Politie oefent met eigen schietfilms TULP KEUKENS I? Nog geen afspraken eigen risico KORTING OP Tulp Klink grijpt niet in bij benoeming INBOUWAPPARATUUR S:D-ati<] NAAR KEUZE VAATWASSER Kijk naar het koersballen in Oosterland Beelden van herkenbare locaties verhogen het inlevingsvermogen. Tevens bij aankoop van een keuken keuze uit EEN LUXE CADEAU Vraag nü vrijblijvend ons magazine Aan tafelaan op www.tulpkeukens.nl www.pzc.nl/video PZC Donderdag 9 april 2009 I 31 door Marcel Modde terneuzen - „Politie, handen in de lucht!" Eén van de twee inbrekers, op heterdaad betrapt, bedenkt zich geen moment en trekt een pis tool. De agent schiet gericht en schakelt de man met een schot in het hoofd uit. Einde, meldt het script. Maar niet voor de gelegenheids boeven. Mogelijkheid B in het sce nario is namelijk dat het schot in de borst beland. De inbreker zakt in elkaar, maar als hij de grond raakt richt hij nogmaals zijn vuur wapen. „En zo zijn er nog veel meer vertakkingen", legt Aart Ger ritsen uit. Zijn bedrijf Autron houdt zich bezig met het inrichten van schietbanen voor de Neder landse politie en Defensie en de ontwikkeling van simulators. Zee land is de eerste politieregio waar de schietvaardigheid aan de hand van eigen filmscenario's wordt be proefd. Vooralsnog traint alleen de landelijke KLPD met een vergelijk bare film. Het voordeel van deze aanpak is dat de agenten een her kenbare situatie krijgen voorge schoteld. „Omdat ze midden in een locatie uit hun eigen werkom geving belanden", legt politiedo- cent ]an van den Heuvel uit, „is het inlevingsvermogen groter." In Terneuzen werd gisteren de voorlopig' laatste van vijf films op genomen. De rode lijn in dat scena rio is een inbraak met geweldple ging in een woning. De daders tref fen de bewoonster (Liliane van den Heuvel) aan en gijzelen haar. De camera is in principe het oog van één van de twee agenten die op het alarm van de overbuur vrouw 2ijn afgekomen. Vanaf het moment dat ze üitstappen, krijgen straks de collega's bij de vertonin gen op de schietbaan het heft in handen. Ze moeten reageren op wat ze zien gebeuren. En dat kan alle kanten op gaan. Gerritsen werkt met zogeheten doelwit-zo- nes op de verdachten, die in een computer worden ingevoerd. Een misser wordt daardoor ook zoda nig geregistreerd, net zo goed als een voltreffer. Op basis van de uit gevoerde actie stuurt de computer de film verder langs de diverse sce nario's. Een uiterst secuur karwei, vertelt Gerritsen. „Het is eigenlijk een schakeling van een hele reeks korte scenes, van pakweg 40 secon den per keer. Acht uur filmen in Terneuzen wordt uiteindelijk te- ruggemonteerd tot een krap kwar tier. Aspirant-agent Ralph de Block en vutter Ron Meijer spelen hun boe- venrol met verve. Ralph grijnst bij de gedachte aan de confrontatie op de schietbaan. „Ja, misschien moet ik op mezelf schieten." i video: www.pzc.nl middelburg - Mensen die bij CZ zijn verzekerd, kunnen waarschijn lijk vanaf dit najaar hun wettelijk verplicht eigen risico terugkrijgen als ze behandelingen laten uitvoe ren in ziekenhuizen waarmee de verzekeraar afspraken heeft ge maakt. Een aantal verzekeraars heeft al dergelijke overeenkomsten gesloten. Mensen krijgen de betaal de 155 euro terug als ze naar een ziekenhuis gaat dat de verzekeraar als kwalitatief goed beoordeelt. Verzekeraars verwachten dat de to tale kosten dalen als mensen naar een goede dokter gaan. Mensen die bij Uvit verzekerd zijn, moeten wel een eindje reizen om hun ei gen risico terug te krijgen. De dichtstbijzijnde ziekenhuizen waar patiënten van Uvit terecht kunnen zijn het Sint Elisabethzie- kenhuis in Tilburg en het Ikaziazie- kenhuis in Rotterdam. Het is nog niet bekend met welke ziekenhui zen CZ afspraken maakt. den haag - Minister Ab Klink neemt geen maatregelen tegen de benoeming van Pieter Vierhout als interim-directeur van zieken huis Walcheren. Hij schrijft dat aan de Tweede Kamer. Het aan trekken van een interim-bestuur der is de verantwoordelijkheid van de raad van toezicht van de Stich ting Ziekenhuis Walcheren, aldus Klink. Volgens hem is geen sprake van ongewenste vermenging van verantwoordelijkheden. Vierhout zit in de raad van advies van de Nederlandse Zorgautoriteit. Die autoriteit heeft de NMa geadvi seerd over de fusie. Het is echter niet de raad van advies, maar de raad van bestuur die uiteindelijk advies uitbrengt aan de NMa. Ralph de Block (I) en Ron Meijer, 'betrapt' foto Camile Schelstraete LCD TV SAMSUNG TVPE LE32A436 ACER LAPTOP Amersfoort Amsterdam Drachten Goes Heerhugowaard Brabantsestraat 6 Villa Arena Dr. M.L Kingsingel 44 Nobelweg 2-26 JJ.P. Oudweg 4 T (033)-464 05 88 T (020) - 567 54 20 T (0512) - 54 11 44 T (0113) - 21 62 30 T (072) - 576 03 33 Rijssen Rotterdam Veendam Veenendaal Velserbroek Woerden Ambachtsstraat 2 Alexandrium III Transportweg 3 Woonboulevard Zeilmakerstraat 10 Jaap Bijzerweg 25 T (0548)-53 06 00 T (010) - 220 56 33 T (0598) - 63 23 63 T (0318) - 52 99 44 T (023) - 539 06 81 T (0348) - 46 25 00 I K E N S I de keuken van je leven U

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33