Provincie zoekt geld rondweg Serooskerke Schouwen-Duiveland vreest afkalving van ziekenhuiszorg 'Ik ben blij dat mijn verstand nog goed is' €35,- Verdachte vrijlaten nertsen vast Buurt in actie tegen verkeer in de Granaat Gedeputeerde denkt 2,5 miljoen euro nog wel te kunnen vinden. Gemeente vindt dat Walcheren te veel in de schijnwerpers staat. PZC Woensdag 8 april 2009 21 door Maurits Sep SEROOSKERKE - Gedeputeerde Toi- ne Poppelaars (CDA, verkeer) is op zoek naar geld voor de rond weg Serooskerke. „Lastiger wordt het zeker, maar onmogelijk zeker nog niet." De rondweg Serooskerke wordt een provinciale weg en dus moet de provincie die ook betalen. Het geld was er al, maar nu niet meer. „Toen de gemeente weigerde mee te betalen aan het Veerse deel van de N57, en dat deel er niet zou ko men, was ook de rondweg Seroos kerke niet meer nodig. Toen heb ben wij gezegd: 'Dat geld kunnen we dan beter gebruiken voor iets anders'. Dus het geld is weg. Nu het Veerse deel van de N57 er toch komt, en de rondweg Serooskerke dus ook, moeten we opnieuw zoe ken naar het geld om die rondweg aan te leggen", verduidelijkt gede puteerde Poppelaars. Hij weerspreekt dat de provincie het geld voor die rondweg heeft ge bruikt om het tekort voor de N57 op Middelburgs grondgebied weg te werken. „Die koppeling mag je zo niet leggen." Maar de belofte van de provincie om de rondweg aan te leggen en te betalen, probeert hij gewoon na te komen. „We zoeken weer dek king voor dat bedrag." Het gaat om 2,5 miljoen euro, zegt Poppelaars. „Het wordt steeds lasti ger om dat te vinden. Van alle kan ten wordt een beroep gedaan op onze portemonnee. Maar lastiger wil niet zeggen dat het ook onmo gelijk wordt. Zover is het nog lang Toen het Veerse deel van de N57 niet doorging, heeft de provincie het geld (2,5 miljoen euro) voor de rondweg Serooskerke aan iets anders uitgegeven. IEDERE DONDERDAG IS HET BIJ INDOOR KARTING MIDDELBURG 'SPECIAL GO KART DAY' (reserveren gewenst) KARTEN EN ETEN: 2X1 a MINUTEN KARTEN 2 CONSUMPTIES T 0118-B17475 KEUZEMENU: SPARE-RIBS/SATÉ/ HALVE KIP niet", sust de gedeputeerde even tuele zorg of de rondweg nog wel aangelegd kan worden. De rond weg is noodzakelijk om verkeer rond het dorp te leiden, zodat de huidige doorgaande weg naar Oostkapelle ontlast kan worden en het centrum van Serooskerke verblijfsvriendelijker en veiliger kan worden. Poppelaars denkt niet dat de rond weg duurder zal worden dan die 2,5 miljoen euro. „We hebben die weg zelf ontworpen en ingete kend. Mijn ambtenaren kunnen dus goed inschatten wat het gaat kosten en ik heb er alle vertrou wen in dat ze dat goed doen." De gedeputeerde heeft in mei ook overleg met minister Eurlings van Verkeer en Waterstaat (een partij genoot van Poppelaars) over de aanleg van het Veerse deel van de N57. Rijkswaterstaat vermoedt dat dat deel duurder zal blijken te zijn, mede door stijgende prijzen voor wegenbouw. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland wil op korte ter mijn om tafel met de Raad van Toezicht van de Oosterscheldezie- kenhuizen. Inzet is verbetering van de zorg op het eiland. Er zijn, stelt wethouder volksge zondheid Gilles Houtekamer, door toenmalig ziekenhuisbestuurder Hans Simons toezeggingen gedaan omtrent verbetering van de zorg voorzieningen op Schouwen-Dui- "veland. „Die toezeggingen dreigen in het gedrang te komen. Daarom vragen wij daar nu nadrukkelijk aandacht voor. Houtekamer voegt daar aan toe dat de gemeente in deze vast van plan is sanlen met de huisartsen van het eiland op te trekken. „Met hen constateren wij dat de schijn werper nu steeds gericht is op het ziekenhuis Walcheren. Daarom willen wij een tegengeluid laten horen." De medische zorg op Schouwen-Duiveland dreigt vol gens Houtekamer achter te blij ven. Dat Walcheren de beschik king krijgt over een extra ambulan ce steekt in de visie van de wethou der onlogisch en schril af bij de