Wervelwind Bar^a vernedert Bayern PZC 33 Sporting Limburg op losse schroeven Catalanen spelen Duitsers naar kansloze nederlaag: 4-0. 36 en 37 Bondcoach Tsjechië weg, schorsing spelers Michaëlla Krajicek ligt eruit in Torhout Serie B verschuift duels na aardbeving Safina wordt nummer één op wereldranglijst Hiddinks Chelsea stopt Liverpool Stichting Roda JC gaat vooralsnog niet akkoord met fusie. Donderdag 9 april 2009 Tip? sport@pzc.nl door Wilber Hack BARCELONA - Eén speler van Bayern Munchen kon gisteravond na de 4-0-nederlaag in Camp Nou tegen een wervelend Barcelona nog enigszins opgelucht adem ha len. Luca Toni, de Italiaanse spits van de Duitsers, had verklaard bij winst van de Champions League I naakt door het centrum van Mtin- chen te lopen. Dat het zover komt, is uitgesloten. Bayern moest - na de 5-1 neder laag van zaterdag tegen VfL Wolfs burg - opnieuw ongenadig met de billen bloot. De opmerkelijke wis seling die coach Jurgen Klinsmann doorvoerde had geen enkel succes. Vaste doelman Michael Rensing kreeg om vier uur te horen dat hij na zijn flaterende optreden van za terdag op de bank plaats moest ne men. Klinsmann gaf de voorkeur aan de 34-jarige Hans-Jorg Butt, die met Bayer Leverkusen al eens in een finale van de Champions League keepte. De voormalige Duitse bondscoach «koos voor ervaring in de goal om dat met Phillip Lahm op de val reep opnieuw een gelouterde ver dediger af moest haken. Eerder was al duidelijk dat de cen trum-verdedigers Daniel van Buy- ten en Lucio niet konden spelen. De 19-jarige Braziliaan Breno werd nu aan Demichelis gekoppeld. Lell kreeg de bewaking van Messi toe vertrouwd. Het is de vraag of het veel had uit gemaakt als Bayern met zijn vaste verdedigers had kunnen spelen. Barcelona knoopte aan bij de wer velende show die het in de vorige ronde tegen Olympique Lyon (5-2 zege) al opvoerde. Barcelona - met Bayern de meest productieve ploeg in de Champions League - had het duel binnen een kwartier al beslist. Passjes binnendoor van Messi en Eto'o waren simpelweg niet te verdedigen. Ook na die 2-0 werd Bayern - dat in de vorige ronde nog met de to taalcijfers 12-1 van Sporting Lissa bon won - volledig onder de voet gelopen. Een lange blessurebehan deling die de nieuwe doelman Butt moest ondergaan. Hij kreeg na een glijpartij de noppen van de schoen van Henry vol in zijn ge zicht. Barqa ging door alsof het een wedstrijd tegen een gemiddel de club uit de Spaanse competitie betrof. Messi - met zijn achtste goal in acht wedstrijden in de Champions League - en Henry til den de ruststand naar 4-0. Bayern - waar Van Bommel gere geld opzichtig met zijn ploeggeno ten ruziede - kwam daarmee goed weg. Zoals wel vaker dit seizoen deed Barcelona het na de rust in de frontlinie wat kalmer aan. Het uitgekiende positiespel bleef ech ter een lust voor het oog. Het ene na het andere applaus rolde van de tribunes. Guardialo kan in zijn eerste sei zoen als trainer van Barcelona nog steeds drie prijzen pakken. Hij zag zijn ploeg al 129 keer in officiële wedstrijden scoren. De voor sprong in de competitie op Real Madrid is met zes punten vrij com fortabel. Barcelona plaatste zich al voor de finale van de beker, waar in het Atletico Bilbao ontmoet. En sinds gisteravond is ook de halve fi nale van de Champions League wel bereikt. Barcelona-Bayern München 4-0 (4-0). 