Meningen m Wandbeugel LEZERSEMTRA PZC Kies de mooiste, leukste of beste Zeeuwse poster Bomenkap 2 Zendmast Boete Terneuzen Rookverbod Kleedkamers Crisis Elektrische auto 2 Molenwater 7 (Ver)Bouwplannen? EIGENHUIS VERBOUWEN Molenwater 8 www.pzc.nl/poster PZC Woensdag 8 april 2009 I 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (150 woorden) Burgemeester Van der Zaag uit Goes is trots omdat hij een pluim van de rechter heeft gekregen we gens zijn manier van handelen be treffende de vermeende bomen- kap bij het Goese Meer (krant, 31-03). Die trots deel ik allerminst. Bomen dienen beschermd te wor den, ze maken een belangrijk on derdeel uit van ons milieu, en be zitten wel honderd functies die bij dragen tot een beter leefklimaat voor mens en dier. Bovendien is een gekapte boom niet zomaar te vervangen. Onbegrijpelijker is het dan ook, dat juist nu, nu men te genwoordig tot op het scherpst van de snede vecht voor behoud, compensatie en uitbreiding van de natuur, zulke draconische en stie keme wijzigingen aanbrengt in de Goese APV. Twee dagen nadien zijn er 350 bomen geveld volgens de geldende regels en hoe trots zijn we daarop? Als gevolg van de ze actie dient burgemeester Van der Zaag, die tevens ook voorzitter is van 'het Zeeuws Landschap', zich ernstig te beraden over zijn bestuursfunctie omdat hij voortaan niet meer als serieus en representatief voor deze organisa tie kan worden genomen. A. Blok Vriesesweg 2, Bruinisse Zich baserende op een groot aan tal uiteenlopende onderzoeken naar de gezondheidsrisico's van elektromagnetische velden, heeft een groep van zestig vooraanstaan de internationale wetenschappers en artsen vorige week het Euro pees-Parlement toegesproken om de noodklok te luiden. Het Euro pees Parlement heeft de adviezen overgenomen, en bepleit bij de lid staten voortaan het voorzorgsbe ginsel toe te passen omtrent deze elektromagnetische velden. En net als in Zweden al het geval was, wordt nu ook door het EP 'elek- tro-overgevoeligheid' officieel als ziekte erkend. Het is derhalve de hoogste tijd dat onze Nederlandse Gezondheidsraad haar gedateerde advisering op dit gebied eveneens aanpast aan de voortschrijdende inzichten van de wetenschap en de ervaringen van artsen. En ver volgens dient ook de gemeente Vlissingen het voorzorgsbeginsel als uitgangspunt voor haar beleid te nemen en de gezondheid van haar burgers.als hoogste prioriteit te beschouwen. Het college moet derhalve afzien van de geplande UMTS-mast in het Westduinpark in Vlissingen, en zo tevens gehoor geven aan het massale protest van de Paauwenburgers. Marion Kaijser Talmalaan 3, Vlissingen Boete gemeente Terneuzen, (krant 3 april)OM ziet af van vervolging omdat er geen strafbare feiten zijn gepleegd. Maar wel een schikking van 20.000 euro. Is dat voor de on- kosten?De gemeente Terneuzen zegt eigenlijk hetzelfde, maar be taalt wel. Ja, uit de grote pot is het niet zo moeilijk betalen. De con clusie van de gemeente luidt dat het zo voor alle betrokken partijen goed afgerond is. Zowel de ge meente als het OM doet op zo'n manier aan het rechtsgevoel van de belasting betalende burger niet veel goed. N. van de Wekken Middenstraat 1Kats Met verbazing en ergernis las ik de uitspraak van de rechter in zake rookgedrag in kleine horecazaken. Ik ben van mening dat deze juridi sche haarkloverij ons niet verder helpt in deze kwestie. De strek king van de wet gaat over de volks gezondheid en niet over de econo mie! Roken is kankerverwekkend en schadelijk voor jong en oud, voor eigenaars en personeel en - even