oorlogsdagen f? In petto Tien jaar Stichting Bunkerbehoud laat sporen na Politie Veere wil diep in nacht niet werken Gegarandeerd de beste onderhouds; m specialisten voor uw huis! Wat. vindt u de beste of leukste Zeeuwse poster? de leuks.te Paas verrassingen Schildersbedrijf Schiboo Grijpskerke van Iwaarden Vroegevogelexcursies in Middelburg Joyriders gaan aan de haal met tractor Calvijnscholieren beste jonge ondernemers Gevaarlijk kruispunt alsnog aangepakt Stem nog drie dagen mee op www.pzc.nl/poster w PZC Donderdag 9 april 2009 23 eierdoppen Geere Passage 6 Middelbur www.inpetto-lifestyle Het werk van de Stichting Bunkerbe houd, opgericht op 15 maart 1999, strekt zich uit van het Interbellum tot de Koude Oorlog. Voorzitter Cor Heijkoop legt uit dat Bunkerbehoud drie 'poten' heeft: 'ken niscentrum', 'educatie' en 'beheer en behoud'. Studies van jonge verdedigingswerken in Zee land, inventarisatie van alle objecten en bijdra gen aan publicaties vallen onder het kenniscen trum. Onder educatie valt het overbrengen van de geschiedenis via de bunkermusea, rondlei dingen en battlefield tours in het kader van de Slag om de Schelde en educatie van bijvoor beeld militairen van de academies en scholie ren. „De rol van Zeeland in de Tweede Wereld oorlog is altijd ondergesneeuwd. Weinigen we ten hoe hevig de strijd hier is geweest. Het bombardement van Rotterdam kent iedereen, maar dat van Westkapelle of Breskens niet." De laatste poot is beheer en behoud. „De be scherming van het Landfront, de verdedigingsli nie aan landzijde, hoort daar ook bij. Net als de tankgrachten en versperringen." De bunkermusea in Zoutelande (duinopgang 't Pauwtje) en Vlissingen (Oranjedijk) zijn vanaf 26 april op zondag- en woensdagmiddag geo pend van t3 tot 17 uur. door Henk Postma DOMBURG - De horecabedrijven in de gemeente Veere moeten 's nachts om twee uur dicht zijn. Ze smeekten de gemeente gistera vond de openingstijd met een uur te verruimen. Maar burgemeester Rob van der Zwaag bleef onverbid delijk. De politie moet anders tot drie uur 's nachts blijven werken. Die wil dat niet. Want, zei de bur gemeester, 'daar hebben we de ca paciteit niet voor'. Hij benadrukte dat de café's in Middelburg en Vlis singen ook om twee uur dicht zijn. Daarmee geldt op heel Wal cheren eenzelfde sluitingsuur, wat 'allerlei heen-en-weergerij voor komt'. Namens de Koninklijke Ho reca Nederland, afdeling Veere, be zwoer Jaco Duvekot dat er minder overlast is wanneer de tapkraan langer mag openblijven. Elders zou dat zijn aangetoond. Maar ook de gemeenteraad wil er niet aan, bleek tijdens de commissievergade ring. Alleen de WD twijfelt nog wat. De SGP/CU pleit zelfs voor vervroeging, vooral om het alco holgebruik onder jongeren terug te dringen. Voor de 29 strandpavil joens gelden andere regels. Die moeten al om twaalf uur dicht, 's winters zelfs om elf uur. Het is de bedoeling dat op te rekken tot een uur 's nachts. De paviljoenhouders pleiten voor twee uur. Maar alleen WD en DTV steunen dat. Kwaliteitsmerk voor 8edrijy£n in de schilders.. 0nderhöüds-. metaal- c0nservering5-en gtasbranche Doe mee aan ons klantentevredenheidsonderzoek! Molenstraat 22 4364 AA Grijpskerke Tel. 0118-591658/ 06-5378829 www.schiboo.com Schilders- Afwerkingsbedrijf Ampèreweg 6 4338 PT Middelburg Tel. 0118-640400 www.schildersbedriifvanwaarden.nl MIDDELBURG - Micmec Walcheren houdt op de zondagen 19 april en 10 mei een 'vroegevogelexcursie' in het kader van het Middelburgse project Stadsvogels. Natuurgids Hilda van Langevelde leidt de groep via stadswijken, bol werken en park Toorenvliedt naar Vogelopvang De Mikke, waar een biologisch ontbijt wacht. De excur sie vertrekt om zes uur 's ochtends voor het stadhuis op de Markt. Deelname is gratis, maar wel voor af aanmelden: 0118-633419 of per e-mail: micmec@zeelandnet.nl. KRUININGEN - Op de Wittesteeweg in Kruiningen werd in de nacht van dinsdag op woensdag om streeks 02.00 uur een tractor met draaiende motor en brandende verlichting aangetroffen. Een omwonende had al een poos je brandende lichten gezien en waarschuwde de politie. Het bleek dat de tractor uit een schuur aan de Wittesteeweg was gestolen. De joyriders hadden en kele honderden meters met de tractor gereden. Van de schuur was een ruit vernield. MIDDELBURG - Zeven leerlingen van het Calvijn College in Middel burg zijn door een vakjury geko zen tot beste jonge ondernemers van Nederland in een wedstrijd voor vmbo-scholieren. De Calvijn scholieren verkochten in vijf maan den 120 gigastickies: usb-sticks die zijn vormgegeven als armband, zo dat de gebruiker altijd een extra 'geheugensteun' bij de hand heeft. Van de verkoopprijs (10,90 euro) gaat een halve euro naar stichting De Hoop in Dordrecht, die drugs verslaafden helpt. VLISSINGEN - Het gevaarlijke kruis punt van de President Roosevelt- laan met de Bloemenlaan in Vlis singen wordt alsnog veiliger ge maakt. De gemeente was dat in 2005 al van plan en had ook al sub sidie gekregen van de provincie. Maar door financiële problemen bij de gemeente was het project stopgezet en ook de subsidie weer ingetrokken. Nu is het geld er als nog en kan ook het kruispunt wor den aangepakt, laat het college van B en W weten. Dat zal dit jaar ge beuren. Cor Heijkoop in Bunker 1 in Zoutelande: „Na de oorlog zijn veel bunkers gesloopt in het kader van de Wiedergutmachung. Duitsland betaalde de sloop- kosten. Maar bunkers behoren ook tot het (jonge) cultureel erfgoed." foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25