PZC Mening van badgasten is bouwsteen deDRVKKERY 21 Belg gewond SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 Bezoeker strand krijgt uitgebreide vragenlijst via e-mail. Loepzuiver tussen de palen Snurken U heeft nog tot morgenmiddag 13.00 uur om een Staatslot te kopen! Alles kan Brasseriemenu presentatie dichtbundel j Lost key on tour met Politie oefent met eigen schietfilms J Donderdag 9 april 2009 Beursvloer vormt alternatief voor sponsors Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans RENESSE - Waar ze vandaan ko men, wat ze zoal komen doen, wat ze van de voorzieningen vin den en wat ze uitgeven. De ge meente Schouwen-Duiveland gaat de bezoekers van het strand de ko mende zomer het hemd van het lijf vragen. De uitkomsten van de ze strandenquête dienen als bouw steen voor toekomstig gemeente lijk beleid. Bij de opzet van de enquête is ge kozen voor achteraf ondervragen van strandbezoekers via e-mail. Het heeft, stelt wethouder recrea tie Ad Verseput, niet zo bijster veel zin om mensen die gewapend met badlaken, strandbal en wind scherm op weg zijn naar zon en zee lastig te vallen met een forse vragenlijst. Daarom is er nu voor gekozen strandgasten alleen te vra gen of ze mee wil werken aan een enquête en als het antwoord posi tief is hun e-mailadres te noteren. Een beproefde methode die door gaans goed werkt, volgens Verse put. Om een zo compleet mogelijk beeld te krijgen van hoe de badgas ten het strand en de voorzienin-, gen aldaar ervaren, wordt de en quête uitgesmeerd over de hele zo mer. De uitkomsten van het onder zoek dienen als nul-meting voor de gemeente en fungeren als bouwsteen voor gemeentelijk be leid. De vragenlijst is uitgebreid. De gemeente wil van de strandbe zoekers onder meer weten wat hun woonplaats is, hoe ze naar het strand zijn gekomen en hoe ze op het idee kwamen om naar het strand te gaan. Dat kan op aanraden van familie of vrienden zijn, maar bijvoor beeld ook omdat ze van het gebied hoorden via media of internet. Ver der wordt via de enquête gepro beerd in kaart te brengen hoeveel tijd bezoekers op het strand door brengen en wat ze uitgeven tijdens een dagje strand. Ook wordt hun mening gevraagd over voorzieningen als strandpavil joens, strandcabines^ speelvoorzie- ningen en parkeerplaatsen. Daar bij gaat het niet alleen om de kwantiteit, maar vooral om de kwaliteit. De strandgasten wordt gevraagd -rapportcijfers te geven aan de voorzieningen op zich maar ook aan het strand in zijn ge heel. De gemeente hoopt zo te kunnen achterhalen wat de wen sen en verlangens zijn van de strandgasten. Mochten er klachten zijn - over het ontbreken van voorzieningen of overlast van andere strandbezoe kers - dan worden de strandbezoe kers uitgenodigd die ongezouten kenbaar te maken. Ook wordt hen gevraagd wat ze het meest en wat het minst waarderen aan de Schouwse stranden. De gemeente Schouwen-Duive- land peilt de mening van de strandbezoekers over het strand en de voorzieningen. Het gaat om een enquête via e-mail. ZIERIKZEE - De keeper van basisschool De Kirreweie uit Burgh-Haamstede kan niet bij een schot van de J.W. van der Doelschool uit Zierikzee. Cisteren begon op sport park Den Hogen Blok in Zierikzee het schoolvoetbal. De Meerpaal uit Bruinisse werd winnaar bij de jongens elf tallen. Zij mogen door naar de Zeeuwse finale, 20 mei in Oost-Souburg. Bij de zeventallen was de winst voor 't Staepel'of uit Renesse. 't Kofschip uit Zierikzee werd tweede. Beide teams mogen 20 mei naar de Zeeuwse fi nale in Zierikzee. foto Dirk-jan Gjeltema Markt 51 Middelburg T0118886886 'S-HEER ARENDSKERKE - Op de Wes- tenweg in 's-Heer Arendskerke is gisterochtend een 21-jarige Belg ge wond geraakt toen een kunststof kozijn op hem viel. De man was bezig het kozijn, compleet met deuren en glaswerk, te plaatsen in een woning. Door een windvlaag viel het uit de takels. ZféEuwsi Tip? redactie@pzc.nl De stemming kwam er net goed in op dat Zuid-Bevelandse ver jaardagsfeest. Het groepje zestigplussers keuvelde gezellig over onderwer pen als het weer en het wereld nieuws. Eén van de vrouwen trok meteen de volle aandacht toen ze het pro bleem van een snurkende echtge noot aansneed. Talloze blikken van herkenning en adviezen volg den. „Ik geef lamaltijd een por", was de beste remedie volgens de één. „Als het héél erg wordt, dan slaap ik op de logeerkamer", be kende de volgende. „Ach", zei Rita nonchalant, ter wijl ze nog een slok nam van haar rosé. „Ik laat m'n vent al tijd maar doen. Het is het enige leven dat we nog hebben in bed." Trekking 10 april vanavond vanaf 17.30 uur j vanavond, 19.30 uur j Zaterdag 11 april, 15.00 uur kreeftensoep of salade, kipkerrie of Jorien Brugmans, Peter Dieieman groentenkerrie en ananas Grenzen j 15,00 en 12,50 vegetarisch j j Reserveren? bel 0118 - 886 866 I meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45