Bittere discussie om Molenwater Grip op skihalplan nodig dDOMINICUS Oudere fietsers vaak betrokken bij verkeersongevallen TUINENINRICHTING Nieuw beslag op Jongeren vasten skipistecomplex voor Afrika Carrière of barrière? Gebouwen op voormalig Miniatuur tegen de vlakte. Betrokkenheid fracties bij invulling skihal dient groter te zijn. 2e paasdag geopend! WN begint in Zeeland met nieuwe cursussen fietsvaardigheid. NiicüW! ZEELAND Zeeland verandert voor u, mij en iedereen! www.nieuwzeeland.nu B PZC Dinsdag 7 april 2009 23 door Theo Ciele MIDDELBURG - De coalitiepartijen in de Middelburgse raad zijn niet gezwicht voor de druk om een van de grotere gebouwen in voor malig Miniatuur Walcheren te la ten staan.-De oppositie gebruikte na afloop van de discussie woor den als 'schaamte' en 'schijndemo- cratie' over de gang van zaken. In een felle discussie over de tijde lijke invulling van het terrein ver weet de oppositie het college niet naar de wens van bewoners te heb ben geluisterd. Het laten staan van alleen het kassagebouwtje en het toiletgebouw, zoals de coalitiepar tijen PvdA, CDA, SGP en VVD voorstelden, werd door de opposi tie afgedaan als een 'loos gebaar', in de woorden van Peter van Hek ken (SP). De Vereniging Stadspark Molenwa ter wil van het park een 'groen so ciaal hart' in de wijk maken. En daar hoort een gebouw bij. Het voorstel van de coalitiepartijen noemt VSM 'feitelijk een beledi ging van de leden en donateurs'. Evert Heringa (CU) vond het 'ronduit verbijsterend' dat de coali tiepartijen tegen het laten staan van een groter gebouw zijn, alleen maar uit angst voor een hernieuw de discussie over de schouwburg op het Molenwater. Piet Kraan (PPM Kraan) wees erop dat de klankbordgroep bijna eens luidend adviseerde om ten minste één gebouw te laten staan. In de klankbordgroep zaten omwonen den die hun mening over de toe komst van het park gaven. 1^ De grotere gebouwen op voorma- lig Miniatuur Walcheren gaan te gen de vlakte. Een meerderheid in de Middelburgse raad steunde gisteren het college van B en W. Johan Aalberts (CDA) zette echter vraagtekens bij de samenstelling van de klankbordgroep door te stellen dat de VSM er met een 'on evenredig groot' aantal mensen in vertegenwoordigd was. Een poging van de CU om de coali tiepartijen te bewegen tot enige uitstel van sloop mislukte. Dan duurt het alleen nog langer voor dat het pjtrk echt opengaat, aldus de coalitiepartijen. Volgens de PvdA zijn er in de buurt andere ge bouwen van waaruit VSM activitei ten kan ontplooien. Wethouder Albert de Vries (Pv dA) zei dat het ook een misvatting is dat het nog zeker vijf jaar duurt voordat aan de definitieve invul ling van het park begonnen kan worden. Als eenmaal de exacte plaats van de nieuwe schouwburg bekend is, kan al met de aanleg van het park begonnen worden. De Vries sprak over een periode van anderhalf tot twee jaar. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De raad van Terneu- zen moet de komende weken veel nadrukkelijker dan in het verleden een rol spelen bij de invulling van de winkels bij het skihalcomplex. Dat vindt CDA-fractievoorzitter Henk Siersema. In zijn optiek moet de raad de onderhandelings opdracht voor het college formule ren en de randvoorwaarden hel pen opstellen. Na het overleg met de provincie moeten de betrokken wethouders de onderhandelingsre sultaten direct terugkoppelen naar de raad. De coalitiefracties (CDA, PvdA en TOP/Gemeentebelangen) spraken gisteren in beslotenheid over de nieuwe manier van werken over de grote projecten. In eerste instan tie rees er binnen bestuurlijke krin gen in Terneuzen wat onduidelijk heid over de uitnodiging voor het gesprek, omdat Siersema in zijn mails stelde nadrukkelijk een rol voor de raad weggelegd te zien in de komende onderhandelingen en niet zozeer voor zijn eigen wethou der Adhémar van Waes. Die had vorige week nogal wat kritiek te slikken gekregen van coalitiepart ner PvdA. Kritiek die hij zelf in krachtige taal - hij dreigde even met opstappen - de kop indrukte. Van