nog altijd mee Roompot maakt zich op voor een Vlaamse invasie f? Commissie bij Zeelandia Middelburg onderzoekt overgang naar de zaterdag o° Senior Games 2009 Er zijn nog meer mooie fietstochten in Zeeland w JCI jnder23 MATIONS' CUP Griekse laserstralen onder loep genomen Stevens in beeld als opvolger Adriaanse Hushovd gokt op Parijs-Roubaix McLaren moet zich verantwoorden bij FIA Fusieclub krijgt in 2010 beschikking over kunstgrasveld. Sponsor wil Zeeland op de kaart zetten tijdens Senior Games. De Thoolse toertocht onder de loep op www.pzc.nl/blog PZC Woensdag 8 april 2009 29 v Martijn Berkhout (links), ploegleider van Nederland B, en Danny Moens, voorzitter organisatiecomité, tonen de lijst met landen, foto Willem Mieras BRUSSEL - De Fifa is gisteren een onderzoek gestart naar wangedrag van Griekse voetbalsupporters tij dens het WK-kwalificatieduel met Israël van vorige week (2-1-zege). Fans van Griekenland schenen met de laserstralen in het gezicht van de Israëlische doelman Dudu Aouate. Zo hinderden de fans Aouate toen hij zich voorbereidde op de (benutte en beslissende) strafschop van Georgios Samaras. SALZBURG - De Oostenrijkse top club Red Bull Salzburg gaat aan het einde van het seizoen niet ver der met trainer Co Adriaanse. Adriaanse (61) heeft bij koploper Salzburg een contract tot juli. Vori ge zomer werd de Nederlander als opvolger van de Italiaan Giovanni Trapattoni aangesteld. Huub Ste vens zou in Salzburg kandidaat zijn om Adriaanse op te volgen. MEILE - Thor Hushovd zet alles op deelname aan Parijs-Roubaix. De Noorse wielrenner liep zondag in de Ronde van Vlaanderen een polsblessure op en laat daarom Gent-Wevelgem vandaag aan zich voorbijgaan. De Italiaanse sprinter Daniele Bennati heeft wegens een dijbeenblessure afgezegd. Rabo- bank-renner Sébastian Langeveld verschijnt door buikgriep ziekte niet aan de start. PARIJS - De internationale automo bielfederatie FIA heeft Formule i-renstal McLaren op het matje ge roepen. De renstal moet zich op 29 april in Parijs melden voor een hoorzitting, wegens de leugen die wereldkampioen Lewis Hamilton gebruikte om het hinderen van col lega-coureur Jarno Trulli tijdens de Grote Prijs van Australië te ver doezelen. McLaren heeft volledige medewerking toegezegd. door Jan Dagevos MIDDELBURG - De voetbalvereni ging Zeelandia Middelburg gaat de voor- en nadelen van een over gang naar de zaterdag op een rijtje zetten. De zondagclub zal hier voor een onafhankelijke commis sie in het leven roepen, die het on derzoek gaat leiden. Hiertoe is op de ledenvergadering besloten. „Alle leden zullen bij het onder zoek worden betrokken", zegt voorzitter Carel Peterson van Zee landia Middelburg. De preses zelf zal geen zitting nemen in de com missie. Hij is een tegenstander van de overgang naar de zaterdag. „Als je zoiets serieus wilt onderzoeken, moet je daar volledig onafhanke lijk tegenaan kijken. We gaan pro beren om de juiste mensen voor zo'n commissie te vinden." Tot 2000 had Middelburg, voorlo per van Zeelandia Middelburg, een volwaardige zaterdagafdeling. Dat leidde echter tot fricties, waar na Middelburg er in een ledenver gadering voor koos om zonder za- terdagtak verder te gaan. De zater dagvoetballers maakten vervol gens een doorstart onder de naam MZVC. Middelburg fuseerde een jaar later met Zeelandia. De laatste tijd gaan er binnen de fusievereniging stemmen op om een zaterdagclub te worden. Vol gens verschillende leden is de za terdag onder voetballers populair der dan de zondag. wq Zeelandia Middelburg denkt na over een koerswijziging. Een com missie gaat de voors en tegens van een overgang naar de zater dag op een rijtje zetten. Jornt de Meurichy is Sales Marketingmanager van de Roompot, waar in september een Vlaams dorp wordt ingericht. foto Ronald den Dekker Tijdens de ledenvergadering werd ook bekend dat Adrie Franke en Bert Pentury de jeugdafdeling