Buitenland Meer dan 200 doden in Italië *8)1 Barack Obama op bezoek in Irak President gevreesd stipreizen.nl Zoeken hoeft niet meer... Doden bij schietpartij in Duitse rechtszaal Ex-president van Peru moet 25 jaar de cel in Straf schoenengooier verlaagd tot een jaar Saudi-Arabië rolt terroristencel op Raul Castro ontmoet Congresleden VS Geslaagde test met antiraketraket Israël Rampgebied gisteren opnieuw getroffen door zware beving. S&2 6 Woensdag 8 april 2009 PZC LANDSHUT - Een man (6o) heeft gisteren in een gerechtsgebouw in Landshut, in de Duitse deelstaat Beieren, zijn schoonzus doodge schoten en een advocaat en een an dere vrouw verwond. Vervolgens rende hij een rechtszaal binnen waar hij zichzelf doodschoot. Het drama voltrok zich tijdens een rechtszaak over een slepende erfe niskwestie, zei de politie. LIMA - De Peruaanse ex-president Alberto Fujimori (70) moet 25 jaar de cel in. Een rechtbank in de hoofdstad Lima bevond hem giste ren schuldig aan schending van de mensenrechten. Hij wordt verant woordelijk gehouden voor twee bloedbaden, in 1991 en 1992, met in totaal 25 doden, die door een ge heime legereenheid werden uitge voerd. Fujimori is de eerste voor malige gekozen president die in zijn eigen land vervolgd is voor mensenrechtenschendingen. BAGDAD - De gevangenisstraf van de journalist die vorig jaar zijn schoenen naar de toenmalige Ame rikaanse president George Bush gooide is teruggebracht van drie jaar naar één. Een Iraakse recht bank besloot hiertoe omdat de journalist, nu een volksheld, geen strafblad had, zei een woordvoer der gisteren. De man werd in maart veroordeeld wegens het aan vallen van een buitenlandse leider. RIYAD - In Saudi-Arabië is een ter roristencel opgerold. Elf mensen zijn opgepakt. Volgens officiële, maar anonieme bronhen gaat het om een cel van het terreurnetwerk van Al Qaida. Ook werden wapens en munitie in beslag genomen. Dat meldde de Saudische staats- zender al-lkhbariya. De arrestaties hadden plaats in het zuiden van het land aan de grens met Jemen. HAVANA - Voor het eerst sinds zijn aantreden als staatshoofd begin vo rig jaar heeft de Cubaanse presi dent Raül Castro een ontmoeting met Amerikaanse Congresleden ge had. Hij wisselde maandag vier uur lang van gedachten met zeven Congresleden die in zijn land op bezoek waren. President Obama heeft te kennen gegeven dat hij be reid is tot een dialoog met het Cu baanse regime. JERUZALEM - Israël heeft een ge slaagde proef gehouden met een antiraketraket. Het betrof een ver beterde versie van de Arrow II, die ontworpen is om Iraanse ballisti sche raketten te onderscheppen, maakte het ministerie van Defen sie bekend. Israël meent dat Iran raketten en kernwapens ontwik kelt die het voortbestaan van de joodse staat kunnen bedreigen. L'AQUILA - Meer dan zevenduizend reddingswerkers en vrijwilligers hebben gisteren onverminderd doorgezocht naar overlevenden in de puinhopen in de Italiaanse re gio Abruzzen. Daar kwamen, vol gens de laatste cijfers, zeker 228 mensen om door een aardbeving van 5,8 op de schaal van Richter, die maandagochtend plaatsvond. Vijftien mensen worden vermist. Gisteravond werd het rampgebied opnieuw getroffen door een zware beving van 5,6 op de schaal van Richter. Of het om een nieuwe aardbeving gaat of een naschok van de beving was nog onduide lijk. Gisteren tegen de middag ver oorzaakte een krachtige naschok van 4,7 op de schaal van Richter al lichte paniek. In de regionale hoofdstad L'Aquila viel puin van al beschadigde gebouwen. Sinds de beving deden zich al driehonderd minder zware naschokken voor. Ongeveer dertig uur na de eerste Het aantal doden dat viel bij de aardbeving in Italië is opgelopen tot 228. Het gebied werd gister avond opnieuw getroffen door een zware beving. beving werd een 98-jarige