Waes kreeg tijdens de beraad slagingen over het skihalcomplex echter geen enkeje steun van Sier sema. De uitnodiging voor het coa litiegesprek rook dan ook naar een verkapte motie van wantrouwen. Siersema ziet dat overigens wezen lijk anders. „Wij hebben geen pro blemen met onze wethouder. Met dit gesprek wordt ook geen wig ge dreven tussen wethouder en frac tie. Wat we willen, is duidelijk. Snelle onderhandelingen, duidelij ke voorwaarden en een nadrukke lijke betrokkenheid van de raad bij het hele proces. Niet meer en niet minder." door Esme Soesman ZIERIKZEE - Het hoge aantal ernsti ge verkeersongevallen waarbij oudere fietsers betrokken zijn, baart zorgen. Veilig Verkeer Nederland (WN) district Zeeland heeft, op verzoek van het ROVZ (Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland), een fietsvaardigheidstraining voor oudere fietsers (70-plus) opgezet. De cursus wordt Zeelandbreed ge geven. Schouwen-Duiveland krijgt in mei de primeur. Van de 341 ernstige verkeersslacht offers die tussen 2003 en 2007 on der fietsers in Zeeland, zijn 46 slachtoffers 75 jaar of ouder. Van het aantal dodelijke fietsslachtof- fers (25) gaat het in een kwart van de gevallen om mensen van de 75-plus leeftijd. Zorgelijk, consta teert WN. „In relatie tot het bevol kingsaandeel is dat erg hoog. Het bevolkingsaandeel ligt rond de 7 De cijfers over ernstige fietsonge- vallen waarbij ouderen zijn be trokken, baren zorgen. WN dis trict Zeeland heeft daarom trai ningen opgezet. procent, terwijl het aantal dodelij ke fietsslachtoffers rond de 25 pro cent ligt." Bovendien, vult woord voerder John Prins van WN dis trict Zeeland met landelijke cijfers aan: „In 68 procent van de geval len dat er oudere fietsers bij be trokken zijn, is sprake van eenzijdi ge ongevallen." Oorzaken kunnen liggen in gewij zigde verkeerssituaties waarmee ouderen worden geconfronteerd en in de achteruitgang van de li chamelijke conditie van mensen, in combinatie met niet-aangepaste fietsen. Uit twee jaar geleden uitge voerd onderzoek blijkt daarnaast dat senioren massaal tot op hoge leeftijd op de pedalen stappen. Zij vinden fietsen onder meer gezond en belangrijk voor het behoud van de zelfstandigheid. Met de fiets vaardigheidstraining hoopt WN het aantal ernstige ongelukken te verminderen.Verdeeld over vier dagdelen wordt de rijvaardigheid van deelnemers opgefrist. Er is aan dacht voor zaken als valpreventie en het testen van ogen, oren en reactiesnelheid. Ook de fiets zelf wordt gecontroleerd. De training op Schouwen-Duiveland wordt op 12,19, 29 mei en 5 juni in Zierikzee gegeven. In de rest van Zeeland moeten nog data voor de training worden geprikt. De Terneuzense CDA-fractievoor- zitter Henk Siersema wenst een grotere rol van de gemeenteraad bij de invulling van het shihal- complex. TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen en het waterschap Zeeuws- Vlaanderen hebben beslag laten leggen op het skihalcomplex in de Koegorspolder. De beslaglegging heeft niets van doen met het eer der door justitie opgelegde beslag. De gemeente en het schap leggen beslag omdat de eigenaren van het complex de gemeentelijke belastin gen over 2007 en 2008 en de water schapslasten niet hebben betaald. Het gaat om 60.000 euro. MIDDELBURG - Vierentwintig uur vasten voor het goede doel. Dat zullen 53 jongeren in Middelburg vrijdag doen voor het project Zip your Lip. Van vrijdag 10 april tot en met zaterdag 11 april wordt er in de Gasthuiskerk niets gegeten om zo een beetje te kunnen voe len wat honger is. De jongeren worden gesponsord door familie en kennissen. De opbrengst gaat naar jongeren in Afrika die gehol pen worden in de strijd tegen aids. Er wonen straks minder jongeren en meer ouderen in Zeeland. En dat gaan we merken! Daarom nodigt de Provincie u uit om mee te praten over de toekomst van NIEUW! ZEELAND. Kom op 14 april, om 19.00 uur naar het Scheldetheater, Westkolkstraat 16, Terneuzen. Meer informatie en aanmelding op: MIJN! ZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73