Pontjes Den Osse en Zijpe komen terug Eigenaar supermarkt in Kamperland achtervolgt inbrekers Duik in brandput 4DOMINICUS TUINENINRICHTING Toeristengids Noord-Beveland Vogelbeurs in Hendrikhuis De Ruytermars in Vlissingen Carrière of barrière? 2e paasdaqL LJHI geopend! s Oudste pontje, tussen Yerseke en Gorishoek, komt niet in de vaart. Vlissingen kijkt naar nieuwe functie voor 'vergeten' brandput. Race over nachtelijke polderwegen heeft geen resultaat. ZEELAND Zeeland verandert voor u, mij en iedereen! www.nieuwzeeland.nu PZC Dinsdag 7 april 2009 23 te verhalen bij een zojuist door de provincie ingesteld garantiefonds. „Maar ze wilden ons niets geven", vertelt Arjan Huissen, „terwijl we de schade wel hebben opgelopen, toen we voeren voor Rondje met een Pontje." Het veer was al geen vetpot. De af wijzing van het verzoek door het gararantiefonds deed voor de Huis- sens de deur dicht. Aan het oudste zomerveer van Zeeland waarmee de basis is gelegd voor Rondje met een Pontje, komt daarmee (voorlo pig) een einde. Scheepsliefhebber André Beusen- berg, campinggast in Gorishoek, begon het pontje in 1988 en hield dit vol tot en met 2005, waarna de Huissens het veer overnamen. „Wij gaan doen waar wij goed in zijn", geeft Arjan Huissen aan, „vooral rondvaarten op de Ooster- schelde." www.rondjepontje.nl Harmen van der Werf GOES - Het is niet alleen kommer en kwel met de zomerpontjes dit seizoen. Op het Grevelingenmeer komen verbindingen terug vanaf Den Osse naar de Brouwersdam en er zal vanaf begin juli weer een bootje varen tussen Anna Jacoba- polder (op Sint Philipsland) en Zij pe bij Bruinisse. Op de Oosterschelde blijft het be hoorlijk druk, ondanks dat het veer Yerseke-Gorishoek verdwijnt. Rondvaartboot Frisia zal varen tus sen Sint-Annaland en Zierikzee, tussen de Sophiahaven bij Wissen- kerke en Zierikzee én tussen Sint-Annaland en de Sophiahaven. De Onrust neemt het veer Burgh- sluis-Colijnsplaat-Zierikzee voor zijn rekening. Andere echte zomer- KATS - Noord-Beveland heeft een toeristische informatiegids, die vooral de dagbesteding op het ei land een duwtje in de rug moet ge ven. Recreanten kunnen in het tachtig pagina's tellende boekwerkje alles vinden over overnachtingsmoge lijkheden, vertier, (water)sport en culinaire verwennerij. De gids be vat een overzicht van de dorpen, plattegronden, een routekaart en een evenementenkalender. Het boekje verschijnt op initiatief van de Rabobank, Kamer van Koophandel en gemeente Noord- Beveland. Het is verkrijgbaar bij re creatieparken, campings, horeca, middenstand, attracties en de VW. Ook inwoners krijgen een gids, die wordt thuisbezorgd. veren zijn dit jaar: Kortgene- Wolphaartsdijk, Middelharnis-Hel- levoetsluis, Oude Tonge-Steenber- gen en Perkpolder-Hansweert. Het oudste zomerpontje, tussen Yerseke en het Thoolse Gorishoek, komt dit seizoen niet in de vaart. Arjan en Mia Huissen uit Yerseke, die het veer vanaf 2006 hebben geëxploiteerd, zien er geen brood meer in. Vorig jaar augustus liep hun schip, de Adriana, schade op bij de aan legplaats in Gorishoek. De Huis sens besloten daarop de veerdienst de rest van het seizoen uit de vaart te houden. Ze moesten de Adriana voor enkele duizenden euro's la ten repareren, waarna ze hebben geprobeerd de schade gedeeltelijk Wl Komend zomerseizoen varen er meer pontjes in Zeeland dan vo rig jaar. Bij Den Osse en Zijpe kan weer te voet of met de fiets worden overgestoken. VLISSINGEN - Om te weten of het een nieuwe bestemming kan krij gen, laat de gemeente Vlissingen deze week de oude brandput op het Bellamypark inspecteren. De ondergrondse put die tegen over Iguana ligt, is pas weer 'ont dekt' tijdens voorbereidingen voor herinrichting van het park. De put is ongeveer acht bij vijftien meter en is vier meter diep. Inspecteurs zoeken de ingangen op en onder zoeken de bouwkundige staat. Wellicht dat de put in de toekomst een leuke functie krijgt. Op Bel- lamy-bijeenkomsten is al gespro ken over