ZLM tour heeft wind Johnny Hoogerland kan voor twee jaar bijtekenen bij Vacansoleil Gezocht: Maatjes m/v Doelman Rick Wiegmans vertrekt Sponsors en UCI zijn zeer te spreken over Zeeuwse wielerkoers. Zeeuw praat na de klassiekers over verbeterd contract. 28 I Woensdag 8 april 2009 PZC MIDDELBURG - Rick Wiegmans ver trekt aan het eind van het voetbal seizoen bij Zeelandia Middelburg. De doelman verkast waarschijnlijk naar Terneuzense Boys. Met die club heeft hij inmiddels een onder houd gehad. Het besluit van Wiegmans heeft niets te maken met de huidige sportieve malaise bij Zeelandia Middelburg. De fusieclub vecht in de derde klasse A voor lijfsbehoud. Wiegmans gaat weg bij de zondag vereniging, omdat hij voortaan lie ver op zaterdag wil voetballen. Zijn vriendin speelt ook op zater dag, bij de vrouwen van Oostkapel- le. door Roeland van Vliet GOES - Voor veel clubs en organisaties van sportevenementen is de economische crisis goed voel baar. Het wielercomité Arjaan de Schipper Trofee, verantwoordelijk voor de ZLM tour, zit er echter nog altijd warmpjes bij. „Je zou in deze tijd verwachten dat sponsors zich terugtrekken of dat ze minder ge ven", zei voorzitter Danny Moens gisteren in Goes. „Maar niets is minder waar. We hebben er zelfs geldschieters bij gekregen." De ZLM tour, op 18 april toe aan de veertiende editie, maakt voor het tweede achtereenvolgdende jaar deel uit van de Nations Cup voor rijders onder 23 jaar. Moens: „Joop Atsma, de voorzitter van de wegcommissie van de UCI, heeft gezegd dat ons parkoers een toege voegde waarde heeft en dat de ZLM tour daarom weer bij deze se rie landenwedstrijden zit." En als het aan de Goesenaar ligt, blijft dat ook na 2009 het geval. „Het is toch prachtig om te zien in welk rijtje wedstrijden we nu staan. We zit ten in dezelfde competitie als bij voorbeeld de Tour de l'Avenir." Volgende week zaterdag komen 21 Nations Cup onder 23 y De serie landenwedstrijden voor rijders onder 23 jaar be staat uit zeven wedstrijden: 1. Grand Prix du Portugal (12-19 maart, gewonnen door Colombiaan Sergio Henao) 2. Ronde van Vlaanderen voor espoirs, België (11 april) y 3. La Cöte Picarde, Frankrijk (15 april) 4. ZLM tour, Nederland (18 april) y 5. Giro delle Regioni, Italië (26 april-1 mei) 6. Coupe des nations Ville Sa- guenay, Canada (4-7 juli) 7. Tour de l'Avenir, Frankrijk (5-13 september) ploegen van zes renners naar Goes. Ook voor landen als Nieuw- Zee land en de Verenigde Staten is deel name aantrekkelijk, omdat er in de komende dagen nog twee wedstrij den voor de Nations Cup in de buurt zijn: de Ronde van Vlaande ren voor beloften en La Cóte Picar de. Moens: „Die teams komen voor een week naar Europa en rijden dan drie aantrekkelijke wedstrij den." De meest in het oog sprin gende naam op de voorlopige deel nemerslijst is die van de Ameri kaan Taylor Phinney. Hij is pas achttien jaar, maar heeft al veel ge wonnen. In maart veroverde hij bij voorbeeld op het WK baanwielren- nen in Polen het goud op de indivi duele achtervolging. Ook de Engels man Peter Kennaugh, een sprintka non en nationaal kampioen bij be loften, en de Duitser )hon Degen- kolb, de nummer drie van het afge lopen WK -23 op de weg, hebben