PZC Gemeente zet Onderdak in etalage Vakantieplannen? I PZC 17 SC HOIJWFN- 26 18 en 19 Marktpartij voor sporthallen en zwembad gezocht. Hopen zand verstoppen strandje Maak dan gebruik van de vakantieservice! lees vind leef Tandjes PZC bezorgers.nl Alleen voor Eddy komt Jan Akkerman "Zijn bed uit Woensdag 8 april 2009 Klein ziekenhuis heeft niet alleen voordelen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Esme Soesman ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland zet het Zierikzeese sportcentrum Onderdak in de eta lage. Er wordt een marktpartij gezocht die zwembad en sporthallen op de huidige locatie wil vervangen of re noveren en die tevens bereid is het sportcentrum (voor meerdere ja ren) te exploiteren. Eind van dit jaar moet er onder meer een pro gramma van eisen op tafel liggen. Op dit moment is vooral sprake van oriëntatie. Zo worden onder meer vergelijkbare projecten in het land bezocht, om meer te le ren over het succesvol in de markt 'zetten van een dergelijke voorzie ning. De exploitatieovereenkomst tus sen gemeente en de stichting Re- nesse loopt eind 2011 af Het zwembad en één van de twee sporthallen zijn in 2012 afgeschre ven. De gemeente Schouwen-Dui- veland wil zelf om financiële rede nen van het sportcentrum af: me dio vorig jaar werd besloten alles af te stoten wat niet behoort tot de kerntaken van de gemeente. „Het in de markt zetten van een sport centrum is niet nieuw in den lan de. Zo'n centrum wordt dan bij voorbeeld met een sportschool of wellnesscentrum gecombineerd", geeft wethouder Ad Verseput ter il lustratie aan. Niet dat zo'n combi natie op voorhand de bedoeling is in Zierikzee. Het uitgangspunt is realisatie en exploitatie van een zwembad en twee sporthallen. Dat kan in alle eenvoud ('zonder firn') of iets aangekleder met het oog ook op de toeristische zwem mer. Daarnaast kan er eventueel nog wat extra's aan de plannen worden toegevoegd, mocht blijken dat dat nodig is om commercieel beter te kunnen draaien. Verseput heeft er alle vertrouwen in dat er een nieuw zwembad komt. De sug gestie dat het met Onderdak dezelf de kant op zou kunnen gaar als met - het verloren gegane - Thea ter Mondragon wijst Verseput van de hand. „Er komt een nieuw zwembad, daar ben ik van over tuigd." Het afstoten van Onderdak verandert niets aan de afspraken die met zwembad Dol-Fijn in Nieuwerkerk zijn gemaakt. Als er een nieuw zwembad in Zierikzee staat, valt het doek voor het Duive- landse zwembad. OUWERKERK - Zijn er spontaan enorme dui- gantisch zandkasteel te bouwen? Nee, er zijn Projectbureau Zeeweringen versterkt ter juist nu het bewuste dijkvak aan te pakken, nen ontstaan op de plek waar voorheen het toch echt mensen verarftwoordelijk voor het plaatse de dijk. De ruimte die het strand bui- Daardoor is het strand half mei weer beschik- strandje van Ouwerkerk lag? Of hebben een tijdelijk verdwijnen van het strandje onder tendijks biedt, wordt daarbij dankbaar en baar om de hond uit te laten, te surfen of ge- paar reuzenhanden een poging gedaan een gi- grote hopen zand. maximaal gebruikt. Er is bewust gekozen om woon lekker te zonnen, foto Dirk-Jan Gjeltema Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice Zeeuwse mml Tip? redactie@pzc.nl Renske (4) uit Terneuzen heeft, voorzichtig uitgedrukt, een geheel eigen kijk op het leven. Als opa haar op een vogeltje wijst, krijgt hij als antwoord: „Dat is geen vo gel opa, dat is een ekster." Om ver volgens oma toe te fluisteren dat opa er 'helemaal niets' van be grijpt. Ook op de buitenschoolse opvang laat het sympathieke wijs neusje zich niet onbetuigd. Blauwe plekken hier, blauwe plekken daar, een wond op haar knie, buil op haar hoofd... Renske leert letterlijk met vallen en opstaan. Toen ze achterstevoren en aan de verkeerde kant het klimrek op pro beerde te klauteren greep de juf in. „Dat moet je niet doen. Straks val je en heb je een tand door je lip", waarschuwde ze. Maar ook de juf begreep er helemaal niets van, Renske was zich van geen gevaar bewust. Bovendien, geen paniek. „Ik moet mijn tandjes toch nog wis selen." 0800 - 022 27 10 weGeNeR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47