vergeten? - voor alle klanten van horecazaken klein en groot. De overheid stelt grenzen, maar ro kers hebben kennelijk geen bood schap aan een gezond milieu. De ze wet zat direct al verkeerd in el kaar: niet alleen het personeel moest beschermd worden en niet alleen voor hen is het verblijf in 'zo'n rookhol' ongewenst, maar is voor iedereen 'killing', dacht ik zo. Het maatschappelijk ongemak en de-maatschappelijke schade en kos ten die rokers veroorzaken be schouw ik als 'Bewust A-sociaal'. Fred Quatfass Strobbelhoekstraat 14, Ovezande Kleedkamers naar 2010 stond er boven een stukje in de krant van 4 april. Dat betekent weer niets an ders dan dat SC Waarde weer een jaar moet wachten op de verbou wing van de accommodatie. Jaren terug stond SC Waarde op de be groting voor nieuwe kleedkamers, maar de vereniging heeft toen ge zegd dat ze er vanaf zag omdat het niet goed ging met de club en dat ze geen gemeenschapsgeld wilde verkwisten. Hadden ze toen maar het aanbod van de gemeente Reimerswaal aan genomen. Nu is het maar afwach ten hoelang het duurt voordat ze iedereen weer wakker geschud hebben en voordat de hele idiote papierwinkel weer eens rond is. Want ja, het jaar 2010 duurt ook weer 365 dagen waarin veel kan ge beuren en zeker veel kan verande ren wat betreft procedures. Wat zou er mooier zijn dan dat er ie mand van de gemeente even recht- Burgemeester Dick van der Zaag streeks naar Middelburg gaat en daar de 'tijdrovende bestemmings planprocedure' in gang gaat zetten zodat de gemeente tijdens het 50-jarig bestaan van SC Waarde (16 mei) als cadeau de plannen voor de nieuwe accommodatie kan geven. In Waarde gaan we er ook van uit dat we bij de gemeen te Reimerswaal horen. Kees Dijl Prins Willemstraat 34, Waarde Van al die crisisgeluiden word ik een beetje moe. Nu weer het zo veelste bedrijf waar het 'slecht' mee gaat. Het is toch te gek voor woorden dat altijd de werknemers offers moeten brengen als het even niet meezit met een bedrijf. Als er vette winsten worden ge maakt, dan hoor je de hoge bazen ook niet roepen: 'Hé, met ons gaat het goed hoor en wij geven zoveel om ons personeel'. Als er dan eens loonsverhoging wordt gevraagd door diezelftle werknemers dan zeggen de bazen ook niet 1,2,3 ja. Dan wordt er her en der gestaakt in het land voor een paar euro meer in ons loonzakje. Waar gaat het op den duur naartoe: Wat zijn de volgende offers, verder korten op salaris, langer werken? De ba zen moeten nu zelf maar eens wat inleveren. Chris Wolf Kanariesprenk 297, Vlissingen De toekomst van de elektrische au to zier er minder somber uit dan Leeflang (Stichting TWaalf Am bachten) veronderstelt. Na de hui dige hybride-ontwikkeling van de zwaar metalen personenauto, is op de langere termijn het (ul- tra)lichte voertuig op accu of brandstofcel (waterstof) energe tisch onontkoombaar met ver wachte snelheden tot circa zeven tig kilometer per uur. Onveranderde conclusies die tien jaar geleden het project Brabant 2030 al met zich meebracht. Veel van die principes zijn herhaald in het artikel (krant, 01-04). Nog toe te voegen valt dat bij agglomera ties onderzoek is te overwegen naar externe lineaire tractie op hoofdstromen (naast de al ge noemde externe besturing). Onverbrekelijk met dit alles ver bonden is evenwel de gescheiden infrastructuur in de vorm van aan gepaste rijstroken en slimme 'fiets- nelwegen'. Gewone wegen blijven immers on verminderd nodig voor het zware verkeer en het openbaar vervoer. Het adagium van Lely - zwaar en licht verkeer scheiden - zal de no dige hoofdbrekens voor