0 op dan de bestuurder beseft 'Je zult het vooral zelf moeten doen' Dp ALLE reizen KORTIIUS! Celstraf voor overval Marktwerking PAASACTic Onderhoud in kerncentrale Dagelijks het laatste Zeeuwse nieuws in uw inbox? le 2e PAASDAG www.pzc.nl/nieuwsbrief PZC Donderdag 9 april 2009 I 3 COMMENTAAR De Raad van State houdt de politiek een onbarmhartige spiegel voor. Burgers zijn de dupe geworden van een overheid die zich grondig heeft vergist. De overheid heeft de markt te veel vrijheid gegeven. De veronderstelling dat marktwerking min of meer automatisch het algemeen belang dient, is onjuist gebleken. Regeltjes en strikte budgetten hebben de dienstverlening aangevreten, bijvoorbeeld in de thuiszorg. Dat ging niet alleen ten koste van de afnemers maar ook van de mensen die het werk doen. In de huidige kredietcrisis zou het makkelijk zijn om de vrije markt "alle schuld te geven. Vicepresident van de raad Herman Tjeenk Willink merkt wel even fijntjes op dat zelfs de vrije markt geen goede marktwerking garandeert, maar hij legt de bal terecht toch bij de overheid. Hij daagt het parlement uit om minder bedrijfsmatig te denken. Hij ziet in dat de politiek niet alleen moet optreden als een soort marktmeester, maar - als het om het algemeen belang gaat - de baas moet zijn over de kooplui. Aan de2e analyse kan Den Haag_ nog een puntje zuigen. Een steuntje in de rug is welkom natuur lijk, maar als je echt iets wilt bereiken, zul je het toch vooral zelf moeten doen." Tot die conclusie komt drummer Bart Coe- nen(23) van de Zeeuws-Vlaamse popgroep Bluem. Hij weet uit ervaring dat gemeentebe stuurders per definitie niet zo scheutig zijn met steun aan de popsector. Dat heeft Coenen en zijn companen weliswaar niet belemmerd zich vol passie in de pop te storten. „Sinds m'n vijftiende speel ik in band jes. Vroeger kon dat gewoon bij ons thuis in de garage in Hulst, maar toen mijn ouders verhuis den naar een wat dichter bewoonde wijk, gaf dat problemen. Toen vanuit verschillende band jes Bluem was ontstaan, hebben we nog een tijdje repetitieruimte gehuurd in Breda. Voor 40 euro voor drie uur. Dat werd ons toch een beetje te duur. Gelukkig mogen we nu van de gemeente tot aan de sloop gratis gebruikmaken van het oude postkantoor in Hulst." Die handreiking heeft de groep waarschijnlijk te danken aan het feit dat Bluem aardig aan de weg timmert? Deelname aan project Pop aan Zee en een optreden bij Concert at Sea om maar wat voorbeelden te noemen? Coenen grinnikt eens. „Nee hoor, het heeft nog een he leboel geregel gevergd voor we eindelijk toe stemming kregen. De gemeente is in eerste in stantie altijd bang dat het overlast oplevert als er een band gaat repeteren." Volgens Coenen zouden gemeenten en provin cie beginnende bandjes goed kunnen helpen met betaalbare repetitieruimten. Verder acht hij subsidie voor regionale wedstrijden als Hooilkoorts, 2nd Influenz en RegioRuis van groot belang. „Het gaat bij die onderlinge com petities niet zozeer om het winnen, maar om de mogelijkheid ervaring op te doen. En om vaak te kunnen optreden, andere bands te ont moeten en advies van te krijgen." Deelname aan Pop aan Zee bracht Bluem in contact met voormalig Blof-manager Frank van der Meijden en de Belgische producer Ro nald van Huffel. Die professionele aandacht heeft de band vooral muzikaal goed gedaan. „Verder heeft Van der Meijden ons ook'gehol pen bij het pluggen. Daardoor krijgen we tegen- woordiger vaker uitnodigingen om op te tre den als supportact als er een bekendere band optreedt in een van de Zeeuwse poppodia", zegt Coenen. Tijdens de evaluatie van Pop aan Zee vorige week werd geconstateerd dat de deelnemende bands nog wat beter moeten le ren zichzelf te promoten. Daar zal in de twee de editie van dit project zeker aandacht aan worden besteed, verwacht de Bluem-drum- mer. Popmuziek is voor hem allang geen hobby meer. „Welnee, het heeft voor ons maar één week geduurd dat het een hobby was want je wordt er gewoon meteen helemaal ingezogen." Hij laat nog weten zichzelf de komende week met Bluem enkele dagen te zullen opsluiten in dat oude postkantoor in Hulst om lekker aan nieuw repertoire te werken. Zie www.kras.nl/actievoorwaarden Boek uw vakantie op KRAS.NL MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft een 29-jarige Vlissinger en een 22-jarige Rotter dammer een gevangenisstraf opge legd van twee jaar waarvan zes maanden voorwaardelijk. Daar naast moeten zij gezamenlijk een schadevergoeding van 5566 euro betalen. De Rotterdammer moet ook zes maanden zitten voor een eerder vonnis. Tegen de twee wa ren celstraffen van in totaal 48 maanden, respectievelijk drie jaar geëist. De twee mannen, die el kaar nauwelijks kenden reden sa- BORSSELE - De kerncentrale Borsse- le ligt stil in verband met de jaar lijkse splijtstofwisseling. Deze keer worden 24 van de 121 splijtstofele menten in de reactor vervangen. De periode waarin de brandstof van de kerncentrale wordt ver nieuwd, biedt altijd de gelegen heid voor grootscheepse inspecties en onderhoud. Dit jaar worden on der meer de bouten van het reac torvat en de in 2006 vernieuwde turbinebfaden geïnspecteerd. In to taal staan 2500 van dit soort projec ten op het programma. EPZ, de ex ploitant van de kerncentrale, ver wacht dat de splijtstofwisselperio- de ongeveer twee weken duurt. men wat rond in Vlissingen en be zochten een juwelier in de Schelde- straat. De Vlissinger en de eigena res kenden elkaar. De volgende dag fietste de Rotterdammer naar de juwelierszaak, trok een panty over zijn hoofd, kwam met een luchtdrukpistool de winkel bin nen en eiste sieraden. De vrouw stond als versteend, de Rotterdam mer graaide een hele serie siera den weg en vertrok. Samen met de Vlissinger reden zij naar Ant werpen, waar zij de spullen voor 5000 euro verkochten. www.gall.nl De Zeeuws-Vlaamse band Bluem tijdens een optreden in het kader van Pop aan Zee aan de Schouwse Kust. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3