<¥r Toch bezuiniging op onderwijs 111 PZC Tjeenk Willink hekelt overheid 'Telefoon simpel af te luisteren' Popmuziek levert veel meer op dan men denkt 2 en 3,10 en 11 Autocoureur Bouman droomt van Formule 1 35 Vandaag in de Concert at Sea wil zichzelf overtreffen 'Waanzinnig' lekkere chocola uit Kamperland Rampen zijn - Vp^lifl voorspelbaar Heel Europa surft "wfjlgp» V op de Brouwersdam - .T 9 zie ook: www.pzc.nl/uit Openbaar Ministerie: forse toename van criminele ouderen. Premier Balkenende onder de indruk van Dow Terneuzen Word ook abonnee! Warmer RDAC 9 april 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaaTfang nr. 85 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Senior vaker op boevenpad DEN HAAG - Het aantal 65-plussers dat wordt verdacht van een mis drijf is in twaalf jaar tijd met 85 procent toegenomen. Ging het in 1996 nog om bijna 3000 senioren, in 2007 waren dat er ruim 5500. Het aantal oudere verdachten stijgt de komende jaren tot 8000 in 2020, aldus het rapport 'Senio- rencriminaliteit' van het weten schappelijk bureau van het OM. Oudere verdachten maken zich vooral schuldig aan verkeersmis- drijven. Hield de politie in 1996 nog ruim 1100 senioren aan we gens zaken als het rijden onder in vloed of het doorrijden na een on geval, in 2007 waren dat er ruim 2800. Andere delicten die veel voorkomen onder ouderen zijn diefstal en geweld. De relatieve toename van het aan tal oudere verdachten tussen t996 en 2007 is groter dan de bevol kingsgroei van 65-plussers in de zelfde periode. Werd in 1996 0,14 procent van de senioren verdacht van een crimineel feit, in 2007 was dat opgelopen tot 0,23 procent. Ook bij de 65-minners groeide het aantal verdachten harder dan op basis van de bevolkingsgroei kan worden verwacht. Een verklaring daarvoor is volgens het Openbaar Ministerie de grotere pakkans door betere opsporing. Binnen de groep oudere verdach ten is de 'jongere categorie' van 65 tot 69 jaar oververtegenwoordigd. De kleine groep 80-plussers maak te relatief gezien de sterkste groei Uit het rapport 'Seniorencrimina- liteit' van het OM blijkt dat oude ren steeds vaker op het verkeer de pad terechtkomen. Het gaat vooral om verkeersmisdrijven. TERNEUZEN - „Dow is een fantastisch bedrijf met een enorm belang voor de streek, maar ook voor het land." Premier Balkenendes opmerking deed de topmannen van Dow die hem gisteren bij zijn werkbezoek vergezelden glimmen van trots. Ruim twintig actievoerders tegen de voorgeno men ontpoldering grepen het werkbezoek aan om de premier ervan te overtuigen dat veel DEN HAAG - Minister Ronald Plas- terk (Onderwijs) sluit niet uit dat ook het onderwijs de komende ja ren moet bezuinigen vanwege de economische crisis. Dat zei hij gis teren tijdens een spoeddebat in de Tweede Kamer over de gevolgen van de crisismaatregelen. Plasterk reageerde met zijn uit spraak op een verzoek van D66, GroenLinks en de WD, die van de minister de 'keiharde garantie' willen dat bij bezuinigingen aan het onderwijs niet zou worden ge tornd. Volgens de partijen vormt het onderwijs juist in deze tijd de spil van de maatschappij. Tofik Dibi (GL) wilde van de mi nister de verzekering dat bij het verdelen van de pijn het onder wijs zou worden ontzien. Plasterk weigerde hierop in te gaan, omdat hij nog in onderhandeling is met zijn collega's over de voorjaars nota. Pas bij de presentatie van de ze nota in mei of juni wordt duide lijk wat de crisis daadwerkelijk voor het onderwijs zal betekenen. „Ik wil hier niet op vooruitlopen, maar niemand kan zeggen dat wij mooi weer kunnen spelen en dat het onderwijs overal buiten wordt gelaten", aldus Plasterk. door. Zij komen voornamelijk met de politie in aanraking wegens een verkeersdelict. Een verklaring daar voor is de toegenomen mobiliteit onder senioren. Hoewel het aantal oudere verdachten tot 2020 blijft stijgen, spreekt het OM van een 'bescheiden verschijnsel'. Mede daarom ziet het OM geen aanlei ding voor de invoering van een apart seniorenstrafrecht. pagina 4: niet altijd zielig DEN HAAG - Marktdenken en priva tiseringen hebben er de afgelopen jaren toe geleid dat de overheid de burger in de rol van klant heeft ge dwongen. En een burger die klant is, denkt moeilijker aan het alge meen belang van de samenleving. Dat betoogde vicepresident Her man Tjeenk Willink van de Raad van State gisteren in een toelich ting op het jaarverslag van de raad. De belangrijkste conclusie daarin is dat de politiek de belangen van de burger uit het oog heeft verlo ren bij alle plannen voor markt werking en verzelfstandigingen in bijvoorbeeld de zorg. ALl) pagina 3: commentaar pagina 5: burger de dupe Lichtere straffen voor ouderen zijn onzin reageer op www.pzc.nl ^■,',n:iTT reacties: 584 Avondklok voor kinderen is een prima idee 187% Lns 13% Zeeuwen hun polders niet meer willen terugge ven aan de zee. Magda de Feijter van het actieco mité 'Red onze polders' vroeg hem 'van Zeeland geen landzee te maken', foto Camile Schelstraete HILVERSUM - Telefoongesprekken zijn eenvoudig af te luisteren als een van de deelnemers van het ge sprek gebruikmaakt van een digita le huistelefoon. Dat meldt actuali teitenrubriek Nova. Zij plukte hon derden keren van dit soort gesprek ken uit de lucht, ook vertrouwelij ke gesprekken van de politie, en- zelfs een van een minister. Zeeland: 2, 3, 21 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 13; Economie: 14; Beurs: 15; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 .8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1