'Gewoon kletsen, muziek luisteren en bier drinken.' Festivals over de grens... 'Bruce Springsteen wil ik niet missen' 'De sfeer op Lowlands is betoverend' WÊUSjSg Nieke Stein PZC Donderdag 9 april 2009 1 1 Rock Werchter, 2 - 5 juli bij het Belgische dorpje Werchter. Vroe ger Torhout/Werchter geheten, een dubbelfestival met dezelfde artiesten die in zowel Torhout als Werchter optraden. Dit jaar kun nen de naar schatting 70.000 bezoekers genieten van the Pro digy, Oasis, Metallica, Coldplay, Nick Cave the Bad Seeds en 6 0-plusser Crace lones. Roskilde Festival, 2 - 5 juli in Roskilde, Denemarken. Het groot ste openlucht muziekevenement van Noord-Europa met bezoekers uit heel Europa. Het is een niet-commercieel festival. De op brengst (11,5 miljoen euro sinds 1972) wordt geschonken aan cul turele en liefdadigheidsinstellin gen. Er zijn evenementen, kunst en uiteraard veel muziek; van Slip knot tot Pet Shop Boys, van Mad ness tot Eagles of Death Metal. Meer dan 180 bands gaan vier da gen lang 75.000 bezoekers en ruim 22.000 vrijwilligers verma ken. Pukkelpop, 20 - 22 augustus, Hasselt. Het spannendste wat op muziekgebied te beleven valt, zo melden de organisatoren. Met de Arctic Monkeys en synthesizerpio niers Krattwerk, dj's en de reünie van Kurt Cobains favoriete band The lesus Lizard. Het driedaagse festival trok vorig jaar 150.000 popliefhebbers. 'aaspop, 11-12 april, Schijndel. De start van het popfestivalseizoen. Fris en gezellig. Ruim 70 bands van diverse pluimage (Defamericans, Guus Meeuwis, Band zonder Banaan, estilence) weten op zes podia zo'n 20.000 bezoekers te amuseren. Nieke Stein 34 jaar Bezoeker Pinkpop (foto Vincent Boon) Al sinds haar twaalfde gaat Nieke Stein naar Pinkpop. De eerste jaren zat ze op de berg achter het festivalterrein. „Het was bij ons praktisch in de achtertuin. Later, toen we zestien waren, mochten we eindelijk echt-naar binnen. Nu is het vooral een reünie, want ik woon tegenwoordig in Utrecht. Het is geweldig om dan weer terug te zijn in Landgraaf en alle oude bekenden te zien. Maar ik moet er wel bij zeggen dat ik tegenwoordig niet meer op de camping blijf slapen. We hebben er wel een tent staan, maar ik verkies toch een lekker bed bij mijn ouders boven een matje met slaapzak." De optredende bands zijn bijzaak voor Nieke. „Ik ga tegenwoordig vooral voor de gezelligheid. Gewoon kletsen, muziek luisteren en bier drinken. Anouk en Bruce Springsteen wil ik dit jaar niet missen." Het festival van 1993 staat in haar geheugen gegrift. „Dat was echt een topjaar. Er stonden goeie artiesten zoals Lenny Kravitz en Living Colour. Dat was gewoon geweldig." Bijzondere herinneringen heeft Nieke ook aan haar stagetijd bij Bureau Pinkpop. „Dan sta je in één keer op een podium met duizenden mensen voor je. Dat is natuurlijk wel leuk en je ziet de artiesten backstage. Dat is toch wel bijzonder." Zwarte Cross, 24-26 juli, Lichten voorde. Achterhoekse gezelligheid met muziek, motorcross, stunts en theater. Meer dan 100 bands met onder andere Mothers Finest, Normaal en Opeth. Zo'n 100.000 bezoekers kunnen dit jaar getuige zijn van de hoogste sprong met een motor; minimaal 70 meter. Lowlands staat jaarlijks op haar programma. Een bezoek aan Rock Werchter is vooral afhankelijk van de bands. Lonneke Voets is een fervent festivalbezoeker. Dit jaar is ze te vinden op zowel Lowlands als Rock Werchter. „Werchter heeft dit jaar een geweldige line-up. Kings of Leon, The Killers en de Britse band Elbow. Die band was voor mij vorig jaar op Lowlands toch wel het hoogtepunt. Ik had er nog nooit van gehoord, maar Elbow is geweldig. Precies op het moment dat de strijkers inzetten, begon het vorig jaar enorm te gieten. De muziek was perfect voor dat moment." Lonneke is vooral gecharmeerd van Lowlands. „Het festival is heel gevarieerd. Er is ook toneel, cabaret en dans. De sfeer is er betoverend, ledereen is aardig en 4jjjBÊjjÊ£ÊÊ relaxed en je kunt er fatsoenlijk Bag/ e Voor Lonneke zijn de festivals een alternatieve vakantie. „Ik wil ook wel H tWfffl eens naar de zon, maar als ik dan de HBk line-up voorbij zie komen, zwicht ik." Lonneke Voets 33 jaar Bezoeker Lowlands en Rock Werchter (foto Sandra Peerenboom) Lowlands, 21 - 23 augustus, Biddinghuizen. Voluit A Campingflight to Lowlands Paradise, een driedaags feest met 55.000 gasten. Begonnen in 1967 als een van de eerste Nederlandse popfestivals. Een jaar later al viel het doek, om in 1993 een reanimatie te ondergaan. Kunstzinnige underground en opkomende artiesten vinden hier een plek. iber, Spaarnwoude. Dit jaar de vijftiende editie van het 'Woodstock van de Dance'. kuil waarin het hoofdpodium staat. Dit jaar staan daar onder anderen de Nederlandse rry Toner, Erick E, Sidney Samson, Kraak Smaak, Hardwell en Mick Di Lano. HHESSflH [Milium

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11