balans Verzekeraar Onder druk van de stijgende kosten is het verzekerde basispakket op onderdelen ingeperkt. Sommige eigen bijdragen zijn verhoogd en aanvullende verzekeringen uitgebreid. Wat kunnen grote zorgverzekeraars als Zilveren Kruis Achmea en Univé-VGZ-IZA-Trias aan extra's bieden? door Wiljan Broeders Woensdag 8 april 2009 Extra's in het pakket Even voor de helderheid, wat is de 'basis' en wat 'extra'? Univé-VGZ-IZA-Trias 'Standaard' staat dan gelijk aan het basispakket van de zorgverzekering. 'Extra's' zijn zaken die we in onze aanvul lende pakketten vergoeden. Zilveren Kruis Achmea Voor iedereen in Nederland is een basisverzekering wette lijk verplicht. Dit basispakket dekt de standaardzorg van bij voorbeeld huisarts, ziekenhuis of apotheek. Voor behande lingen die buiten het basispakket vallen, kan een aanvullen de verzekering worden afgesloten. Op welke gronden bepaal je dat onderscheid? Zilveren Kruis Achmea Er is zorgverzekeraars veel aan gelegen om 'goede' zorg voor een 'goede' prijs in te kopen. Hiermee kunnen ze iets doen aan het in bedwang houden van de kosten, de kwali teit van zorg helpen verbeteren, meer voor hun cliënten be tekenen en zich onderscheiden van andere verzekeraars. Kunnen zorgverzekeraars zich ook met de 'extra's' onderscheiden? Univé-VGZ-tZA-Trias Absoluut, want op dit terrein wordt de zorgverzekeraar meer vrijheid geboden. De vergoedingen die in onze aan vullende pakketten zijn opgenomen, zijn bijvoorbeeld ui terst divers en zitten er vanwege verschillende redenen in. Het kan zijn dat'het College voor Zorgverzekeringen - zij bepaalt de inhoud van het basispakket - iets in de zorgver zekering heeft geschrapt wat wij willen 'herstellen' in ons aanvullende pakket. De tandheelkundige behandelingen zijn daar een goed voorbeeld van. Verder moeten de ver goedingen passen binnen de visie van ons bedrijf. Ons motto is 'De klant aan het roer!1. Dit betekent dat hij/zij een belangrijk aandeel heeft in de besluitvorming over wat er in een aanvullend pakket wordt opgenomen. En zijn heersende trends graadmeter om iets al dan niet op te nemen? Univé-VGZ-IZA-Trias Wij laten ons leiden door onze visie. Het is dus niet zo dat we nu ineens 'preventie' in het pakket hebben omdat het een trend is. We zagen al een aantal jaren geleden dat pre ventieve zorg (het voorkomen van curatieve zorg of het draaglijker maken van een chronische ziekte) erg belang rijk zou gaan worden. Hierop hadden we toen al vergoedin gen in het aanvullende pakket opgenomen, zoals stoppen met roken en speciale programma's voor chronisch zieken. Rijzen de kosten van al die extra's momenteel de pan uit? Zilveren Kruis Achmea Het valt niet te ontkennen dat de zorgconsumptie jaarlijks nog steeds toeneemt. Dat heeft enerzijds met de vergrij zing te maken maar komt ook door de nieuwe technologie ën en mogelijkheden. Er kan steeds meer. We kunnen voor steeds meer aandoeningen behandeld worden, dus ne men de kosten ook toe. Met welke extra's weten jullie je te onderscheiden van andere zorgverzekeraars? Univé-VGZ-IZA-Trias Wij zijn de grondlegger'van het allereerste gezinspakket van Nederland (Gezin Zeker voor VGZ). Hierin hebben we specifieke zaken rondom geboortezorg opgenomen, evenals andere vergoedingen die voor een gezin relevant kunnen zijn. Zilveren Kruis Achmea Wij focussen ons al jaren zeer sterk op 'preventie'. We wa ren de eerste verzekeraar die hiermee begon. Zo geven we in onze aanvullende verzekering korting op cursussen (waaronder: 'omgaan met hartproblemen', 'afvallen', 'stop pen met roken', de 'Vrij van alcohol' training, maar ook ba sis reanimatiecursus, EHBO en bijvoorbeeld eerste hulp bij kinderongevallen) en krijgen de 220.000 leden van leden vereniging Evean en Icare'die bij Zilveren Kruis Achmea ver zekerd zijn ondersteuning om zo gezond en vitaal mogelijk te blijven. Het zijn zomaar wat aansprekende voorbeelden. Nu we toch langzamerhand de theorie laten voor wat ze is en de praktijk instappen Ik zit niet zo lekker in mijn vel en denk dat het verstandig is daar eens met iemand over te praten. Wat kunnen jullie me bieden? Univé-VGZ-IZA-Trias Vanuit de zorgverzekering worden er wettelijk al acht be handelingen bij de eerstelijns psycholoog vergoed. Daar naast vergoeden wij in de meeste aanvullende pakketten nog eens vier behandelingen. Ik wil graag een maagverkleining! Zilveren Kruis Achmea Hierbij zijn verzekeraars aan regels gebonden. Dit mag uit de basisverzekering vergoed worden door de overheid, mits er wordt voldaan aan een aantal eisen (zeer ernstig overgewicht, andere medische problemen). Uit cosmetisch oogpunt mogen verzekeraars dit niet vergoeden. Zij kun- lllustratie Fabienne de Lange nen dan wel besluiten het in de aanvullende verzekering op te nemen. Wij zijn echter van mening dat het daar niet thuis hoort aangezien er geen sprake is van een medische noodzaak. Medische fitness! Univé-VGZ-IZA-Trias We hebben met een aantal voorkeursaanbieders fysiothe- rapieafspraken gemaakt over speciale fitnessprogramma's voor mensen met een chronische aandoening. Zo bieden wij speciaal voor kinderen met diabetes 'Fitkids' aan. Kin deren trainen hierbij in groepsverband, gericht op 'samen' het plezier in bewegen weer te ontdekken. Zilveren Kruis Achmea Verzekerden kunnen met korting sporten bij onze Achmea Health Centers. Ik heb mijn angst eindelijk overboord gezet en wil graag mijn ogen laten laseren! Univé-VGZ-IZA-Trias Geen probleem. Een vergoeding voor ooglaseren is opge nomen in de hoogste pakketten. Gaat de klant naar een bepaalde zorgaanbieder dan krijgt hij korting waardoor de vergoeding dus eigenlijk ruimer wordt. Meer info: www.zilverenkruis.nl www.unive.nl/www.vgz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85