□a Weerzien met 'Radicale activisten aanpakken' Malta tl Win vandaag nog een reis naar Thailand 'Slimme' energiemeter blijft vrijwillig Leraar besteedt minder tijd aan les Politiek valt over reservering theaterstoelen voor moslima's 4 Woensdag 8 april 2009 PZC Sliema Hotel Bayview Qawra Dolmen Resort REIZEN Kamer wil financiering dierenrechtenactivisten bemoeilijken. Vluchtelingenwerk: 'eisen gezinshereniging zijn te streng' reizen nl Ga naar www.stipreizen.nl en doe mee met het Stip-ei-zoekspel! Maak alléén vandaag kans op een 16-daagse rondreis Thailand voor 2 pers. t.w.v. 2000! 2-persoonskamer18dagen |T o.b.v. logies en ontbijt vroegboekvoordeel bij boeking voor 30/4/09 2-persoonskamer 8 dagen A o.b.v. logies en ontbijt vroegboekvoordeel bij boeking voor 30/4/09 Vroegboekvoordeel is nog niot in de prijs verwerkt. Vertrek dégelijks in april/mei naar Sliema en jh mei/juni naar Qawra Prtjs is eei i vanafpriis p,p; bij 2,persincl. lucfithavenbelasting, biandstof- en veiligheidsheffingen ervexcl. vertrektoeslagen. "Vliegtax-korting is in de prijs verwerkt. Ga naar oad.nl/malta of uw ANVR-relsadviseur. (j) y0fTcM! MET JE, PIKKE- BEA/E.AJ DEN HAAG - De nieuwe 'slimme' energiemeter wordt niet verplicht aangebracht in alle Nederlandse huishoudens. Minister Maria van der Hoeven (Economische Zaken) zag gisteren in de Eerste Kamer af van de sanctiebepaling, waarmee zij koos voor een vrijwillige invoe ring. Eerder "wilde zij de slimme gas- en elektriciteitsmeter ver plicht invoeren om zo tof een duurzamere energievoorziening te komen. De Consumentenbond vond echter, net als een groot deel van de Eerste Kamer, dat de me ters op gespannen voet staan met de privacyregels. De meters zijn op afstand te lezen, geven informa tie over het exacte verbruik en kunnen besparingsadviezen geven. De slimme meter wordt eerst geïnstalleerd in nieuwbouwwonin gen en bij renovatieprojecten. Na twee jaar wordt er geëvalueerd. DEN HAAG - Het CDA in de Twee de Kamer wil de financiering van radicale dierenrechtenactivisten be moeilijken. De regeringsfractie vindt dat gemeenten moeten voor komen dat opbrengst van collectes voor dieren in de zak van dierenex- tremisten belandt. Ook WD-Kamerlid Fred Teeven waarschuwt dat legale en illegale clubs samenwerken om geld bin nen te krijgen. Net als PvdA'er Ton Heerts is hij niet op voorhand tegen maatregelen om dubieuze collectes te voorkomen. CDA'er Sybrand van Haersma Bu- ma stoort zich eraan dat goedwil lende dierenliefhebbers geregeld nietsvermoedend geld geven aan mensen die zich voordoen als col lectant voor dierenwelzijn, maar in feite extremist zijn. De Kamer debatteert vandaag over plannen om dierenrechtenactivisme harder aan te pakken. Gemeenten, die de toestemming geven voor geldinzamelingen, moe ten volgens het CDA veel kriti scher zijn bij het afgeven van ver gunningen. Ze zouden moeten ei sen dat een organisatie een keur merk heeft. Van Haersma Buma wil dat minister Ernst Hirsch Bal- lin' van Justitie bovendien kijkt naar mogelijkheden om de tegoe den van extremistische dierenrech tenorganisaties te bevriezen. PvdA'er Heerts pleit voor een lan delijk officier van justitie die zich volledig bezighoudt met de bestrij ding van dierenextremisme en des noods 'de volledige gereedschaps kist aan bijzondere opsporingsbe voegdheden kan opentrekken'. Hij vindt afluisteren geoorloofd. Ook