Bekendmaking Dorphotel Dishoek Gay pride Kilometerheffing Zeeuwse kampioenen Mortiere Molenwater PZC Donderdag 9 april 2009 1 3 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Een week geleden berichtte de krant over het te bouwen 'Dorpho-, tel' in Dishoek. Daarbij werden de reclamepraatjes van het Bouw fonds kritiekloos herhaald: 'Zeeuw se sfeer, aansluitend bij kleinscha ligheid, open maar intiem, kustar- chitectuur'. De woordkunstenaars willen doen geloven dat dit pro ject alleen voordelen oplevert voor Dishoek. Wie de plannen al eerder heeft ingezien, begrijpt dat schaal en pretentie van dit project abso luut niet passen bij Dishoek. Op een oppervlakte van 2 hectare ko men een hotel met appartemen tengebouwen van twee en drie ver diepingen en vakantiewoningen van één verdieping. Dishoek kan zich opmaken voor een permanen te invasie, het inwonertal zal ver drievoudigen. Het 'dorpsplein' zal net groot genoeg worden voor die ene boom waar wethouder Bostel aar over sprak. Hopelijk wordt dit project niet gefinancierd doordat de banken met mooie praatjes de economie het moeras in hebben geduwd. Ook projectontwikke laars zijn met mooie praatjes al leen uit op eigen gewin. jan Coedbloed Sardijngeullaan 12, Dishoek Staatssecretaris de Vries (Defensie) is naar mijn mening, volledig de weg kwijt met deze beslissing. Dat iemand, vanwege zijn geaardheid, deel wil nemen aan de Gay Pride, is zijn of haar goed recht. Maar wanneer zij dat in uniform doen, dan wordt er een smet op dat uni form geworpen. Een militair uni form hoort niet thuis in zoiets wal gelijks en vulgair gedoe als deze Gay Pride. Wij mogen hopen dat de Vries zijn verstand op tijd terug krijgt. Marius van Lagen Liesbethstraat 12, 's-Heer Arendskerke Kilometerheffing wordt voor truckers uitgesteld. Dus ook voor de gewone automobilist. Het is een leugen dat de automobilist en trucker niet meer gaan betalen mocht het ooit doorgaan. Zulke onzin kost ons altijd poen. Politici en overheden zijn immers sterren in het uitknijpen en voorliegen van het volk. Stelt u zich eens voor: Allemaal een kastje in je au to. Inbouwen en afstellen, gaat zo'n apparaatje kapot dan krijg je een boete. Boetes worden dan weer aangevochten en ga zo maar door. Dan nog de overdracht bij doorverkoop van de auto en het gepruts aan zo'n ding om onder de kosten uit te komen, daar zijn wij dan weer sterren in. Geldvre tende administratie en nog steeds files op de wegen. Gebruik het geld naar voor de zorg. B.J. Meijs Kinderstraat 1, Zierikzee Hierbij wil ik reageren op de co lumn van Gérard de Nooyer van 6 april. Hier krijgen enkele verenin gen min of meer negatieve aan dacht. Zeven ploegen worden on der de loep genomen, die het vol gens hem laten zitten qua kam pioenschap, periodetitel of degra datie. Misschien wel terecht, maar... Wat iedere lezer toch wel moet opvallen is, dat er geen woord gerept wordt over RCS. La ten die het niet zitten dan? RCS speelt toch ook een rol in de bo venste regionen, en lieten het te gen Nuenen toch ook lelijk zitten. Missen die dan ook een echte lei der of, bedoelt hij dat leiderschap betekent, de hele wedstrijd tegen de scheidsrechter aan praten. Over het verdere relaas ga ik niet in, dat is al helemaal niet de moeite waard. En om dan ook maar in po sitieve zin het leed te verzachten, ik hoop ook dat de Zeeuwse ploe gen zo hoog mogelijk spelen, inclu sief RCS. Dat is inderdaad goed voor het Zeeuwse voetbal! Leonard Dobbeleir Stadhuisplein 97, Terneuzen Ontluisterend, hoe de wijk Mortie re wordt opgezadeld met kunst, waar iedereen van gruwt. Voor wie is die kunst bedoeld? Juist, voor de bewoners van Mortiere. Wie mag dan bepalen welke kunst wordt aangeschaft (met ons aller belastinggeld)? Juist, de bewoners van de Mortiere zelf Kennelijk is de gemeente verstoken van deze logica. Een kunststichting laten be palen wat 'goede' kunst is, is op zich al discutabel, en helemaal als die kunst dan aan anderen opge drongen wordt. In mijn optiek is kunst eerst iets dat de omgeving verfraait en een positief effect heeft op de beschouwer. Als je ie dere dag tegen een kunstobject moet aankijken dat je humeur be derft, dan heeft dat kunstobject duidelijk de verkeerde uitwerking! Laat daarom alsjeblieft de mensen zelf hun kunst voor de wijk uitkie zen. Wijkbewoners: stap naar de rechter als de gemeente jullie niet zelf laat kiezen. Eis een schadever goeding wegens permanente der ving van levensvreugde. Lonne van Liere-Smit Dam 63a, Middelburg PvdA, CDA, SGP en WD gefelici teerd. Het Middelburgs Blok heeft hun Middelburgs Belang. Een open park tussen 2 parkeerterrei nen. Met de