Popfestivals to I Donderdag 9 april 2009 PZC In Schijndel wordt dit weekend met Paaspop het spits afgebeten van het festivalseizoen. De hoeveelheid popfestivals is overweldigend; van meerdaagse evenementen met campingfaciliteiten tot gratis optredens op een parkeerplaats. Een greep uit het aanbod. 'Gezelligheid is nu mijn belangrijkste reden 'Ik ga met een oude vriendengroep. Een soort reünie' 'Adrenaline giert door je lijf Biddinghuij Voor elke smaak een festival Koen van de Wouw 31 jaar Bezoeker Pinkpop (foto Dolph Cantrijn) Koen van de Wouw slaat Pinkpop zelden over. Al dertien jaar bezoekt hij het festival in Landgraaf. „Het is gewoon gezellig. De sfeer is relaxed. We gaan al jaren met een groep vrienden die kant op. De eerste jaren ging ik puur voor de bands die optraden, maar tegenwoordig is gezelligheid de belangrijkste reden. Zon of regen, dat maakt eigenlijk niets uit. ledereen vermaakt zich. Dit festival verveelt nooit. De muziek is gevarieerd, dus er zit voor iedereen wel wat bij." Rock Werchter en Craspop in België spreken de hardrock-liefhebber ook aan. „Het liefst zou ik naar meer festivals willen, maar dat lukt niet; tijdgebrek." De line-up van het festival is belangrijk, maar grote namen zijn wat hem betreft geen must. „Een paar jaar terug stonden er wat minder bekende bands. Er waren maar 20.000 bezoekers. Het was één van de gezelligste keren." Pinkpop, 30 mei -1 juni, Landgraaf. Dit jaar voor de 40e keer. Het oudste openluchtfestival van Nederland dat ononderbroken jaarlijks plaatsvindt. Na een dip in de bezoekersaantallen is het de laatste drie jaar weer volle bak met 68.000 gasten. Het concert van Bruce Springsteen the E-street Band was dit jaar in no time uitverkocht. door Harry Havekes en Maartje Huijben Dancevalley, 11 septem Het dankt zijn naam aan de dj's Ferry Corsten, Marco V, Tei Aantal bezoekers: 40.000. Student Naard Hermans is dit jaar te vinden op Paaspop in Schijndel. „Voor de vijfde keer op rij. Ik ga met een oude vriendengroep. We zien elkaar niet meer zo vaak, maar dit festival doen we nog wel gezamenlijk. Een soort reünie." Het tweedaagse festival begint op zaterdagmiddag. „We zetten een caravan op het kampeerterrein. Paaspop is de start van het seizoen en dat is aan het weer te merken. Vorig jaar was het kampeerweiland één grote modderpoel. Een caravan is dan echt geen overbodige luxe." De vriendengroep neemt niet veel kleding mee, 'het is maar voor twee dagen'. Wel gaat er een goed gevulde koelbox mee. „En natuurlijk ook een barbecue en veel eigen muziek." De beste act die Naard in Schijndel Naard Hermans zag was de Defamericans, een Johnny 22 jaar Cash-coverband. „Die staan ook dit Bezoeker van Paaspop jaar op het programma, dus dat wordt (foto Rob Keeris) weer leuk." Parkpop, 28 juni, Den Haag. Een gratis popfestival in het Zuiderpark. Vorig jaar gaven 250.000 bezoekers acte de presence. Dit jaar komen onder meer The Pretenders. Bevrijdings festivals, 5 mei. Bevrijdingsdag wordt gevierd met optredens in 13 steden. Naar schatting 750.000 mensen bezoeken de gratis concerten van onder anderen Ellen ten Domme Isis, Voicst en Typhoon. Festival Mundial, 20-21 juni, Tilburg. Muziek, cultuur, workshops en eten drinken uit alle windstreken. Dit jaar met onder meer funk uit Mali, rap uit Marokko en reggae uit Nederland. Bezoekersaantal 80.000 man Dynamo Outdoor, 30 augustus, Eindhoven. Voor de liefhebber van metal, punk, rock, hardcore. Het festival begon in 1986 bij jongerencentrum Dynamo in Eind hoven, verhuisde naar verschillende plekken en is sinds vorig jaar weer in Eindhoven. Stef Broks 27 jaar Drummer van metalband Textures, toert langs festivals Jaren terug bezocht Stef Broks festivals als Lowlands, Rock Werchter en Pinkpop. Inmiddels staat hij aan de andere zijde en treedt hij met zijn metalband Textures op de grote festivals op. De eerste keer was Lowlands in 2004. Dit jaar toert hij vooral door het buitenland. „Het is geweldig om op zo'n podium te staan met duizenden mensen publiek. Al je energie kun je dan overdragen op het publiek. Dat is vet. De adrenaline giert door je lijf. De sfeer is geweldig. Soms hoef ik maar een drumstok in de lucht te houden en de fans beginnen al te springen." Toch zit er ook een keerzijde aan de medaille. „Vroeger was is ik een grote fan van de gitarist van Cuns N' Roses. Dan vond ik het geweldig als ik al een glimp van hem kon opvangen. Nu kom je hem gewoon backstage tegen. Dat neemt het sprookjesbeeld een beetje weg. Sinds ik zelf veel op het podium sta, ben ik eigenlijk nergens meer fan van. Het is jammer dat het verdwenen is." De metaldrummer droomt ervan om ooit nog een keer op Pinkpop te staan. „Het is toch wel een beetje een eer om op dat festival te spelen, maar onze muziek is misschien wel te hard."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 10