ko men versterken. Franke wordt van af volgend seizoen hoofd jeugdop leidingen, terwijl Pentury coördi nator wordt bij de A- en B-junio- ren. Pentury is volgend seizoen ook hoofdtrainer bij voetbalvereni ging Jong Ambon. „We hebben het op sportief gebied moeilijk", zegt Peterson, „maar we zitten niet met de kopjes omlaag." Verder krijgt Zeelandia Middel burg in de zomer van 2010 de be schikking over een kunstgrasveld. De club heeft hierover overeenste- ming bereikt met de gemeente. Voor het kunstgrasveld, waarop trainingen en jeugdwedstrijden kunnen plaatsvinden, worden twee huidige trainingsvelden op sportpark de Veerse Poort opgeof ferd. De aanleg van het kunstgras veld begint zomer 2010. door Marco Puik KAMPERLAND - Het Roompot pe ach Resort in Kamperland had vo rige week donderdag hoog bezoek. Een afvaardiging van het Vlaamse Ministerie van Sport bezocht 'de parel van de Zeeuwse kust' en deed dat niet zonder reden. De Bel gen waren in Zeeland om een over eenkomst te sluiten over huisves ting voor de Vlaamse atleten tij dens de Senior Games. Het resul taat: Kamperland vormt in septem ber de thuisbasis voor minimaal 360 sporjers uit België. „Het is de bedoeling dat er later dit jaar een Vlaams dorp wordt ingericht", zegt Jornt de Meurichy, Sales 8c Marketingmanager van de Room pot. Over de precieze invulling Zeeland The Netherlands moet nog worden nagedacht, maar dat de Belgische driekleur straks zal wapperen op het vakan tiepark staat nu al vast. Daarbij kan de link worden gelegd met het Olympisch dorp, dat zijn intrede deed bij de Spelen van 1932 in Los Angeles en sindsdien niet meer weg te denken is bij mondiale zo mer- en winterspelen. De Meurichy hoopt dat in navol ging van België meer landen zul len besluiten om tijdens de Senior Games hun afvaardiging op één van de Roompot-parken te laten verblijven. „Als accommodatiever- schaffer zitten we door heel Zee land verspreid, dus voor andere landen zijn er voldoende mogelijk heden." Roompot Vakanties is één van de hoofdsponsors van de Se nior Games, die van 7 tot en met 12 september in Zeeland worden gehouden. De Meurichy om schrijft de sponsordeal als een 'logi sche stap'. „De Roompot heeft twee traceerbare doelgroepen: enerzijds gezinnen met jonge kin deren en anderzijds senioren", legt hij uit. „De doelgroep van de Se nior Games (vijftigplussers) sluit daar prima bij aan. Door de vergrij zing zal deze groep alleen maar groter worden. Daarnaast dankt de Roompot zijn bestaansrecht aan de provincie Zeeland. Hier is het allemaal begonnen en hebben we^ onze groei doorgemaakt. Grote evenementen komen in Zeeland bijna niet voor. Nu gebeurt er eens iets in de provincie en daar willen we graag bij zijn." Roompot Vakan ties heeft een duidelijk doel met de sponsoring. „Samen met de or ganisatie van de Spelen voor vijf tigplussers proberen we Zeeland op de kaart te zetten. Het program ma tijdens de Senior Games be perkt zich niet alleen tot de sport-, wedstrijden, er zal ook een recrea tief gedeelte zijn. Voor de sporters hebben we een speciaal boekings- platform opgesteld. Daarop is te? zien welke verblijfsmogelijkheden er zijn in de omgeving van de loca ties waar de verschillende wedstrij den straks plaatsvinden", vertelt De Meurichy. „Naast de sporters bieden we ook toeschouwers de mogelijkheid om de volledige week in Zeeland door te brengen." De manager van de Roompot kijkt nu al uit naar de tweede week van september. „In Amerika zijn de Senior Games al een begrip. Het initiatief om zo'n topevenement naar Neder land te halen vind ik hartstikke mooi. Dat het dan ook nog eens in Zeeland wordt georganiseerd is he lemaal een prestatie. In het begin werd er nog een beetje lacherig over het evenement gedaan, maar er zullen echt topprestaties wor den geleverd." 1 zie voor een video www.pzc.nl/blog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31