Teeven vindt dat politie en justitie alle opsporingsmiddelen moeten kunnen inzetten. Hij sluit daarbij het gebruik van infiltran ten niet uit, maar geeft ook aan dat het moeilijk zal zijn binnen te dringen in de gesloten groepen. In de afgelopen ruim twee jaar zijn er geen radicale dierenrechten activisten veroordeeld. Politie en justitie hebben wel bijna honderd incidenten in onderzoek. door Jacqueline Steenwijk DORDRECHT - De zenuwen gieren Doris Komba, een 31-jarige vluch telinge uit Sierra Leone, door het lijf Nog even, en het is zover. Ze gaat man en dochter terugzien. „Ik bid dat ik ze echt zie. Levend." Op deze dinsdag kan ze op Schip hol na negen jaar haar man en 12-jarige dochter in de armen slui ten. Zes jaar had ze hen dood ge waand. Ze was er zo van overtuigd dat ze haar leven in Sierra Leone achter zich had gelaten. Haar jong ste dochter, de 7-jarige Beatrice, die in Nederland is geboren, spreekt alleen Nederlands. Doris wilde hun toekomst richten op Ne derland. Tot ze in 2006 het bewijs in handen kreeg. Een foto van haar dochter, gemaakt in Sierra Leone. Haar kind leefde. „Als moe der herken je je kind altijd." Niet lang daarna werd ook haar man ge vonden. Maar van een spoedige hereniging was geen sprake. Doris had name lijk binnen drie maanden nadat zij haar eerste verblijfsvergunning kreeg, een verzoek voor gezinsher eniging moeten indienen. Dat had ze niet gedaan, omdat ze dacht dat haar man en kind waren ver moord. En nu was het te laat. Vol gens de wet mocht ze alleen nog haar gezin naar Nederland halen als ze een jaarcontract had en ten minste 1284 euro netto per maand verdiende. Een eis waar ze niet aan kon voldoen. Het duurde drie jaar voordat ze haar gezin toch kon laten overkomen. Volgens Vluchtelingenwerk kun nen jaarlijks tientallen mensen niet worden herenigd, omdat de ei sen voor gezinshereniging 'te streng zijn'. Het zou dan met na- DEN HAAG - Leraren in het voortge zet onderwijs besteden in een ge middelde werkweek slechts 38 pro cent van hun tijd aan lesgeven. Twintig procent van de tijd beste den ze nog wel aan lesgebonden ta ken, maar 42 procent aan niet-les- gebonden taken. Daaronder vallen overigens niet alleen vergaderin gen en administratief werk, maar ook deskundigheidsbevordering en leerlingbegeleiding. Dat staat in een rapport van Beleidsonderzoek Arbeidsmarkt en Personeelsbeleid Onderwijs, dat gisteren op de site van het ministerie van Onderwijs is gepubliceerd. In 2000 werd nog 42 procent van de tijd aan lesge ven besteed, werden de percenta ges toen wel iets anders berekend. DEN HAAG - Minister Eberhard van der Laan (Integratie) vindt het on toelaatbaar dat het Theater Zuid plein in Rotterdam plaatsen reser veert voor vrouwen die niet naast een man willen zitten. Van der Laan vindt dat in strijd met de Wet gelijke behandeling. Door vijftig plaatsen op de eerste rijen voor vrouwen te reserveren, wilde het theater Marokkaans-Ne derlandse vrouwen die bijna nooit een theater bezoeken over de drempel helpen. Het ging om een voorstelling van stand-upcome- dian Salaheddine, vorige maand. Het gemeentebestuur zag geen be zwaren. De WD wil dat Van der Laan Rot terdam op de vingers tikt en dat het gemeentebestuur zijn stand punt aanpast. Doris Komba omarmt dochter Isatu. Haar man kijkt op de achtergrond toe, "f ft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4