tot brede strijd tegen eenzaamheid 'We laten je echt niet weggaan hoor Lenie, je hoort erbij' Tweede Vliet weg blijft de beste plek Waar staat het beeld en wie heeft het gemaakt? Ambachtscentrum in teken van Pasen Onderzoek behoefte zorgwoningen Borsele w Raad mee en kijk op www.pzc.nl/kunstbuiten BPZC Woensdag 8 april 2009 1 9 slachtoffer van een bezuiniging op de AWBZ. Ze heeft "gisteren te horen gekregen dat ze geen recht meer heeft op het begeleide dagverzorgingsprogramma in Poelhoek. foto Willem Mieras. door Thijs Imandt GOES - De sfeer is wat bedrukt in de gezamenlijke ruimte van het se niorenappartementencomplex De Poelhoek in Goes. Lenie Meijers (83) heeft gisteren te horen gekregen dat ze geen recht meer heeft op het begeleide dag verzorgingsprogramma. Per wan neer dat zou zijn, werd niet ge meld. Wel is duidelijk dat het komt door de AWBZ-pakketmaat- regelen en de bijbehorende herin dicatie. „Ik schrok me rot toen ze belden, ik had er nog helemaal niks over gehoord. En dan zeggen ze doodleuk dat ik straks niet meer mag komen", zegt mevrouw Meijers. Ze is hevig geëmotio neerd door het slechte nieuws. „Wij laten je echt niet weggaan hoor Lenie, je hoort er gewoon bij", fluistert de mevrouw naast haar. De twaalf mensen die nu in de dagverzorgingsgroep zitten en twee keer per week samenkomen om spelletjes te doen en te knutse len, kunnen binnenkort allemaal een telefoontje verwachten. Rinus Bal (76) hoopt dat ze hem dan goed nieuws brengen. „Ik vind het heerlijk om er eens uit te zijn en onder de mensen te ko men. Als ik 's avonds alleen zit, ga ik maar zo snel mogelijk naar bed." Rob Vaillant, manager van de dag verzorgingsgroep, is bezorgd over de huidige gang van zaken. „Men sen worden vanuit het niets ge beld dat ze binnenkort niet meer mogen komen en daar moeten ze het dan maar mee doen. We zou den liever zien dat er eens bij de mensen thuis wordt gekeken, in hun directe woonomgeving en hier bij de dagverzorging. Oude ren die gewend zijn geraakt aan de groep en hier hun sociale contac ten hebben gelegd, vallen straks in een gat en raken uit balans, geeste lijk en wellicht daarna lichamelijk. Dan hebben ze dus méér zorg no dig dan ze nu krijgen." Vaillant betreurt het feit dat er in deze tijd 'indicaties en stempels op het voorhoofd' nodig zijn om geld te bezuinigen. Mevrouw Meijers is het daar mee eens. „Mensen van mijn leeftijd hebben altijd zo zuinig geleefd en nu be zuinigen ze op ons. Ze moeten die bankdirecteuren niet van die dikke bonussen geven." GOES - Het Ambachtscentrum in Goes staat maandagmiddag (twee de paasdag) in het teken van Pa sen. Op het middenplein staan kraampjes met onder meer kaar ten, sieraden van rubber, borduur werken en glittertattoo's voor kin deren. De ateliers zijn open, atelierhou ders geven demonstraties en kinde ren kunnen knutselen. Het Am bachtscentrum aan de Kattendijk- sedijk 27 is open van 13.00 tot 16.30 uur. De toegang is gratis. www.ambachtscentrumgoes.nl BORSELE - De gemeente Borsele en R&B Wonen onderzoeken hoe veel woningen voor senioren en zorgbehoevende mensen er de ko mende jaren nodig zijn. De huidige planning van Borsele loopt tot 2010, terwijl de regering wil dat er een berekening wordt ge maakt van het benodigde aantal woningen tot 2015. Met het onder zoek, dat wordt uitgevoerd door Onderzoeksbureau Companen, willen de zorgaanbieders, gemeen te en R8cB Wonen beter inspelen op nieuwe ontwikkelingen. door Luc Oggel OOSTDIJK - De Tweede Vlietweg in Oostdijk is en blijft volgens burge meester en wethouders van Rei- merswaal de beste locatie voor nieuwbouw van basisschool De Bornput De fracties van Leefbaar Reimers- waal en Christenunie willen dat ook serieus wordt gekeken naar de plek waar nu nog Burg's Machine fabriek is gevestigd. Dat bedrijf, middenin het dorp, heeft plannen om naar bedrijventerrein Nishoek te verhuizen. Volgens de partijen biedt de plek veel voordelen, zo wel financieel als procedureel. Op dit moment is de gemeente in onderhandeling met SGP-raadslid Rinus Sinke, die een agrarisch be drijf heeft aan de Tweede Vliet weg. Die gesprekken zijn in een vergevorderd stadium. Sinke is in principe bereid zijn maatschap te verplaatsen voor nieuwbouw van De Bornput. Een overeenkomst is in de maak. Wethouder Jaap Sinke zegt dat de suggestie van de twee fracties het college niet van gedachte heeft doen veranderen. „De locatie Sin ke heeft absoluut de voorkeur, ook van het schoolbestuur en de dorps raad. Wel hebben we gezegd: als we daar nu echt niet uitkomen, wat zeker niet de verwachting is, dan kunnen we eventueel nog uit wijken naar de plek van Burg. Maar we gaan het niet uitgebreid onderzoeken." Het is de bedoeling aan de Tweede Vlietweg ook nog zo'n vijftien huizen neer te zetten. Daardoor wordt volgens Sinke een impuls aan de leefbaarheid van Oostdijk gegeven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39