Porto bedwingt tegenvallend United PZCI27 Cerets genoemd als opvolger Vandereycken Adrie Koster naar Club Brugge 28 en 29 29 Na 2-2 in Engeland volgt een interessante return in Portugal. Zeeuwse trainer moet met Belgische club strijden voor landstitel. Woensdag 8 april 2009 Sponsors en UCI zijn zeer te spreken over Zeeuwse ZLM tour Roompot wil Zeeland op de kaart zetten tijdens Senior Games Tip? sport@pzc.nl door Barry van der Hooft DEN HAAG - Als een aantal vaste waarden ontbreekt en de grote ster niet schittert, blijkt ook Man chester United een ploeg die niet ■j onaantastbaar is. Tegen FC Porto bleef de laatste winnaar van de Champions League ver af van het gewenste niveau en kwam het niet Ij verder dan 2-2. United moet daar door volgende week woensdag aan de bak tijdens de return in Por tugal. United kreeg eigenlijk wat het ver diende, want de formatie van Sir Alex Ferguson speelde ver onder haar kunnen. Porto liet vooral voor rust een frisse indruk achter en scoorde opnieuw twee keer op vreemde bodem. Dat had het in de achtste finale ook al gedaan. Li- sandro Lopez maakte er toen twee in het stadion van Atletico Madrid (2-2) en legde daarmee de basis wm voor een plek bij de laatste acht. S Op Old Trafford gaf de sluwe Ar gentijn binnen drie minuten al zijn visitekaartje af met een vlam- g| mend schot, waar Edwin van der Sar nog een hand tegen kreeg. Die waarschuwing schudde Manches ter United niet wakker. Cristiano Ronaldo leed nog geen minuut la ter balverlies, draaide zich noncha lant om en zag hoe zijn ploegge noot Jonny Evans houterig verde digde. Christian Rodriguez kon de bal oppikken en de 0-1 in de verre hoek achter Van der Sar schieten. De vroege treffer was voor Porto de beloning van een gedurfde start, waarin het zonder schroom de aanval zocht. Manchester Uni- ted stond onder druk en had moei- te om een vloeiende aanval in el kaar te draaien. Alles bij elkaar zorgde het voor een vermakelijk H eerste kwartier, dat met een on voorstelbare blunder werd afgeslo- ■jjj ten. Bruno Alves, centrale verdedi ger van Porto, speelde vol vertrou Hoog spel in Manchester. Van rechts naar links duelleren Paul Scholes, Cristiano Ronaldo en Bruno Alves om de bal. Darren Fletcher (24) kijkt toe. foto Jon Super wen terug op zijn doelman en richtte zijn blik meteen de andere kant op. Wayne Rooney dook op uit de rug van Alves, kreeg de bal op een presenteerblaadje en liet keeper Helton met een schijnbewe ging en een gevoelig stiffcballetje kansloos (t-t).Voor het ploeteren de United kwam de hulp uit onver wachte hoek als geroepen. De ge lijkmaker zorgde er echter niet voor dat de ploeg beter ging voet ballen. Ronaldo bleef in aanval lend opzicht onzichtbaar en onder scheidde zich voornamelijk door mislukte acties. Daarbij kwam dat mindere goden als Evans, John O'Shea en Darren Fletcher heel zwak speelden. Sir Alex Ferguson keek het na rust nog even aan, bracht Ryan Giggs vrij snel binnen de lijnen en liet ook Gary Neville en Tevez opdraven. De Argentijn is dit seizoen nog van weinig waarde geweest voor Manchester United, maar liet ein delijk weer eens zien nog te kun nen scoren. Na een hakje van Rooney was Tevez net iets eerder bij de bal dan zijn bewaker: 2-1. Old Trafford ontplofte en leek zo als zo vaak met een overwinning op zak de deuren te kunnen slui ten. Een andere Argentijnse inval ler zorgde er echter voor dat er een verdiende eindstand in de boe ken kwam. Mariano controleerde de bal moeizaam, maar had alleen voor Van der Sar nog net genoeg kracht om binnen te tikken (2-2). Door dat doelpunt moet United over zeven dagen een heel ander niveau halen. Anders krijgt de Champions League in mei een nieuwe winnaar. Manchester United-FC Porto 2-2 (1-1). 