BETERWETEN t/vbalans Tips BOEKEN-TIPS Zonder zuivel Kind online Gezond weer? Woensdag 8 april 2009 WMCTmyt*Cü! Gezond eten zonder zuivel Mini C en Tanya Carr Gezond eten zonder zuivel 19,95 euro Mini C is chef-kok/ eigenaar van restau rant Busabong in Lon den. Tanya Carr is diëtist en voedings deskundige, gespe cialiseerd in zuivel- vrije diëten. Zij brengen het eerste kookboek met 100 re cepten zonder zuivel uit, gecreëerd door een chef-kok. Door de informatieve teksten en smaakvolle foto's nodigt het boek uit om aan de slag te gaan. Zuivelvrij koken hoeft geen beperking te zijn, integendeel: met slimme, eenvoudige aanpassingen uit dit boek maakt u heerlijke lasagne, roomijs, cheescake en brownies. Bijzonder: de re cepten zijn geïnspireerd op de Aziatische keuken. Uitgever: INMERC ISBN 978-9066 11597-2 Justine Pardoen en Remco Pijpers Mijn kind online 17,50 euro Wist u dat meer dan 90% van de kinderen tegenwoor dig online is, 45% wel eens een vriend of vriendin via In ternet heeft gevonden en 16% langs deze digitale weg verkering kreeg? Hoe wel internet een fascine rend medium is voor kinderen, zijn er ook recepten te vin den om bommen te maken, kunnen ze er lastig worden gevallen, op porno stuiten of gepest worden. Er zijn dus plaatsen waar een kind echt niet moet komen. 'Mijn kind online' is het eerste boek in het Nederlandse taalgebied waarin 'internetopvoeding' centraal staat. Van omgaan met schokkende beelden tot ónline pesten; het passeert allemaal de revue. Uitgeverij SWP Amsterdam (2005) ISBN 90 6665 577 1 Rusteloze benen Hebt u een onweerstaanbare drang om te bewegen en komt dat voort uit een onaangenaam gevoel in de benen? Begint die bewegingsdrang als u ligt of zit? Worden de klachten minder als u loopt of de benen strekt? En zijn de klachten heviger in de avond en nacht? Wan neer u vooral 'ja' hebt geantwoord, dan kan dat dui den op RLS: Restless Legs Syndroom. RLS is een aandoening van het zenuwstelsel, die zo'n half miljoen Nederlanders dwars zit. Blijf er niet mee rondlopen, er zijn tegenwoordig goede medicijnen voor. Vraag uw huisarts om advies of kijk voor tips op: www.restlesslegs.nl W Psychiater, psycholoog, klinisch psycholoog: wat is het verschil? Een psychiater heeft aan de universiteit Geneeskunde gestudeerd en is vanuit basisarts verder gespeciali seerd. Een psychiater is bevoegd medicijnen voor te schrijven. Het is een medisch specialisme. Een psycholoog heeft aan de universiteit de opleiding Psychologie gevolgd en is gedragsdeskundige. Een psycholoog werkt op allerlei terreinen, bijvoorbeeld als wetenschapper, onderzoeker, of hulpverlener. Een klinisch psycholoog werkt als hulpverlener met patiënten/cliënten. Om als zelfstandig psycholoog in de hulpverlening te kunnen werken, moetje een post doctorale opleiding tot gezondheidszorgpsycholoog hebben afgerond. Daarna kun je een specialisatieopleiding volgen tot psycholoog-specialist. Hiervoor wordt de term 'kli nisch psycholoog' tegenwoordig het meest gebruikt. Bron: psychologenpraktijk Triade Als je haar maar goed zit Maar wat te doen als je steeds minder haar hebt om 'in model te brengen? Een hoofd telt rond de 100.000 haren. Dagelijks verliezen we er gemiddeld 75, maar datzelfde aantal komt er ook elke dag weer bij. Is de balans tussen verlies en aanwas verstoord, dan spre ken we-van haaruitval. Bij mannen gebeurt dat vaak op een en dezelfde plaats (de bekende startbanen en kalende kruin), bij vrouwen meer verspreid over het hoofd. Mensen met een zwarte huid hebben vier keer minder kans op haaruitval dan blanken. Houdt het haarverlies langere tijd aan, dan kan een onderzoek naar eventuele infec ties, hormoonstoringen of huidziekten zinvol zijn. Een teek? Pak 'm beet! Teken komen in heel Nederland voor en zijn actief van maart tot oktober. Ze brengen de ziekte van Ly me over, een infectieziekte die tal van - veelal vage - gezondheidsklachten met zich meebrengt. Trekt u de natuur in, draag dan een pet, dichte schoe nen, lange mouwen en een lange broek met de pij pen in uw sokken gestopt. Loopt u toch een teken- beet op, verwijder de teek dan zo snel mogelijk met een (teken)pincet. Ontsmet het beetwondje, omcirkel het met een pen en noteer de datum waarop u bent gebeten. Hou de huid rond de beet 3 maanden goed in de gaten. Vormt zich een rode ring, ga dan direct naar de huis arts. Tijdig ingrijpen met antibiotica kan een hoop ellende voorkomen. Michael Kaiser Het weer en de invloed op je gezondheid 19,50 euro Bijna dagelijks komen ze ter sprake, het weer en onze ge zondheidstoestand. In hoe verre deze twee onderwer pen met elkaar te maken hebben, komt uitgebreid aan de orde in Het weer en de invloed op je gezond heid. Wat doen hitte, kou, vocht, wind, zonnestraling, on weer, neerslag, storm en - een hot item dezer dagen - de klimaatverandering met je lichaam? Een aantal veel voor komende gezondheidsklachten dat te maken (zou) heb ben met weers- en klimaatomstandigheden passeert de revue. Wie meer wil weten over het onderwerp vindt in het boek een aantal webadressen en andere interessante informatiebronnen. ISBN 978 90 202 4412'0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81