Zeeland PZC Middelburg stopt met chemokar Vakantieplannen? PZC 17 Vrouw drinkt vijf keer te veel WALCHEREN 26 18 en 19 Meeste mensen brengen chemisch afval zelf naar de milieustraat. Dag van de Gemeentepolitiek Maak dan gebruik van de vakantieservice! lees vind leef Veere tuigt strand bij Neeltje Jans op Automobilist gewond bij nemen afrit A58 Tandjes PZC jBHIII.bezorgers.nl Alleen voor Eddy komt Jan Akkerman zijn bed uit Woensdag 8 april 2009 Woonzorgcomplex Middelburg dingt mee naar architectuurprijs Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Ciele MIDDELBURG - De chemokar heeft zijn langste tijd gehad. Vanaf 2010 rijdt de chemokar niet langer door de gemeente Middelburg. Bijna ie dereen brengt zijn klein chemisch afval tegenwoordig zelf naar de mi lieustraat en wacht niet tot de che mokar langs komt. De chemokar kost de gemeente 14.400 euro per jaar. Vier keer per jaar rijdt de chemokar door de ge meente langs alle halteplaatsen om klein chemisch afval op te ha len. Elke ronde duurt negen da gen. Per dag maken hooguit tien mensen gebruik van de mogelijk heid om verf, batterijen, medicij nen of lampen in te leveren, zo is de ervaring van de chauffeur van de chemokar. Maar soms treft de chauffeur maar twee mensen op een dag. Dit is volgens het Middel burgse college van burgemeester en wethouders veel te weinig om de chemokar te laten rijden. Het ophalen van klein chemisch afval is door het succes van de milieu straten volgens het college een 'achterhaald concept' geworden. Per inzamelrondje van negen da gen wordt ongeveer 400 kilo afval ingezameldj dat is 1600 kilo per jaar. Ter vergelijking: bij de milieu- Omdat nauwelijks nog van de chemokar gebruik wordt ge maakt, stopt de gemeente Mid delburg met deze wijze van inza melen van klein chemisch afval. straat wordt elk jaar ongeveer 60.000 kilo klein chemisch afval ingeleverd door de burgers. „Het gebruik van de chemokar is zo marginaal dat verwijzen naar de milieustraat als alternatief kan vol staan", schrijft het college in een toelichting aan de raadscommissie ruimte. Dit jaar zal de chemokar nog drie keer - in juni, september en de cember - een ronde maken. In de gemeente Vlissingen en in de ge meente Veere rijdt de chemokar nog twee keer per jaar. Volgens het Middelburgse college neemt het gebruik van de chemokar in heel Zeeland sterk af Meerdere ge meenten in de provincie overwe gen net als Middelburg de inzame ling door de chemokar te staken of hebben al besloten er mee te stoppen. Terneuzen en Goes, om twee voorbeelden te noemen, ver wijzen hun burgers al naar de mi lieustraat. Dat gebeurt niet alleen in Zeeland. Grote steden, als Rotterdam en Den Haag lieten de chemokar ja ren geleden' al in de garage staan. MIDDELBURG - Een dag nadat de echte gemeente raad in het Middelburgse stadskantoor zijn maan delijkse vergadering hield, was de raadzaal giste ren het domein van scholieren. Vijftig vwo-leerlin- teerden over een onderwerp dat zelfs de echte raad lastig zou vinden: de vestiging van een disco theek vlak bij een woonwijk. Jongeren hebben er behoefte aan, een ondernemer wil het graag, ook gen van de CSW vergaderden, lobbyden en debat- het dagelijks gemeentebestuur is voor. Maar de betrekken. Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice NEELTJE JANS - De gemeente Veere gaat het strand van Neeltje Jans op tuigen. Daar is een subsidie voor op komst van 225.000 euro uit het fonds voor de Voordelta. Volgens wethouder Wim van Tatenhove worden paden en riool- en water leidingen aangelegd. Er komen toi letten en er is een informatiecen trum voorzien. De gemeente loopt daar nu al op vooruit door de zwemzone met een lijn af te bake nen van de kitesurfzone. Er wor den ook al een informatiebord en reddingsboei geplaatst. KOUDEKERKE - Een 53-jarige auto mobiliste uit de gemeente Veere is gistermiddag in beschonken toe stand tegen het hek van het ge zondheidscentrum in Koudekerke gereden. Dat gebeurde omstreeks half vier. De gealarmeerde politie trof de au to een stuk verderop aan. De be stuurster leek onder invloed, maar verklaarde niet meer dan één pils je te hebben gedronken. Uit de blaastekst bleek dat ze vijf keer de limiet overtrof. Het rijbewijs van de vrouw is ingenomen. mensen in de buurt niet. Een mooi thema dus voor de Dag van de Gemeentepolitiek, die de ge meente Middelburg gisteren voor de eerste keer hield, met als doel jongeren meer bij politiek te foto Lex de Meester HEINKENSZAND - Een 53-jarige auto mobilist uit het Noord-Brabantse Heerle is gisterochtend op de A58 gewond geraakt toen hij de macht over het stuur verloor. Even na vijf uur nam de man de afrit Heinkens- zand. Hij vloog uit de bocht, en reed het talud af, waarna hij tegen een boom tot stilstand kwam. Om dat de mogelijkheid bestond dat hij nekletsel had opgelopen, werd de brandweer ingeschakeld. Brand weerlieden haalden de man uit zijn auto. Hij is overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. ZEEUWSE M Tip? redactie@pzc.nl Renske (4) uit Terneuzen heeft een geheel eigen kijk op het le ven. Als opa haar op een vogeltje wijst, krijgt hij als antwoord: „Dat is geen vogel, dat is een ek ster." Om vervolgens oma toe te fluisteren dat opa er 'helemaal niets' van begrijpt. Ook op school laat het wijsneusje zich niet onbetuigd. Blauwe plekken hier, blauwe plekken daar, een wond op haar knie, buil op haar hoofd... Toen ze achterstevoren het klimrek op probeerde te klau teren greep de juf in. „Dat moet je niet doen. Straks val je en heb je een tand door je lip", waar schuwde ze. Maar ook de juf be greep er niets van. „Ik moet mijn tandjes toch nog wisselen." 1 bel 0800 - 022 27 10 WeGeNeR NieuwsMedia of

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19