een expositieruimte. Het werk duurt een paar dagen. Het le vert nagenoeg geen overlast op. De put vindt zijn oorsprong in de TWeede Wereldoorlog, toen op 4 april 1941 der Oberburgermeister der Stadt Vlissingen een vriendelij ke doch dwingende brief van der Hafenkommandant kreeg. In de brief stond dat het riolerings systeem van de binnenstad moest worden gevuld met zeewater, zo dat overal bluswater aanwezig zou zijn om eventuele branden door bombardementen te kunnen blus sen. Op het Bellamypark kwam een wa terreservoir voor extra opslag van bluswater. Dat was de brandput. Tijdens de oorlog heeft die zijn functie bewezen, maar na de oor log was de put niet meer nodig en raakte in vergetelheid. door Thijs Imandt KAMPERLAND - Een nachtelijke in braak en een wilde achtervolging met snelheden van 160 kilometer per uur. Gertjan Clement, eige naar van de Ciooo-supermarkt in Kamperland, heeft een roerige zon dagnacht achter de rug. In de nacht van zondag op maan dag gaat om half één de telefoon bij Clement. Een beveiligingsbe drijf meldt een inbraak en het uit vallen van een telefoonlijn in zijn Ctooo-vestiging. „Toen ik dat hoor de, wist ik eigenlijk al meteen dat het foute boel was. Ze hebben na melijk al eerder geprobeerd om in te breken, via het dak." Hij belt zijn vader, die om de hoek woont, en samen rijden ze naar de winkel. Daar aangekomen gaan ze via de personeelsingang naar bin nen en ziet Clement dat het bedie ningspaneel van het alarmsysteem niet werkt. „Dat was voor mij het Na melding van een inbraak rijdt winkeleigenaar Gertjan Clement de vier vermoedelijke daders ach terna in zijn auto. De vier wor den uiteindelijk niet gepakt. 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - De Vo gelvrienden uit Goes houden zater dag in 's-Heer Hendrikskinderen een vogelbeurs. Liefhebbers kunnen vogels kopen, verkopen en ruilen. Verder zijn er voor deze hobby benodigde spul len voorradig zoals voeders, kooien en volières. Uiteraard is de beurs ook bedoeld om ervaringen uit te wisselen. De beurs in het Heer Hendrikhuis is van 10.00 tot 12.00 uur. teken om naar buiten te gaan en de politie te bellen, ik vertrouwde het totaal niet." Tijdens een controlerondje buiten hoort hij een auto starten op een nabijgelegen parkeerterrein. „Ik ren naar de voorkant van de zaak en zie een auto vol gas wegscheu ren." Hij twijfelt geen moment en zet samen met zijn vader de ach tervolging in. Met snelheden tot wel 160 kilometer per uur racen ze achter de vermoedelijke inbrekers aan. „We zijn via binnendoorweg getjes naar Wissenkerke gereden. Ik weet niet precies meer hoe, want het ging allemaal zó snel en ik zat vol adrenaline." Uiteindelijk belandt de achtervol ging weer in Kamperland en zet ten de vluchters hun voertuig aan de kant in de A. van Heestraat. „Ik was even bang dat ze achteruit zouden rijden om ons te rammen, maar dat deden ze gelukkig niet", zegt Clement. „Ze sprongen uit de auto en gingen er als een speer vandoor." Op dat moment arriveert de poli tie en zet de achtervolging in. Het mag niet baten, de vermoedelijke daders ontkomen. Het onderzoek naar de vier personen is in volle gang. In de winkel is braakschade, een gat in het dak en wat doorge knipte leidingen. VLISSINGEN - Wandelsportvereni ging Willen is Kunnen uit Vlissin gen verzorgt zaterdag de De Ruy termars. Die wordt voor de 38e keer gehouden. Er zijn routes uitgezet van 5,10,15, 25 en 40 kilometer. De deelnemers aan de langste toch ten vertrekken vanaf 9.00 uur, voor de kortere routes wordt ver trokken vanaf 10.00 uur. Vertrek is vanuit de A. Coortelaan 1 in Vlissingen. ixicUW! Er wonen straks minder jongeren en meer ouderen in Zeeland. En dat gaan we merken! Daarom nodigt de Provincie u uit om mee te praten over de toekomst van NIEUW! ZEELAND. Kom op 14 april, om 19.00 uur naar het Scheldetheater, Westkolkstraat 16, Terneuzen. Meer informatie en aanmelding op: MIJN! ZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57