de over heid betekenen. Reinier Scheele Energiestraat 11Terneuzen De kracht van het college van Mid delburg is de zwakheid van de raad. Die laat het college keer op keer ontsnappen, als beweringen omtrent de noodzaak van de par keerplaats aan het Molenwater on houdbaar blijken. Dat de provincie erom gevraagd had voor haar werk nemers, werd door de provincie zelf ontkend. Dat bewoners erom vroegen bleek ook onwaar. Dat de schouwburg het nodig vond, werd eveneens weersproken. Het jong ste argument - compensatie van, de wegvallende parkeerplaatsen in de binnenstad - werd door een raadslid weerlegd: dat verband www.denationalebouwbeurs.nl 17.18 EN 19 APRIL 2009. JAARBEURS UTRECHT bleek in de stukken niet terug te vinden. En wie aantoont dat deze parkeerplaats in strijd is met de in tenties van het beleidsplan 'actuali sering parkeerbeleid' - een autolu- we binnenstad -, omdat deze juist verkeer zal aantrekken door de bin nenstad, die ontmoet slechts zwij gen: geen weerwoord, geen bijval. Naar een visie achter deze zwalke- rij vraagt de raad niet. Hopelijk hebben de inwoners een goed ge heugen: maart 2010 zijn er weer verkiezingen. H. Eijzenga Molstraat 21, Middelburg Kijk, iedere ondernemer die zijn omzet in elkaar ziet zakken met tientallen procenten is gedwongen om te kijken naar zijn kosten. Zo niet de (semi)overheden. Die gaan door alsof er niets aan de hand is. Neem van mij aan dat er op het Molenwater geen stadspark komt. Nog niet eens een klein schaam- bosje om al die parkeerplaatsen te verbergen. Parkeerplaatsen voor toeristen die vanaf 2010 Middel burg via de oostkant de stad in worden geleid. m Anno vandaag zijn de huidige par- keergelegenheden in het westen gelegen. En men wil natuurlijk geen files op de Kaaien. Het containervervoer ligt op zijn gat, autoverkopen idem. Maar me galomane projecten zoals de N57 die de toeristenindustrie van Zee land ook nog eens een klap in de nek geven, die gaan gewoon door. Een extra transportroute van Gent naar Europoort via onze eilanden heb je de komende tien jaar niet nodig. Zo lang gaat het duren voor dat we weer op een met 2008 ver gelijkbaar peil zitten. Dus slimme overheden, denk na wat je met ons geld gaat doen. Wat levert het meeste rendement op. En dus niet in een nieuwe weg of in JJsland. Joep Vergroesen 1917 Egmont RD 6, Inglewood 4386, New Zealand Extra ondersteuning in de badkamer of toilet! Eenvoudig met de zuignap te bevestigen en door het unieke safety control systeem bent u er zeker van dat de beugel goed stevig is bevestigd. Het zekerheidslampje geeft dit automatisch aan. ikbestelsnel op www.pzc.nl/gezondheidswinkel Adviesprijs 59,95 Lezersprijs €39,95" exclusief verzendkosten 4,50 Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per email door te geven. XBON WANDBEUGEL GEZONDHEIDSWINKEL Hierbij bestel ik(aantal) x de wandbeugel 39,95* (46958) exclusief verzendkosten van 4,50. i l voorlettersvoornaam naam adres 1 postcode plaats i telefoon I i e-mail geboortedatum I 1 Hierbij machtig ik Wegener Gezondheidswinkel om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. i bank-/gir0rekening I - handtekening I 1 Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar We- gener Gezondheidswinkel, Antwoordnummer 52001,3502 VB Utrecht. i I De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens Op alle informatie die u aan ons verstrekt is I de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op I www.pzc.nl treft u nadere informatie aan Om Ov Met safety systeem!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11