9. Messi 1-0, 12. Eto'o 2-0, 38. Messi 3-0, 43. Henry 4-0. Scheidsrechter: Webb.Ceel: Messi, Marquez (FC Barce lona), Lell, Demichelis (Bayern Mun chen). Boasson Hagen is de sterkste renner in Gent-Wevelgem Landelijke competitie tennis gaat maandag weer van start Lionel Messi zet Barcelona al vroeg op een 1-0-voorsprong. foto Manu Fernandez/AP PRAAG - Bondscoach Petr Rada van Tsjechië is gisteren ontslagen wegens slechte resultaten in de WK-kwalificatie. Zes voetballers kregen een schorsing toen zij na het 2-i-verlies tegen Slowakije wer den betrapt met prostituees aan hun arm. Tomas Ujfalusi hield de eer aan zichzelf Milan Baros, Ra- doslav Kovac, Martin Fenin, Marek Matejovsky en Vaclav Sverkos zijn voor onbepaalde tijd uitgesloten. TORHOUT - Michaëlla Krajicek is gis teren in de tweede ronde van de Koddaert Ladies Open uitgescha keld. De Nederlandse tennisster maakte in het Belgische Torhout geen schijn van kans tegen Arava- ne Rezai uit Frankrijk: 6-3 6-0. De 20-jarige Krajicek had zich een dag eerder nog knap ontdaan van de als zesde geplaatste Poolse Urs- zula Radwanska (7-6 (5) 6-7 (5) en 6-2). ROME - De Italiaanse voetbalbond heeft alle duels uit de Serie B van vrijdag naar dinsdag verplaatst. Dit gebeurt omdat morgen een offi ciële uitvaartplechtigheid plaats vindt voor de dodelijke slachtof fers van de aardbeving rond TAqui- la. De aardbeving kostte tot nu toe 250 mensen het leven. De wedstrij den in de Serie A gaan gewoon door. Er komen acties van de voet ballers om geld in te zamelen. PARIJS - De Russische tennisster Di- nara Safina (22) neemt komende week de eerste plaats op de wereld ranglijst in. De WTA maakte giste ren bekend dat ze dan Serena Wil liams aflost. Williams verloor in de eerste ronde van het graveltoer nooi in Marbella. Williams was elf weken op rij de nummer één van de ranglijst. In haar hele. loopbaan bezette de Amerikaanse die positie 72 weken. LIVERPOOL - De Champions-Lea- gue-clash tiissen de Engelse groot machten Liverpool en Chelsea is gisteravond uitgelopen op wéér een succes voor Guus Hiddink. Na 33 wedstrijden zonder verlies op Anfield Road, moest Liverpool gis teren het hoofd buigen: 1-3. Chelsea had het meeste recht op de overwinning, al kwam Liver pool nog wel op voorsprong via Fernando Torres. Zonder dat de Engelse sterren Steven Gerrard (Li verpool) en Frank Lampard (Chel sea) tot grootse daden kwamen, ontspon zich een enerverend duel. Twee kopdoelpunten (uit corners) van de Servische rechtsback Bra- nislav Ivanovic voor en na de rust en een van dichtbij ingeschoten doelpunt van Didier Drogba dwon gen Liverpool op de knieën. Liverpool-Chelsea 1-3 (1-1). 6. Torres 1-0, 39. Ivanovic 1-1, 62. Ivanovic 1-2, 67. Drogba 1-3. Scheidsrechter: Bo Lar- sen. Ceel: Fabio Aurelio (Liverpool), S. Kalou, Terry (Chelsea). KERKRADE - De beoogde fusie tus sen Roda JC en Fortuna Sittard heeft opnieuw een serieuze tik ge kregen. Nadat de provincie dins dag had laten weten geen finan ciële steun te willen verlenen, maakte dé Stichting Roda JC giste ren bekend geen goedkeuring te kunnen geven aan de fusie onder de huidige voorwaarden. De Stichting stemde vorige week mondeling in met de fusie. Eén van de voorwaarden was wel dat de provincie financieel zou bij springen. Nu die pijler is weggeval len, wil de Stichting haar stand punt heroverwegen. Het komt er op neer dat het hoogste orgaan binnen Roda zijn veto zal uitspre ken en geen handtekening zet on der het fusiebesluit zoals het er nu ligt. Bij Roda en Fortuna vond gis- teren koortsachtig overleg plaats. Fortuna gaf nogmaals aan uit het proces te willen stappen als niet meteen een oplossing wordt ge vonden voor het wegvallen van de 6,5 miljoen euro van de provincie. Die trok zich terug omdat niet was voldaan de voorwaarde van de sa nering van de volledige schulden last van zowel Fortuna Sittard als Roda JC. Het is nog ongewis of de schulden van Fortuna alsnog kun nen worden afgelost. Roda-voorzitter Olaf van Eijndho- ven liet weten nog steeds te hopen op een goede afloop. Hij moet dan wel de Stichting weer aan zijn kant zien te krijgen. De Stuur groep Topvoetbal in Limburg zat gisteravond bijeen om de crisis te bespreken. Verwacht wordt dat de stekker uit de fusie wordt getrok ken als er geen alternatief wordt gepresenteerd voor het terugtrek ken van de provincie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35