Voetbalschool komt tekort Oerkabouter prikkelt fantasie Dure strijd tegen garage Gegarandeerd de beste onderhouds- specialisten voor uw nui www.zwartepoorte.nl BB Schults Sm Schilders Schildersbedrijf Ad de Wit Schildersbedrijf Franke v.o.f. Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland zoekt naar geld voor verhuizing. Kosten rechtszaken Grijpskerkenaar lopen op tot ruim halve ton. Gezinsverzinsels liggen ten grondslag aan boek over De Oerkabouter. S PZC Donderdag 9 april 2009 25 KWALITEITSMERK VOOR BEDRljVEN IN DE SCHILDERS-. ONDERHOÜDS-. METAAL- CONSERVERINGS- EN GLASBRANCHE Doe mee aan ons klantentevredenheidsonderzoek! 20% bijtelling BMW 116i en 118i Deltastraat 4 4301 RC Zierikzee Tel.: 0111 - 414065 www.schultsschilders.nl wesdorp schildersvafwerkingsbedrijf Korte Achterweg 10 4307 AK Oosterland Tel. 0111-641551 www.wesdorp-schilders.nl Burgemeester Bouwmastraat 12 4306 CR Nieuwerkerk Tel. 0111-641555 wwww.addewit.nl Haven NZ 4 4318 AB Brouwershaven Tel. 06-22692715 door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Het is nog onzeker of de Jeugd Voetbal Opleiding Zee land (JVOZ) naar het Zep-terrein in de Mortiere in Middelburg ver huist. De JVOZ is nog volop bezig om te kijken hoe de jaarlijkse huur van de benodigde accommodatie en het veld bij het voetbalmuseum Voetbal Experience betaald moe ten worden. Zowel Voetbal Experience als de JVOZ ziet vanaf het begin van de Zep-plannen al uit naar de komst van de jeugdige Zeeuwse voetbal lers op het terrein in Middelburg. De jeugd van de JVOZ gebruikt nu 's avonds het voetbalveld van Kort- gene. Daar betaalt de stichting 15.000 euro per jaar voor. Verhui zing naar het Zep-terrein in Mid delburg zou een meer dan een ver tienvoudiging van de kosten bete kenen, zegt Peter Verburg, voorzit ter van de stichting JVOZ. De JVOZ wil graag van Kortgene verhuizen naar 'een centrale stad in Zeeland'. Verburg: „Maar het moet allemaal ook betaald kunnen worden. De grond wordt uitgege ven door een projectontwikkelaar en die vraagt marktconforme huur prijzen. Dat geldt ook voor de huur van de kleed- en clubaccom modatie in één van de nieuwe ge bouwen. En een kunstgrasveld aan leggen kost een half miljoen euro." Alles bij elkaar een hoop geld, dat de stichting vooralsnog niet kan opbrengen. De stichting is nog in overleg met ontwikkelaar TCN over de huurprijzen. Ook komen De Jeugd Voetbal Opleiding Zee land wil graag verhuizen naar het Zep-terrein in Middelburg, maar het is onzeker of de hoge huur kan worden opgebracht. er nog gesprekken met de provin cie en de gemeente Middelburg, waarin gevraagd zal worden om fi nanciële bijdragen. Verder wordt gezocht naar sponsors. Pieter Palm van TCN wil niets zeg gen over de onderhandelingen. Sven van Rijswijk van Zeeland At tracties, de exploitant van Voetbal Experience, zegt te weten van de fi nanciële obstakels voor de JVOZ. „Maar wij zijn geen partij in de on derhandelingen. Voetbal Experien ce heeft wel een sponsorvoorstel gedaan voor 10.000 tot 25.000 eu ro. We vinden het belangrijk dat de JVOZ daar komt, maar meer kunnen we niet doen." Ook de Middelburgse wethouders Hannie Kool (economie) en Al- bert de Vries (sport) zeggen geen partij te zijn. Kool: „We hebben wel suggesties gedaan om het pro- bléem op te lossen, maar meer doen we niet." Voetbal Experience gaat in decem ber open. door Adri Klinkenberg GRIJPSKERKE - Bewoner Wim Melis van de Loodholseweg in Grijpsker- ke blijft zich net zo lang verzetten tot het 'illegaal' vernieuwde garage- bedrijf-Roelse in zijn straat is ge sloopt. „Maar ik doe het voortaan zonder advocaat", zei