doorgaans goede benen. Nederland komt met twee ploegen aan het vertrek en heeft dus een numeriek voordeel in de koers over 180 kilometer. Martijn Berk hout, die volgende week ploeglei der van de B-selectie is, hoopt de wedstrijd met alle oranjehemden hard te kunnen maken. „Ik hoop dat het hard waait en dat wij het goed op de kant kunnen zetten", zei hij gisteren tijdens de perspre sentatie van de ZLM tour. „En dan kunnen we zien hoe goed de ande re teams zijn in het waaierrijden." In de eerste wedstrijd van de Na tions Cup, de Grand Prix du Portu gal, deed één Zeeuw mee: Marco Minnaard uit Wemeldinge. Hij ein digde als 61e in de driedaagse. Dit keer is de Bevelander er echter niet bij. „Ik- denk dat hij op dit vlakke parkoers minder goed uit de voe ten kan", zei Berkhout. „Hij is van origine mountainbiker en komt daarom in een bergachtig parkoers meer tot zijn recht. Hij heeft in Por tugal goed gereden. Ik denk dat hij dit jaar nog wel een kans krijgt." De ZLM tour maakt weer deel uit van de Nations Cup onder 23 jaar. Op zaterdag 18 april komen 21 ploegen naar Goes, waar op de markt gestart wordt. Een maatje is een vrijwilliger die een ander tijdelijk een steuntje in de rug geeft. Ook u kunt maatje zijn. Informeer bij één van de onderstaande organisaties óf kijk op www.ikwordmaatje.nl Stichting Gilde Walcheren Emergis Vrijwillige ZoTg Walcheïen Gilde Samenspraak Vriendendienst Vriendendienst T 0118-614973 T 0113-217 331 T 0118-553 530 Laat Nederland van zijn beste kant zien. Oranje Fonds UIT door Frits Bakker YERSEKE - Hij wil graag bij Vacan soleil blijven, kreeg gisteren ook een aanbod voor twee jaar, maar Johnny Hoogerland heeft zijn handtekening nog niet gezet on der het verbeterde contract. De Zeeuwse prof, die zondag zo sterk op dreef was in de Ronde van Vlaanderen, praat na de klassie kers verder met de ploegleiding. „Ik ga me eerst met fietsen bezig houden", zei hij na het gesprek dat hij met Vacansoleil-manager Daan Luijckx had. „Het was een mooi aanbod, hoor. Ik weet dat ze me graag willen houden, maar je weet nooit wat er nog gebeurt. Vacanso leil is een prachtige ploeg, ik kan een goed programma rijden en het gaat tot nu toe heel lekker. Ik wil alleen in de komende weken goed nadenken, want het gaat om mijn toekomst. We hebben met elkaar afgesproken dat we in mei verder praten." Manager Daan Luijkx bevestigt dat: „De intentie is dat we lang met elkaar door gaan. Ik denk voorlopig aan twee jaar. We wil len daar in het volgende gesprek proberen uit te komen." Hooger land gaat vandaag een drukke pe riode van klassiekers in. Hij rijdt eerst Gent-Wevelgem, volgende week dinsdag Parijs-Camembert, daarna volgen in een snel tempo de Amstel Gold Race, de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik. Ploegleider Hilaire Van der Schue- ren, in zijn jaren als assistent van Jan Raas steevast aangesproken met 'Hilario', heeft het zo uitge stippeld voor zijn jonge prof „Ik had hem zondag in Parijs-Roubaix kunnen laten rijden, maar je moet af en toe ook rust inbouwen. John ny moet met reserve aan de Arden- se klassiekers kunnen beginnen. Zijn lichaam heeft af en toe ook korte pauzes nodig." Met de ploeg van Vacansoleil wil de ploegleider