Seniorenraad bepleit 'fijnmazig' vervoer Nieuwe expositie in Hulst Geen geld studie outdoorcentrum (loens Welkom op onze jaarlijkse Paasshow Kunstkwartier zet de deuren open op tweede paasdag. Ouderen willen dorpen met 'beltaxi-netwerk' bereikbaar houden. Sleutelen aan verbetering leefomgeving zpzc Woensdag 8 april 2009 21 hulst - Kunsthuis Gist in het kunstkwartier in Hulst opent tweede paasdag een nieuwe exposi tie met als thema 'Thuis'. De kun stenaars Quinten Buijsse, Servaas Roelandse, atelier Pink Pearl en Studio Arteijn geven ieder hun ei gen invulling aan deze expositie. De panden van het Huistart Kunst kwartier zijn tweede paasdag geo pend van 14.00 tot 17.30 uur. Tessa Persijn van kunstenaarscollectief Nummer Achttien draagt teksten voor, begeleid door Alex Oppe neer op gitaar en Chiel de Feyter op drums. Bovendien is in Num mer Achttien de tentoonstelling 'Land, cultuur en (infra)structuur' nog te bezichtigen. Keramiste Mirjam Schellekens runt atelier 'Klei-en-zo' en ver koopt eigen werk dat onder ande re bestaat uit fantasiedieren en schelpvormen. Bij La Vie en Rose tenslotte, is de expositie 'Inspiratie en imitatie', voor het laatst te zien. Deze exposi tie bestaat uit kunstwerken van verschillende kunstenaars, geïnspi reerd op werken van de oude meesters. door Peter Oggel terneuzen - Een 'fijnmazig net werk van beltaxi's' moet Zeeuws-Vlaanderen tot in alle hoe ken en gaten bereikbaar houden. In de ogen van de Seniorenraad Terneuzen zijn die beltaxi's nood zakelijk ter aanvulling op de buslij nen van openbaar vervoerders Ve- olia en Connexxion. In een advies aan burgemeester en wethouders van de gemeente Ter neuzen reageert de Seniorenraad op een themabijeenkomst van wo ningcorporatie Woongoed, begin maart, over de toekomst van het openbaar vervoer in Zeeuws- Vlaanderen. Bij die gelegenheid bleek onder meer dat dorpen en gehuchtjes geïsoleerd dreigen te ra ken omdat bestaande vervoerssys temen niet rendabel zijn. Ook de Seniorenraad en de Advies raad WMO (wet maatschappelijke ondersteuning) Terneuzen wijzen met nadruk op dit risico. 'Voor ouderen die in hun eigen woning willen blijven, is het van groot be lang dat zij voorzieningen de hele dag kunnen bereiken. Een goed ge organiseerd openbaar vervoer is van belang, met name voor inwo ners van de kleine kernen, maar ook voor ouderen die niet meer zo mobiel zijn. Dit kan voorkomen dat zij geïsoleerd raken, waardoor weer eenzaamheid kan ontstaan.' Seniorenraad en Adviesraad WMO willen in elk geval niet dat het huidige vervoersnet van Veolia en Connexxion verder wordt uitge hold. Beltaxi's zijn noodzakelijk ter aanvulling voor de 'witte vlek- De Seniorenraad Terneuzen en de Adviesraad WMO dringen aan op snelle uitvoering van plannen om het openbaar vervoer in de regio te verbeteren. ken', plaatsen waar bussen zelden of niet komen. Het advies is om beltaxi's in het weekend tot 02.00 uur in te zetten, op doordeweekse dagen tot middernacht. Tarieven mogen in de ogen van de senioren niet duurder zijn dan die van het reguliere busvervoer. Met het advies ondersteunen Se niorenraad en Adviesraad WMO in grote lijnen het idee van de Ter- neuzense wethouder Co. van Schaik. Die wil in de regio een ver fijnd vervoersnetwerk, dat tevens gratis is voor 65-plussers. In het advies aan het college van Terneuzen vragen de raden de plannen van Van Schaik te onder steunen. 'Het is wenselijk dat de voorgestel de verbeteringen van het open baar vervoer worden ingebracht in het overleg met de provincie en de overige gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen. Opdat ze zo spoedig mogelijk tot uitvoering kunnen worden gebracht.' door Eugène Verstraeten AXEL - De Grontmij krijgt van de provincie geen subsidie voor een haalbaarheidsonderzoek naar een buitensport- en outdoorcentrum in Axel. Gedeputeerde Staten heb ben een subsidieverzoek van 2.500 euro afgewezen. Het onderzoek zou worden uitge voerd door een student van de Fontys Hogeschool in opdracht van de Grontmij. Doel van de ver kenning is om het bestaande pro ductaanbod van dit moment aan te geven, nieuwe kansen globaal te beschrijven en mogelijke nieuwe product- en marktcombinaties aan te geven. GS wijzen er op dat er binnen het huidige sociaal econo misch beleid van de provincie geen mogelijkheden meer gegeven worden om haalbaarheidsstudies te subsidiëren. Daarom wordt het verzoek afgewezen. K ir» am jmmmam TERNEUZEN - De Terneuzense wethouder Cees en wijkraden. Met de inhoud van de koffer kun- een proefproject, waarvoor de gemeente in het Liefting heeft gisteravond tijdens een bijeen- nen de raden met steun van de gemeente activi- eerste jaar 10.000 euro beschikbaar heeft ge- komst in het gemeentehuis 'gereedschapskoffers' teiten ontwikkelen ter verbetering van de sfeer steld. Daarna wordt gekeken of het project wordt uitgereikt aan vertegenwoordigers van de dorps- in hun omgeving. De gereedschapskoffer betreft voortgezet. foto Camile Schelstraete Tijdens Pasen zijn wij geopend: donderdag 9 april 9-12 en 14-18 uur vrijdag 10 april 9-12 en 14-18 uur zaterdag 11 april 10-17 uur maandag 13 april 14-17 uur U bent van harte welkom in onze totaal vernieuwde showroom Noens BV Meekrapweg 26 Axel T 0115 56 22 38 www.noens.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61