Melis giste ren bij de It.aad van State. De diver se rechtszaken die de Grijpskerke naar de afgelopen negen jaar tegen het garagebedrijf voerde, hebben hem naar eigen zeggen al 50.000 euro gekost. Melis wil dat de hoog ste bestuursrechtbank het nieuwe bestemmingsplan Kom Grijpsker- ke van tafel veegt. Daarin legali seert de gemeente de verbouwin gen van Roelse. Het autobedrijf kreeg een nieuwe voor- en achter kant, en werd groter dan het oude bestemmingsplan toeliet. „Het be drijf is verdubbeld in omvang", zegt Melis. Maar staatsraad Peter van Buuren vond dat nogal over dreven. Hij hield het er op dat er 'stroken' zijn bijgekomen. De Raad van State stond gisteren stil bij de structuurvisie van de ge meente waarin het garageterrein is aangemerkt als inbreidingslocatie voor woningbouw met verplaat sing van het garagebedrijf. De ge meente wil echter niet koste wat kost ondernemers wegjagen. Uitspraak binnen zes weken. door Ali Pankow ELLEMEET - De oerkabouter woont al heel lang diep onder de grond. Zijn vrouwtje is nieuwsgierig naar hoe het boven" de grond is en ze zeurt net zo lang tot de oerkabou ter de gok wel moet wagen. Hoe het de oerkabouter en zijn vrouw tje boven de grond uiteindelijk ver gaat, is allemaal te lezen in het kin derboek De Oerkabouter dat Karin den Haan uit Ellemeet heeft ge schreven en in eigen beheer bij Boekscout heeft uitgebracht. „Het is ooit begonnen met zelf ver haaltjes verzinnen voor mijn vijf kinderen. Zij vonden het minder leuk om uit een boek sprookjes voorgelezen te krijgen en wilden dat ik zelf steeds iets verzon", ver telt Den Haan. Nou beschikt ze wel over een rijke fantastie, maar vond toch dat haar kroost zelf ook maar een aandeel moest leveren in die zelf verzon nen verhaaltjes. Voor de ingrediën ten ging ze daarom bij haar kinde ren te rade. „Wat moet er vandaag in het sprookje van de Oerkabouter zit ten?", vroeg zij dan haar kinderen soms 's ochtend al. Zij droegen dus zelf de ingrediënten aan en Den Haan zelf zorgde voor de con structie van het verhaal. Dat heb ik minstens zeven jaar lang zo vol gehouden. Elke dag weer een nieuw verhaaltje verzinnen." Den Haan constateert dat dit in middels al weer een hele tijd gele den is. „Mijn jongste is inmiddels 12 en de oudste 25." Kabouters spreken haarzelf nog steeds aan. „Ik beschouw ze als symbool voor kinderen, die vanuit hun kleine perspectief de wereld willen leren ontdekken. Kabouters komen van 'Kabouters kijken net als kinderen met verwondering naar de wereld' heel diep onder de grond en als ze boven komen, kijken zij met grote verwondering naar de wereld en naar alles wat daarin gebeurt. Kin deren kunnen ook met zo'n ver wonderde blik rondkijken", consta teert zij met de vertedering van een moeder. De mogelijkheid via het systeem van 'printen op bestel ling' haar eigen boek uit te geven, deed Den Haan besluiten de ka bouterverhaaltjes van destijds op papier te zetten en in boekvorm te presenteren. Haar" eerste boek ligt er nu dus en biedt zelfs weer een nieuwe inspiratiebron. „Ik boet seer ook graag en ben zo intens in de kabouterwereld verzeild ge raakt dat ik er nu ook een hele se rie beeldjes van heb gemaakt." Inmiddels hebben de oerkabouter en zijn vrouw bovengronds allerlei aardige vrienden ontmoet, die hen helpen een nieuw huis te bouwen. Maar natuurlijk steekt er ook een gevaarlijke vijand zijn kop op. De Oerkabouter, Uitg. www.boek- scout.nl, €12,95, ISBN-nummer: 978-90-8834-724-5. Kabouters bieden Karin den Haan inspiratie tot het schrijven van verhalen en het maken van beeldjes. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49