f? maken, daar draait het om 'Neeltje Jans' nieuwe naam KNRM-station Watersport in studie bij gemeente en bij Grevelingenbeheerder GZH Wat vindt u de beste of leukste Zeeuwse poster? Privéles of turboles in zwembad Onderdak Paasconcert in kerk van Sommelsdijk 'Oproer van Zierikzee' volgend jaar in reprise Ontmoetingsmiddag (ex)-kankerpatiënten Expositie Bastiaan Smits in raadhuis Stem nog drie dagen mee op www.pzc.nl/poster PZC Donderdag 9 april 2009 I 23 ZIERIKZEE - KNRM-station 'Noord- land-Burghsluis' heet vanaf 2 mei 'Neeltje Jans'. De naamsverande ring was nodig omdat de naam Noordland onvoldoende bekend is en omdat Burghsluis nog slaat op de oude vestigingsplaats. Bij de op levering van de stormvloedkering in 1981 verhuisde het reddingssta tion naar het werkeiland Noord- land in de pijlerdam. Sinds 2001 heet het station Noordland-Burgh- sluis. Maar Neeltje Jans ligt bij het publiek beter in het gehoor. Het KNRM-station wordt zaterdag 2 mei officieel omgevlagd. Dan is het Nationale Reddingbootdag. Alle 42 stations houden dan tus sen 10.00 en 16.00 uur open huis. Bij station Westkapelle kan het pu bliek meerijden met een kusthulp- verleningsvoertuig. Op Neeltje Jans zijn redding- en blusdemon straties. Ook Veere doet mee. door Piet Kleemans zierikzee - Zowel de gemeente Schouwen-Duiveland als Grevelin genbeheerder Groenservice Zuid- Holland (GZH) is bezig met een studie naar de watersport. GZH richt zich daarbij vooral op 'vaarli- chamen' oftewel alles wat kan va ren. De gemeente richt de schijn werper op kleine watersport en de verbinding tussen land en water. Gemeente en GZH hebben met el kaar afgesproken beide studies naast elkaar te zullen leggen. De studie van de gemeente moet uit monden in een gemeentelijke wa tersportvisie. Half april moet er een concept liggen waar onderne mers, verenigingen, organisaties en andere belanghebbenden op en aanmerkingen over mogen ma ken. Die worden verwerkt in een tweede concept waar de Schou- wen-Duivelandse gemeenteraad haar licht over mag laten schijnen. Het is de bedoeling dat de raad in juli een definitief oordeelt velt over de watersportvisie. zierikzee - Zwembad Onderdak in Zierikzee begint met privé-zwem- les voor kinderen. Alleen, of in he le kleine'groepjes, krijgen de kinde ren les. Daarnaast begint het zwembad met turbo-zwemlessen. De aspirant waterratjes worden in heel korte tijd klaargestoomd voor het zwemdiploma. De cursus is opgedeeld in zwem- blokken van ongeveer zes uur en vinden in het weekend of school vakanties plaats. Na tien blokken heeft het kind diploma A en B. Meer informatie is verkrijgbaar via het nummer 0111-413690. sommelsdijk - Het Duivelands mannenkoor en en het jong Urker mannenkoor Soli Deo Gloria ge ven op zaterdag 11 april een paas concert. Op het programma staan koorstukken die in het teken van Pasen staan en samenzang van paasliederen. De koren zingen sa men en treden ieder ook afzonder lijk op. Het paasconcert begint om 19.30 uur in de Hervormde kerk aan het Marktveld in Sommels dijk. Kaarten zijn verkrijgbaar via 0187- 603510 of: missionmusic@solcon.nl. zierikzee - De Stichting Histori sche Spelen Zierikzee zal in sep tember 2010 Het Oproer van Zierik zee weer opvoeren. Dit historisch openluchtspel gaat over het pro test van de stadsbevolking in 1472 tegen de zware belastingen die Ka- rel de Stoute Zierikzee oplegde. Het protest leidde tot moord op twee hoogwaardigheidsbekleders. 'Het Oproer' is de eerste productie van de Stichting Historische Spe len. Dit jaar september wordt de recente productie De Kraankinde ren nog een keer opgevoerd. zierikzee - In het Welzijnshuis aan De Huijbertstraat in Zierikzee wordt dinsdag 14 april een ont moetingsdag voor voor (ex-)borst- kankerpatiënten gehouden. De ontmoetingsmiddag is een ini tiatief van Palazolli, het Zeeuws steunpunt voor mensen met kan ker, hun naasten en nabestaanden. Zij kunnen met ervaringsdeskundi gen van het Palazollihuis van ge dachten wisselen. De ontmoetings middag begint om 14.00 uur. Deel nemers moeten zich tevoren aan melden via 0113-212936. coedereede - In het gemeentehuis in Goedereede is tot en met 2 juni een expositie te zien van werk van kunstenaar Bastiaan Smits. Smits volgde zijn opleiding tekenen en schilderen in Nieuw-Guinea, tij dens zijn diensttijd. Stillevens zijn zijn specialiteit en zijn doel is een zo realistisch mogelijke weergave. Smits werkt op masonite, voorbe werkt met drie lagen gesso. De expositie in het gemeentehuis is toegankelijk tijdens kantoor uren. Wie meer wil weten, kan bel- len met 0187-491500. foto's Dirk-Jan Gjeltema Drukte op de beursvloer waar aanbieders en vragers elkaar treffen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47