drogreden dat het park snel opengesteld moet worden en dat de veiligheid voor de bezoe kers het niet toelaat dat er een ge bouw blijft staan schoffelde de coa litie iedere door de oppositie goed onderbouwde toenadering rich ting de burgers met grote omtrek kende bewegingen onder tafel. Po sitiefin dit verhaal is dat de vereni ging Stadpark de toezegging heeft gekregen om gebruik te maken van de Schouwburg of het ge bouw van de scouting om van daaruit activiteiten te organiseren in het park. Waarschijnlijk wordt dan het Mo lenwater of de Zuidsingel toch au- toluw en zelfs op de momenten van activiteiten autovrij in ver band met heen en weer rennende kinderen, want dit betrokken colle ge en haar achterban heeft duide lijk uitgesproken geen risico te wil len nemen dat er iets gebeurt met de bezoekers van het park. Deze verantwoordelijkheid kunnen en mogen zij niet dragen aldus me vrouw Harwijne van de PvdA. Vol verwachting klopt mijn hart. Marjan van Oyen- de Nooijer Molenwater 105, Middelburg Rijkswaterstaat Ministerie ran Verkeer en Waterstaat Wet verontreiniging oppervlaktewateren Maatwerkvoorschriften ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. Op 9 april 2009 zijn °P basis van artikel 2.1 en 2.2 van het Activiteitenbesluit maatwerkvoorschriften opgelegd dan wel ingetrokken met betrekking tot lozingen op het oppervlakte water van de navolgende bedrijven, geordend per gemeente, waarbij het besluit ter inzage ligt: Gemeente Borsele - Arrow Terminals B.V. gevestigd te Nieuwdorp - Covra N.V. gevestigd te Nieuwdorp - Compostering Zeeland B.V. gevestigd te Nieuwdorp - Crop Alliance B.V. gevestigd te Baarland - Exploitatiemaatschappij Schelde-Maas C.V. gevestigd te Vlissingen-Oost - Van Gansewinkel B.V. gevestigd te Nieuwdorp - Industrial Park Vlissingen B.V. gevestigd te Vlissingen-Oost - Remijn v.o.f. gevestigd te Nieuwdorp - Sagro Aannemingsmaatschappij Zeeland B.V. gevestigd te 's-Heerenhoek - VlissingseTransportbeton Onderneming B.V. gevestigd te Vlissingen-Oost Gemeente Goes - Watersportvereniging Wolphaartsdijk gevestigd te Wolphaartsdijk - Zuidschor Waterspon B.V. gevestigd te Wolphaartsdijk Gemeente Hulst - Watersportvereniging D'ouwe haven gevestigd te Kloosterzande Gemeente Kapelle - C.Z.A.V. gevestigd te Wemeldinge - Scheepswerf Reimerswaal B.V. gevestigd te Hansweert Gemeente Middelburg - Watersportbedrijf De Arne B.V. gevestigd te Arnemuiden Gemeente Noord-Beveland - Kats Haven B.V. gevestigd te Kats - Pit Beton Heipalenfabriek B.V. gevestigd te Kamperland - Recreatiecentrum De Schotsman B.V. gevestigd te Kamperland - Zwemer Jachtwerf B.V. gevestigd te Kamperland Gemeente Reimerswaal - Scheepswerf Reimerswaal B.V. gevestigd te Hansweert Gemeente Schouwen-Duiveland - C.Z.A.V. gevestigd te Zierikzee - Jachtwerf De Grevelingen B.V. gevestigd te Scharendijke - Machinefabriek Padmos gevestigd te Bruinisse - Mulder Yachtservice B.V. gevestigd te Zierikzee - Oosterschelde Jachtwerf gevestigd te Bruinisse - Watersportvereniging Bru gevestigd te Bruinisse - Watersportvereniging Burghsluis gevestigd te Burgh-Sluis - Watersportvereniging Den Osse gevestigd te Den Osse Gemeente Sluis - C.Z.A.V. gevestigd te Breskens Gemeente Terneuzen - Scheepswerf De Schroef B.V. gevestigd te Sluiskil - Terneuzen Marine Service gevestigd te Terneuzen -Terneuzen Powder Technologies B.V. gevestigd te Terneuzen - Ovet B.V. gevestigd te Terneuzen - Watersportvereniging Neusen gevestigd te Neusen - Zeeuws Vlaamse Asfaltcentrale B.V. gevestigd te Sas van Gent Gemeente Tholen - Speelmansplaten B.V. gevestigd te Tholen Gemeente Veere - Watersportvereniging Ame gevestigd te Veere Gemeente Vlissingen - Boskalis B.V. gevestigd te Vlissingen-Oost - Compagnie de Manutention Ro-Ro B.V. gevestigd te Vlissingen-Oost - Industrial Park Vlissingen B.V. gevestigd te Vlissingen-Oost - Koninklijke Schelde Groep B.V. gevestigd te Vlissingen - Mercuria Terminals Flushing B.V. gevestigd te Vlissingen - Ovet B.V. gevestigd te Terneuzen en Vlissingen-Oost - VDS B.V. gevestigd te Vlissingen-Oost - VlissingseTransportbeton Onderneming B.V. gevestigd te Vlissingen-Oost De besluiten kunnen worden ingezien van 10 april 2009 tot en met 21 mei 2009 bij de Rijkswaterstaat Zeeland, afdeling Vergunningverlening en Handhaving, Poelendaelesingel 18 te Middelburg op voorafgaande afspraak (telefoon 0118 - 62 24 28, de heer L. Filius), op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur en bij degemeenten, zoals hierboven geordend per bedrijf genoemd. Hieronder een weergave van de mogelijkheden voor ter inzage per gemeente. - Gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand