I? op met steun van Roparunners Bezorgde gemeente wil snel om tafel met ziekenhuisbestuurders Waar staat het beeld en wie heeft het gemaakt? baderie Man aangehouden voor vrijlaten van nertsen Herinneren, leren en vooruitkijken Anbo houdt modeshow met zomerse kleding Scootmobielcursus van d'Antilopen van start Raad mee en kijk op www.pzc.nl/kunstbuiten Z pzc Woensdag 8 april 2009 I 1 9 tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt door onze eigen vakmensen Grenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl door Martijn de Koning RENESSE - Er komt voorlopig geen voetpad of permanente verlichting langs de Rampweg tussen Renesse en Scharendijke. De gemeente Schouwen-Duiveland wil eerst de gevolgen van de aanleg van de Re- creatieverdeelweg deel 2 afwach ten. Er komt mogelijk tot die tijd hier en daar tijdelijke verlichting. Recreatie-ondernemers vragen de gemeente al een poosje om een op lossing voor de onveilige situatie op de Rampweg, vooral in zomer se nachten. Veel uitgaanspubliek loopt dan over die weg terug naar hun camping. De gemeente trok vier ton uit voor verlichting, maar komt daar nu op terug. „We kijken eerst wat we met de Rampweg doen als straks de tweede fase van de Recreatieverdeelweg er ligt", zegt verkeerswethouder Wijnand Renden. Dat tracé komt ongeveer parallel aan de Rampweg, maar dan wat verder landinwaarts. Vol gens gedeputeerde Toine Poppel- aars ligt die er niet voor 2014, maar komt de provincie eerder wel met concrete plannen. „Moge lijk besluiten we dan dat een deel van de Rampweg wordt afgesloten voor gemotoriseerd verkeer, waar door het daar automatisch veiliger wordt", zegt Renden. De gemeen te onderzoekt of ze komend sei zoen op een aantal plaatsen wel tij delijke verlichting kan plaatsen. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland wil op korte ter mijn om de tafel met de Raad van Toezicht van de Oosterscheldezie- kenhuizen. De inzet is verbetering van de zorg op het eiland. Er zijn, stelt wethouder volksge zondheid Gilles Houtekamer, door toenmalig ziekenhuisbestuurder Hans Simons toezeggingen gedaan omtrent verbetering van de zorg voorzieningen op Schouwen-Dui veland. „Die toezeggingen dreigen in het gedrang te komen. Daarom vragen wij daar nu nadrukkelijk aandacht voor." Houtekamer voegt daar aan toe dat de gemeente in deze vast van plan is samen met de huisartsen van het eiland op te trekken. „Met hen constateren wij dat de schijn werper nu steeds gericht is op het ziekenhuis Walcheren. Daarom willen wij gezamenlijk een tegen geluid laten horen." De medische zorg op Schou wen-Duiveland dreigt volgens Houtekamer achter te blijven. Dat Walcheren de beschikking krijgt over een extra ambulance steekt in de visie van de wethouder onlo gisch en schril af bij de huidige noodgedwongen overschrijdingen van aanrijtijden voor de ambulan ce op Schouwen-Duiveland. Tel daar de toenemende vergrijzing op Schouwen-Duiveland bij op en het mag - stelt Houtekamer - dui delijk zijn dat verbetering van de zorgvoorziening op het eiland dringend noodzakelijk is. stavenisse - De Nationale Recher che heeft een 24-jarige man aange houden, die mogelijk betrokken is bij het laten ontsnappen van ruim 2500 nertsen op een fokkerij in Stavenisse op 15 maart. Dat heeft het landelijk parket van het Openbaar Ministerie gisteren laten weten. Het Openbaar Ministerie denkt niet dat de man alleen handelde en zoekt verder naar mede-ver- dachten. ouwerkerk - Het vernieuwde en rigoureus uitgebreide Watersnood museum in Ouwerkerk krijgt als thema Herinneren, leren en voor uitkijken mee. In de vier caissons - tesamen goed voor een oppervlak te van 3500 vierkante meter - wordt specifiek aandacht besteed aan feiten (caisson 1), emoties (caisson 2), wederopbouw (caisson 3) en toekomst (caisson 4). De officiële opening staat 23 april op de agenda. zierikzee - De afdeling Zierikzee van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (Anbo) houdt vanmiddag een modeshow van de winkel Isabelle Mode uit Den Haag. Modellen tonen voorjaars- en zo merkleding in de maten S tot en met XXL. De modeshow wordt gehouden in gebouw De Driehoek aan het Kerk hof Zuidzijde in Zierikzee. De show begint om 14 uur. oosterland - Vereniging d'Antilo pen houdt in mei voor de elfde keer een scootmobielcursus. Don derdag 7 mei gaat de cursus in Oos- terland van start. Op 14 mei wordt een tweede dag in Zierikzee gehou den. Woensdag 20 mei vindt deel drie plaats in Brouwershaven. Er wordt aandacht besteed aan zowel theorie als praktijk: zo is een oefen- parcours uitgezet. Meer informatie via voorzitter Wim Hefti van d'An tilopen: 0111-642234. ÈêsÊiêê Annelies Snijders brengt een chemopomp voor Maarten van Ijk (links) uit Oude-Tonge en Nico van Nieuwenhuijze uit Zonnemaire. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49