Zeeland MSC Beatrice vaart Hele Tweede Kamer wil behoud volwaardig ziekenhuis Walcheren PZC De krant 5 weken voor 15 euro! In Europa Behalve basis- en acute zorg moet ziekenhuis ook kraamzorg bieden. Ws 2 Woensdag 8 april 2009 PZC ik heb het niet zo op Geert Wilders en zijn kornuiten Ik heb me op deze plek vaak vrolijk gemaakt over de PW. Of kwaad. Ik heb het nu eenmaal niet zo op Geert Wilders en zijn kornuiten. Eén blik op die Kamerfractie en ik weet genoeg. Neem bijvoorbeeld Fleur Agema. Zodra ik haar zie, denk ik: „Dus Cruella De Vil bestaat echt." Als Dion Graus tij dens een debat weer eens beweert dat hij strijdt tegen onfat soen en hufterigheid, vraag ik me altijd af of hij eigenlijk wel een spiegel heeft. Dat doe ik trouwens ook als ik zijn kapsel be kijk. En dan die slaafsheid aan hun grote leider. Ze lopen alle maal met Wilders weg. Er is één uitzondering. Barry Madlener. Deze Rotterdamse volksjongen laat zich door nie mand iets vertellen, ook niet door Geert. De logica van Madle- ners redeneringen is onweer staanbaar. Zo hoorde ik hem eens in een debat het kabinet he kelen omdat er geen geld op ta fel lag voor dijkversterkingen, maar wel 9 miljard euro voor verbetering van de waterkwaliteit. „Als we overstromen is het water tenminste schoon", concludeerde Barry olijk. Bij de Europese verkiezingen op 4 juni is Madlener lijsttrekker van de PW. De vergelijking met het binnenhalen van een Paard van Troje gaat mank, want Barry maakt er niet eens een geheim van dat het Europarlement waarin hij hoopt te wor den gekozen wat hem betreft meteen mag worden opgedoekt. Je kunt er alles van vinden, maar het is in ieder geval eerlijk. Zo is Barry. Goudeerlijk. Op de site van de Tweede Kamer meldt hij zelfs keurig dat hij twee jaar geleden bij een werkbe zoek in Zeeland een zak aardappelen heeft aangenomen. Hij heeft ze ongetwijfeld met smaak opgegeten. Mij intrigeerde vooral de vraag wat hij heeft gedaan met het enige andere ca deau dat hij ooit kreeg: boeken van de filosofen Montesquieu, Mill en Bruckner. Zou hij die ook hebben verslonden? Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie De MSG Beatrice passeert rond 14.30 uur het Nauw van Bath De proefvaart met de MSC Beatrice is meer dan geslaagd, mede dankzij het mooie weer. Loodsen houden hun hart vast, als het echt waait. door Harmen van der Werf Dik tevreden stapte Jan Brinkman, senior-loods en instructeur bij het Ne derlands Loodwezen, gis termiddag in Antwerpen van het langste containerschip dat ooit over de Westerschelde heeft gevaren. Voorafhad hij met Nederlandse en Vlaamse collega's in het Waterloop kundig Laboratorium in Borger- hout op een simulator geoefend met schepen als de MSC Beatrice. „In de praktijk voer dit schip beter dan op de simulator." Twee Vlaamse loodsen begeleidden de MSC Beatrice, Brinkman ging mee als waarnemer. Twee Neder landse loodsen mogen de afvaart van Antwerpen naar zee doen, die voor vrijdagmiddag is gepland. Be vreesd voor de 'gevaarlijke, bochtige punten' in de Westerschelde, de Pas van Borssele, bij Walsoorden en het Nauw van Bath, was Brinkman van te voren niet. De MSC Beatrice mag een klasse apart zijn, met haar lengte van 366 meter, breedte van 51,2 meter en - gisteren - een diepgang van 12,8 me ter. „Maar in zulke containersche pen zit zoveel power, zoveel machi nekracht", verklaarde Brinkman. „Die sturen zo goed. Voor een tan ker of bulkcarrier met een lengte van tweehonderd meter heb je veel meer vakmanschap nodig. Die va ren veel lastiger." Het 'pijnpunt' voor de MSC Beatrice zit 'm bij het inva ren van de Antwerpse B<=- rendrechtsluis. De hamvraag Op welke lage snelheid zou het schip nog goed manoeuvreerbaar zijn, zodat sleepboten kunnen vast maken en de MSC-gigant in de sluis kunnen brengen? Negen kno pen per uur (zestien kilometer) zou net kunnen. Wat bleek? De MSC Beatrice was al bij zeven knopen (ruim twaalf kilometer) nog goed in de hand te houden. Met stilstaand hoogwater, dusjnet nauwelijks tot geen stroming, schoof de MSC Beatrice ogenschijn lijk moeiteloos de Berendrechtsluis door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De gehele Tweede Ka mer doet een dringend beroep op de regering om zich er sterk voor te maken dat op Walcheren een 'klein volwaardig ziekenhuis' be houden blijft. Met algemene stemmen nam de Kamer gistermiddag een motie aan die vorige week was ingediend door SGP-Kamerlid Bas van der Vlies. Een klein volwaardig zieken huis moet behalve basiszorg ook. acute zorg bieden, inclusief een af deling verloskunde, vindt de Ka mer. De Nederlandse Mededin gingsautoriteit (NMa) heeft on langs toestemming gegeven voor een fusie tussen de ziekenhuizen Goes en Vlissingen. Dat er onder bewoners van Wal cheren veel onrust en onzekerheid bestaat over de consequenties van de fusie is de Tweede Kamer vol strekt duidelijk. Het parlement wil dat die onzekerheid wordt wegge nomen. Een kwalitatief hoge en W* De hele Tweede Kamer dringt er bij het kabinet op aan om zich sterk te maken dat op Walcheren een volwaardig ziekenhuis behouden blijft. bereikbare ziekenhuiszorg is voor heel Zeeland van essentieel be lang, aldus de Kamer. Interim-di recteur Pieter Vierhout heeft on langs in deze krant gezegd dat een klein volwaardig ziekenhuis op Walcheren mogelijk is. Minister Ab Klink (CDA, Volksge zondheid) zei vorige week tijdens een debat in de Kamer dat hij geen stokje steekt voor de fusie van de ziekenhuizen. Wel zegde hij toe 'zich sterk te maken voor behoud van een volwaardig zieken huis op Walcheren'. Afdwingen kan de minister dat niet. Hij is ver antwoordelijk voor kwaliteit en be reikbaarheid van zorg, niet voor het beleid van de ziekenhuizen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2