldus Lonink. Want alleen als die noodzaak is aangetoond, mogen gemeenten ca mera's ophangen op openbare plaatsen. Ook moet zijn vastge steld dat het doel van de handha ving van de openbare orde niet op een minder ingrijpende wijze be reikt kan worden. „Er moet dus sprake zijn van een gebied waarin zich onveilige situaties voordoen of met enige regelmaat wanorde lijkheden plaatsvinden", stelt Lo nink. „Het preventief plaatsen van camera's behoort hierdoor sowie so niet tot de mogelijkheden." De door raadslid Loof-Bakker genoemde locaties zijn op dit mo ment geen plaatsen waar de open bare orde voortdurend in het ge ding is. Er is volgens burgemeester Lonink dan ook geen noodzaak om het cameratoezicht uit te brei den. door Wout Bareman TERNEUZEN - Er komt een einde aan de martelgang van automobi listen die hun vehikel hebben ge parkeerd bij sportcentrum De Vlie gende Vaart in Terneuzen. Het is een alledaags beeld: mensen, die noodgedwongen via hun achter klep of -portier hun auto inklim men, omdat er aan de chauffeurs kant onvoldoende ruimte is om op normale wijze in te stappen. VVD-fractievoorzitterErik Beu- mer kaartte de zaak aan bij burge meester en wethouders. Hij maak te gewag van deuken en krassen op auto's, veroorzaakt door de te krappe parkeerplaatsen. Het colle ge onderzocht de zaak en laat Beu- mer nu weten dat de huidige afme ting van de parkeervakken (2.30 bij 5.00 meter) Weliswaar voldoet aan de minimumeisen, maar dat het aantal klachten zó groot is, dat maatregelen onontkoombaar zijn. Daarom wordt nog voor de bouw vakvakantie de belijning aange past, zodat er meer ruimte ont staat. Gevolg is wel dat 40 van de 349 parkeerplaatsen, bestemd voor De Vliegende Vaart en fitnesscen trum Bodyline, verloren gaan. De overige parkeerplaatsen in Tiet sportpark - voor andere sportver enigingen - worden ongemoeid ge laten. Op het wegdek worden extra pijlen aangebracht om de rij richting te verduidelijken. Trottoir banden moeten zorgen voor een betere scheiding met het groen. Automobilisten moeten vaak halsbrekende toeren uithalen op het krappe parkeerterrein bij sportcentrum De Vliegende Vaart. foto Camile Schelstraete vanavond vanaf 17.30 uur kreeftensoep of salade, kipkerrie of groentenkerrie en ananas 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 meer info en bo vanavond, 19.30 uur presentatie dichtbundel Grenzen eken bestellen: www.drukkerijmit Zaterdag 11 april, 15.00 uur Lost key on tour met 1delburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61