huidige noodgedwongen over schrijdingen van aanrijtijden voor Schouwen-Duiveland. Tel daar de toenemende vergrijzing op Schou wen-Duiveland bij op en het mag - stelt Houtekamer - duidelijk zijn dat verbetering van de zorgvoorzie ning op het eiland dringend nood zakelijk is. STAVENISSE - De Nationale Recher che heeft een 24-jarige man aange houden, die mogelijk betrokken is geweest bij het laten ontsnappen van ruim 2500 nertsen. Dat gebeurde op een fokkerij in Stavenisse op Tholen, op 15 maart dit jaar. Het landelijk parket van het Open baar Ministerie heeft de aanhou ding gisteren bekendgemaakt. Dit parket richt zich specifiek op de opsporing en vervolging van die renrechtenextremisten. Het Openbaar Ministerie houdt er rekening mee dat de nu aangehou den verdachte niet alleen heeft ge handeld. Daarom zoekt justitie nog verder naar verdachten die bij de actie te gen de fokkerij betrokken waren, zo werd gisteren bekendgemaakt. door Theo Giele MIDDELBURG - Officieel is de Gra naat in de Middelburgse Edelste- nenbuurt een voetpad. Toch wordt de Granaat door fietsers en scoo ters gebruikt als sluiproute. Voor spelende kinderen is dit rond uit gevaarlijk, zegt bewoonster Al- kin Jacobse. De buurt is in actie ge komen. Er hangt een spandoek bo ven, mensen op een fiets of scoo ter worden op hun gedrag aange sproken en vandaag worden drie honderd handtekeningen aangebo den aan wethouder Frank Streng. Jacobse: „Het moet maar eens afge lopen zijn voordat het echt mis gaat." Bij herhaling heeft de buurt al bij de gemeente om maatregelen gevraagd, maar er gebeurde niets. Nou ja, er is een nieuw verkeers bord opgehangen dat aangeeft dat de Granaat voetgangersgebied is. Maar dat heeft niets geholpen. Echtgenoot Pieter Jacobse ziet het bestraten met stoeptegels om aan te geven dat je er niet mag fietsen. Ook paaltjes of andere hindernis sen zou verkeer moeten weren. „Als de gemeente niets doet, plaat sen we zelf barricades", zegt zijn vrouw. door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Ze laat alle aandacht rustig over zich heen komen. De 105-jarige mevrouw N. de Boe-Me lis verblikt of verbloost ook niet als burgemeester K. Schouwenaar door de knieën gaat voor een in tiem gesprekje. Zij vierde gisteren haar verjaardag in verzorgingste huis Swerflust. Het dagelijkse koffie-uurtje voor de bewoners is ditmaal dus met verjaardagstaart. Want het gebeurt niet iedere dag dat een inwoner van Swerflust honderdenvijf wordt. Schouwenaar vertelt tijdens zijn korte toespraak dat zij nu de oudste inwoonster van Middel burg is omdat haar voorgangster, de 111-jarige mevrouw Anker, ver huisd is naar Rotterdam. Mevrouw De Boe-Melis, gekleed in een vrolijke roze blouse, zit aan tafel met haar twee neven en nich ten met partners. Ook niet meer de allerjongsten. Voor hen is zij toch nog steeds 'tante Nel', waar ze vroeger logeerden. Mevrouw De Boe-Melis weet zich dat nog goed te herinneren. Het is dat haar ogen en oren achteruit zijn gegaan en dat ze daardoor moeite heeft deze en gene te her kennen en te verstaan. Maar na- De 105-jarige mevrouw De Boe-Melis wordt gefeliciteerd door de 99-jarige meneer Camper foto Lex de Meester men en herinneringen komen al snel weer naar boven. „Ik ben blij dat mijn verstand nog goed is." „Ik ben geboren in Serooskerke en mijn man Isaac in Krabbendijke. We hebben gewoond in Zand poort en Purmerend." Het echt paar keerde op den duur toch te rug naar Zeeland. De hoogbejaar de, maar krasse dame, overleefde haar echtgenoot en twee broers Jan en Krijn. „Ik woon nu een tijd je hier. Daarvoor zat ik in het Rog geveenhuis maar ja, daar werden we allemaal uitgegooid voor de stu denten. Och, ik mag niet moppe ren, het is hier ook leuk." Dan komt de 99-jarige meneer Camper, die op 21 juni 100 jaar wordt, feliciteren en speelt daarna voor haar een psalm op het orgel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23