van maandag tot en met vrijdag van 08.30 uur tot 12.30 uur. - Bureau Voorlichting van de gemeente Goes, Oostsingel 2, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur en op donderdagavond van 17.00 uur tot 20.00 uur. -Sector Ruimte, afdeling Vergunningen, team Milieu op het stadskantoor van Hulst, Grote Markt 15 te Hulst, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur. Voorts is inzage van de stukken mogelijk op vrijdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur in het groepsbureau van de Rijkspolitie te Hulst, Van der Maelstedeweg 52 te Hulst. - Gemeente Kapelle, Kerkplein 1 te Kapelle, op maandag, woensdag en donderdag van 8.15 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur en op dinsdag- en vrijdagochtend van 8.15 uur tot 12.00 uur in de tervisiekamer van het gemeente huis. - Bureau voorlichting van de gemeente Middelburg, Kanaal- weg 3, op werkdagen (behalve zaterdagen) van 8.00 uur tot 15.30 uur. - Gemeente Noord-Beveland, Voorstraat 31 te Wissenkerke, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur. -Gemeentesecretarievan Reimerswaal, Oude Plein 1 te Kruiningen, maandag, dinsdagen donderdag van 9.00 uur tot 14.00 uur, woensdag van 9.00 uur tot 19.00 uur en op vrijdag van 9.00 uur tot 12.00 uur. Buiten de reguliere openingstijden is alleen op afspraak (telefoon 0113 - 39 50 00) inzage mogelijk. - Gemeente Schouwen-Duiveland, Laan van Saint Hilaire 2 te Zierikzee, op maandag tot en met donderdag van 8.30 uur tot 17.00 uur, vrijdag van 8.30 uur tot 16.00 uur in de hal van het gemeentehuis. - Gemeente Sluis, Raadhuisplein 1 te Oostburg, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur. In de maanden mei, juni, juli en augustus op vrijdag alleen van 9.00 uur tot 12.00 uur. - Gemeente Terneuzen, Stadhuis, Oostelijk Bolwerk 4 te Terneuzen, de vestiging op Markt 1 te Axel en de vestiging op Vlaanderenplein 1 te Sas van Gent, op maandag van 13.00 tot 17.00 uur, op dinsdag tot en met donderdag van 9.00 uur tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 uur tot 20.00 uur. - In de publieke leesruimte van het gemeentehuis van Tholen, Hof van Tholen 2 te Tholen, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.00 uur, met uitzondering van de maandagmiddag. - Gemeentesecretarie van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur. - In de centrale hal van het stadhuis van de gemeente Vlissingen gelegen aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen tijdens kantooruren. Na voorafgaande afspraak (telefoon 0118 - 48 7339/48 7300 of whe(a)vlissingen.nl) kunnen de stukken ook op donderdagavond van 17.00 uur tot 20.00 uur ingezien worden. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan tegen het besluit binnen zes weken na de dag waarop dit is bekend gemaakt, een bezwaarschrift worden ingediend. Het bezwaar schrift moet worden gericht aan de Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat en gezonden aan de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat dienst Zeeland (adres: Postbus 5014, 4330 KA Middelburg). Het bezwaarschrift dient te zijn ondertekend en ten minste het volgende te bevatten: 1. de naam en het adres van de indiener; 2. de dagtekening; 3. een vermelding van de datum en het kenmerk van de beschikking waartegen het bezwaarschrift zich richt; 4. een opgave van de redenen waarom men zich met de beschikking niet kan verenigen. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen. Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Het verzoek dient te worden ondertekend en ten minste het volgende te bevatten: 1de naam en het adres van de indiener; 2. de dagtekening; 3. een vermelding van het bestuursorgaan dat de beschikking heeft genomen en de datum en het kenmerk van de beschikking; 4. de gronden van het verzoek (motivering). Bij het verzoek dient voorts een afschrift van het bezwaar schrift te worden overgelegd. Naar aanleiding van het verzoek kan de voornoemde voorzitter een voorlopige voorziening treffen indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor de behande ling van een verzoek om een voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffierecht geheven. De griffier van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State wijst de verzoeker na de indiening van diens verzoek op de verschuldigdheid van het griffierecht en bericht de verzoeker binnen welke termijn en op welke wijze het verschuldigde griffierecht moet worden voldaan. Middelburg, 9 april 200.9. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, ir. E.J. Blaakman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13