Zeslaii:;; PZC ,7 'Onderzoek idee veilingterrein' Vakantieplannen? PZC BEVELANDEN-THOLEN 26 18 en 19 Bijval CDA-voorstel voor brede school in Krabbendijke. De natuur is onvoorspelbaar T $s Maak dan gebruik van de vakantieservice! lees vind leef PZC .bezorgers.nl Tandjes Alleen voor Eddy komt Jan Akkerman zijn bed uit Woensdag 8 april 2009 Seniorenraad roept op tot brede strijd tegen eenzaamheid Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel KRUININGEN - De bouw van een brede dorpsvoorziening op het voormalige veilingterrein in Krab bendijke is het onderzoeken waard. Dat vindt een meerderheid in de Reimerswaalse gemeente raad. De fracties bespraken gisteravond een initiatiefvoorstel van het CDA. Op het veilingterrein is woonwijk Hof Lodijke gepland, maar de ver koop van de huizen loopt niet. Dat gegeven, in combinatie met het feit dat de drie Krabbendijkse basisscholen gezamenlijk een bre de school willen opzetten in de pe riode 2012-2015, was voor het CDA reden om het balletje op te gooien. SGP, Christenunie en WD heb ben op zich wel oren naar het idee om de mogelijkheden te verken nen. Wel moet er draagvlak zijn bij de bevolking (Christenunie), moeten de mensen die al een huis hebben gekocht er geen probleem mee hebben (WD) en is het zaak dat niet wordt blindgestaard op de locatie oude veiling (SGP). „Wij hoeven het probleem van de pro jectontwikkelaar niet op te los sen", aldus SGP-raadslid Bruinoo- ge- De PvdA vindt dat er nog te veel haken en ogen aan het idee zitten. Dat de regionale economie erdoor gestimuleerd zal worden is volgens Kees Verburg zeer twijfelachtig, aangezien een eventuele uitvoe ring zo goed als zeker Europees moet worden aanbesteed. De enige fractie die absoluut geen heil ziet in een brede school op het veilingterrein is Leefbaar Rei- merswaal. Wim Dieleman noem de het 'luchtfietserij' en vindt dat het CDA paniekvoetbal speelt. „Er wordt vergeten dat er nog steeds behoefte is aan huizen. Er is wel stagnatie, maar niemand weet hoe het ervoor staat en hoe lang het gaat duren. Bovendien is sloop van de huidige scholen op korte termijn pure kapitaalvernietiging." Wethouder Hans de Kunder gaf aan dat momenteel gesprekken worden gevoerd met de scholen over huisvesting, maar dat er nog geen geld voor is gereserveerd. „Wij wachten gewoon even af hoe dit zich ontwikkelt." Volgens CDA'er Peter Polderdijk gaat de haalbaarheid op dit mo ment voor uitvoerbaarheid. -1 pr S. VLAKE - Bij de Sequoiahof gaan ze een mooie Pasen tegemoet. In de siertuin in Vlake staan wel vijftig soorten magnolia's in bloei. „En dat veel uitbundiger dan andere jaren", zegt eige naar Jos de Koeijer. „Ik doe dit al heel wat ja ren, maar heb het zelden zo mooi gezien." Al le bloeiende bomen doen het volgens De Koe ijer ontzettend goed dit jaar. Zo staan de sier- kersen er ook al zo prachtig bij. Naar de re den kan de eigenaar van de siertuin alleen maar gissen. „Het is niet dat ik extra heb be mest", zegt hij. „Het zal wel een goede winter zijn geweest voor de bomen. Ach, dat onvoor spelbare is natuurlijk ook wel het mooie van de natuur." foto Willem Mieras Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen 8Üi l^ü gp| Meld u e'envoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice bel 0800 - 022 27 10 WeGeNGR NieuwsMedia Renske (4) uit Terneuzen heeft, voorzichtig uitgedrukt, een geheel eigen kijk op het leven. Als opa haar op een vogeltje wijst, krijgt hij als antwoord: „Dat is geen vo gel opa, dat is een ekster." Om ver volgens oma toe te fluisteren dat opa er 'helemaal niets' van be grijpt. Ook op de buitenschoolse opvang laat het sympathieke wijs neusje zich niet onbetuigd. Blauwe plekken hier, blauwe plekken daar, een wond op haar knie, buil op Tip? redactie@pzc.nl haar hoofd... Renske leert letterlijk met vallen en opstaan. Toen ze achterstevoren en aan de verkeerde kant het klimrek op pro beerde te klauteren greep de juf in. „Dat moet je niet doen. Straks val je en heb je een tand door je lip", waarschuwde ze. Maar ook de juf begreep er helemaal niets van, Renske was zich van geen gevaar bewust. Bovendien, geen paniek. „Ik moet mijn tandjes toch nog wis selen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37