4. Rodriguez 0-1, 15. Rooney 1-1, 85. Tevez 2-1, 89. Mariano 2-2. Scheidsrechter: Plautz. Gele kaart: Bru no Alves, Helton (FC Porto). Aantal toe schouwers: 74517. Villarreal-Arsenal 1-1 (1-0). 10. Sen na 1-0, 66. Adebayor 1-1. Scheidsrech- 1 ter: Henning Ovrebo, Gele kaart: A. Song, Adebayor, Fabregas, Nasri (Ar senal). Aantal toeschouwers: 21.700. BRUSSEL - René Vandereycken is gisteren ontslagen als bondscoach van België. Bondsvoorzitter Fran cois De Keersmaecker maakte het besluit zelf bij de oud-coach van FC Twente bekend. „Hij was teleur gesteld, maar gezien de slechte re sultaten tegen Bosnië moesten we de samenwerking stopzetten." De Belgische bond wil nog voor 26 mei een opvolger bekendma ken. Dan vertrekken de Rode Dui vels naar Japan, waar ze twee wed strijden spelen. Tegen Chili en het gastland. Volgens insiders wordt de huidige coach van Olympique Marseille, Eric Gerets, als belang rijkste kandidaat genoemd. Vandereycken stond precies dertig interlands aan het hoofd 'van de Belgische nationale ploeg. Daar van won hij er slechts tien, verloor hij er dertien en zeven keer speel de hij gelijk. De Belgische preses noemde gisteren „vooral de twee matchen tegen Bosnië ontgooche lend. Wij twijfelen niet aan het professionalisme, inzet en engage ment van René, maar we pakten niet genoeg punten. En dat was een van de voorwaarden." Iedereen bij de bond droomt van Eric Gerets. Maar men vraagt zich ook luidop af of de oud-verdediger betaalbaar is. Het contract van Ge rets bij Olympique loopt deze zo mer af en De Keersmaecker gaf vo rige week al aan dat de bond deze keer dieper in de buidel wil tasten om een grote naam binnen te ha len. „Maar wij zijn natuurlijk niet super rijk", gaf hij verder aan. NUENEN - Voor het eerst sinds twintig jaar heeft Club Brugge weer een Nederlandse trainer. Adrie Koster krijgt vanaf komend seizoen de technische leiding in handen van de Belgische topclub. Kosters zaakwaarnemer Kees Ploegsma kwam gisteravond laat een contract overeen met Club Brugge. De benoeming van Koster, die te kende voor één jaar plus een optie jaar, volgde op de verkiezing van de nieuwe voorzitter Pol Jonckhee- re. De opvolger van de legendari sche preses Michel D'Hooghe sprak de ambitie uit om met Club Brugge aanvallend en aantrekke lijk voetbal te spelen. „Daarom Adrie Koster zijn ze bij mij uitgekomen", zegt Koster. „Club heeft een vrij jonge ploeg met veel talenten. Er hoeft niet veel te veranderen, maar waar dat nodig is, zijn er mogelijkheden om te investeren." Koster (54 jaar geleden geboren in Zierikzee) noemt zijn nieuwe baan 'fantastisch'. „Voor mij is het een ontzettende uitdaging om met Club Brugge weer om de landstitel te strijden, want dat is wel de am bitie", aldus de huidige coach van Jong Ajax, die komend weekeinde de wedstrijd tussen Club en lijst aanvoerder Anderlecht gaat bekij ken. „Dan krijg ik vanzelf wat meer inzicht in de kwaliteiten van de ploeg." Koster stond bij meerdere clubs in de belangstelling. Volgens Ploegs ma wilde Ajax graag verder met Koster. Ook NEC en Sparta hengel den naar zijn diensten. Bij Club Brugge wordt Koster de opvolger van Jacky Mathijssen, die eerder al te horen kreeg dat zijn contract niet wordt verlengd. In het verle den had Club de Nederlandse trai ners Frans de Munck, Leo Canjels, Jacques de Wit, Han Grijzenhout en Henk Houwaart onder con tract.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29