er niettemin in elke wedstrijd staan. „We hebben een geweldige start gemaakt, maar nu is het zaak dat we dat niveau vast houden. Ik wil dat we in elke koers meedoen, dat we in elke vlucht één of meer renners mee hebben." Vandaag, in Gent-Wevelgem, met de 'beklimming' van de Kemmel als belangrijkste obstakel, ver wacht hij Björn Leukemans en Borut Bozic voorin. „En ik denk dat we Johnny op de Kemmel ook wel zullen zien." De 71e editie van Gent-Wevelgem gaat om 11.30 uur van start in Deinze, de finish is rond 16.20 uur in Wevelgem. TENNIS Marbella. Vrouwen. Eerste ronde: Rus (Ned) - Torro-Flor (Spa) 4-6 6-2 6-0, Jankovic (Ser/2) - Schiavone (Ita) 6-2 6-1, Medina Garrigues (Spa/4) - Jakimova (WRu) 6-1 6-3, Ivanova (Rus) - Zee Peskiric (Slv) 6-0 6-4, Ruano Pas- cual (Spa) - Garbin (Ita) 6-1 2-6 6-1, Voracova (Tsj) - Parmentier (Fra) 7-6 (8) 4-6 6-4, Klepac (Slv) - Bremond (Fra) 5-7 6-2 6-2, Suarez Na varro (Spa) - Ani (Est) 7-5 7-5, Errani (lta/6) - Schruff (Dui) 7-5 7-6 (6), Hercog (Slv) - Co- hen-Aloro (Fra) 3-6 7-6 (4) 6-2, Sfar (Tun) - Ca- beza (Spa) 6-3 7-6 (4). Casablanca. Mannen. Eerste ronde: Andrejev (Rus/1) - Chaki (Mar) 3-6 6-3 7-5, Olivier Ro- chus (Bel) - Ziadi (Mar) 4-6 6-2 6-1, Gicquel (Fra/6) - Vliegen (Bel) 7-5 6-3, Starace (Ita) - Hernandez (Spa) 4-6 6-3 6-3, Ferrero (Spa) - Christophe -Rochus (Bel/7) 6-2 6-3, Ventura (Spa) - Marach (Oos) 6-1 6-1Devilder (Fra) - Köllerer (Oos) 6-3 6-4, Gabasjvili (Rus) - Fogni- ni (Ita) 6-2 6-1, Ferrero (Spa) - Christophe Ro chus (Bel) 6-1 6-1, Devilder (Fra) - Köllerer (Oos) 6-3 6-4, Gabasjvili (Rus) - Fognini (Ita) 6-2 6-1, Zverev (Dui) - Cipolla (Ita) 6-2 3-6 6-3, Montanes (Spa/3) - El Amrani (Mar) 6-2 7-5, Ramirez-Hidalgo (Spa) - Schüttler (Dui) 6-4 7-6 (5). WIELRENNEN Villatuerta. Ronde van Baskenland, Protour. Tweede etappe, Ataun - Villatuerta: 1. Trofi- mov (Rus) 164 km in 4.12.45, 2. Taaramae (Est) 0.05, 3. Swift (GBr) 1.10, 4. Albasini (Zwi), 5. Luis Leon Sanchez (Spa), 6. Gavazzi (Ita), 45. Gesink (Ned), 79. Weening, 126. Dek ker 2.42, 138. Mollema 5.45. Algemeen klassement: 1. Luis Leon Sanchez 7.42.39, 2. Kolobnev (Rus), 3. Pineau (Fra), 4. Knees (Dui), 5. Samuel Sanchez (Spa), 6. Ro gers (Aus), 10. Contador (Spa), 16. Gesink (Ned), 55. Weening 1.27, 103. Mollema 5.17, 108. Dekker 6.47. Ancenis. Circuit de la Sarthe. Eerste etappe en algemeen klassement, Noirmou- tier-en-NIe - Ancenis: 1. Rossi (Ita) 191,9 km in 4.28.39, 2. Loddo (Ita) 0.13, 3. Kohier (Zwi), 4. Delpech (Fra) 0.15, 5. Duma (Oek) 0.17, 6. Dumoulin (Fra) 0.18. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA WOENSDAG BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie: Steketee Schil ders-Café Biljart Reseda. Locatie: Tapperij 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aanvang: 19.30 uur. Driebanden. Gust Boonen toernooi. Tweede ronde. Locatie: Café Juliana. Colijnsplaat. Aan vang: 19.00 uur. Pool. Regionale tweede klasse. Roadhouse United-Scooby's Disaster. Locatie: The Road house, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. VOETBAL Champions League. Kwartfinales: Bayern Mün- chen-Barcelona en Liverpool-Chelsea. Aan vang: 20.45 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 30