vrouw uit het puin gehaald in het dorpje Tempera. Al breiend had de hoog bejaarde gewacht op haar redding. Zij verkeert in goede gezondheid. Zeker 150 mensen zijn levend uit het puin gehaald. Duizend men sen zijn gewond geraakt, van wie er honderd in kritieke toestand in ziekenhuizen liggen. Premier Ber lusconi zei gisteren dat de zoek tocht naar overlevenden nog zeker 48 uur doorgaat. Mogelijk waren niet alle vermisten in het gebied aanwezig ten tijde van de ramp. Regen- en onweersbuien bemoei lijkten de werkzaamheden. De zware reddingsoperatie werd een brandweerman fataal. De 50-jarige Marco Cavagna had een tien uur durende reis vanuit Bergamo, in het noorden van Italië, gemaakt om in L'Aquila puin te ruimen. Volgens een collega voelde Cavag na zich niet lekker toen zij bezig waren met de resten van een inge stort studentenhuis. Cavagna over leed in een ziekenhuis. Door de ramp raakten zeventienduizend mensen dakloos. Het leven in het getroffen gebied kwam gisteren weer op gang. We gen gingen gedeeltelijk weer open, spoorlijnen werden weer gebruikt en er werd hard gewerkt om gas-, water- en elektriciteitsleidingen te herstellen. Slachtoffers van de aardbeving in midden-ltalië, worden in een tentenkamp in BAGDAD - President Barack Obama van de Verenigde Staten heeft gis teren na afronding van zijn bezoek aan Turkije een tussenstop ge maakt in Irak. Hij iandde tegen de avond en ver trok na enkele uren. Het was zijn eerste bezoek aan het oorlogsge bied sinds hij president werd. Er zijn zo'n 140.000 Amerikaanse troepen gelegerd in het Arabische land. Obama sprak in Bagdad onder meer met premier Nuri al-Maliki en president Jalal Talabani. Ook sprak hij Amerikaanse militai ren toe. De president zei onder meer dat het tijd is dat Irak de verantwoor delijkheid voor de veiligheid van het land overneemt. Volgens hem heeft Amerika voor uitgang geboekt in Irak, maar moet er nog veel werk verzet wor den. Ook reikte hij aan een aantal Amerikaanse militairen onder scheidingen uit. Een bezoek aan de zwaar bewaakte Groene Zone in Bagdad werd geannuleerd van wege 'slecht weer'. Gisteren werd bekend dat een Syri sche man vorige week in Turkije opgepakt is in verband met voor bereidingen voor een aanslag op Obama. Dat berichtte de nieuwszender CNN. Een bron binnen de Turkse politie meldde dat de man is vrijge laten. Hij zou verward zijn. Tirol - Westendorf 8- en 15-daagse autovakantie 8- en 15-uaas^ Aankomst mei t/m oktober. InctotefeTM nachten verblijf in Hotel Bichlingerhof*** incl. ontbijt, lunchpakket en diner. •voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stiprei2en.nl. Prijzen p. p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut excL Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. boek online of bel 020 - 66 22 222 Barack Obama blijkt een har de, heel praktische kant te hebben. Hij laat niet over zich lopen, zo merken ban kiers en partijgenoten. door Frank Hendrickx Rick Wagoner, de voormalige topman van de met over heidsgeld overeind gehou den autoproducent General Mo tors, kreeg de boodschap te horen in een klein kantoortje in het Wit te Huis. „You're out." Voor het eerst in de geschiedenis van kapita listisch Amerika ontsloeg de rege ring een bestuursvoorzitter van een beursgenoteerd bedrijf De vraag die sindsdien op ieders lippen ligt: wie is de volgende op het hakblok van het Witte Huis? Dat president Obama de macht heeft om in te grijpen bij bedrij ven die overheidsgeld ontvangen, was al langer helder. Met het ont slag van Wagoner is duidelijk ge worden dat hij ook de wil en rug gengraat heeft om die macht uit te oefenen. Niet iedereen op Wall Street zal blij zijn als Obama weer terug is in Washington. The times they are a-changin, om

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6